Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Command & Conquer: Renegade (PC)

Command & Conquer: Renegade PC

Poboczna odsłona niezwykle popularnej serii strategicznej, zapoczątkowanej w 1995 roku przez Westwood Studios. Fabuła gry wykorzystuje znany z pełnoprawnych części cyklu motyw konfliktu pomiędzy siłami GDI oraz NOD.

Akcji | FPP | science fiction | FPS

PC Windows
Okładka Command & Conquer: Renegade (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26lutego2002

1marca2002

pudełko PL

Command & Conquer: Renegade to kolejna gra z firmy Westwood Studios wykorzystująca znany i sprawdzony temat konfliktu toczącego się pomiędzy siłami NOD i GDI. Jednak tym razem nie jest to strategia czasu rzeczywistego, a trójwymiarowa gra akcji z widokiem z pierwszej lub trzeciej osoby. Gracz wciela się w postać kapitana Nicka „Havoc” Parkera, członka elitarnych jednostek GDI, wykonującego niebezpieczne zadania skierowane przeciwko Brotherhood of Nod. Do wykonania mamy jedenaście misji bojowych rozgrywających się w różnorodnym terenie. Gracz otrzymuje do dyspozycji duży arsenał broni, dzięki którym może przeprowadzić widowiskowy frontalny atak, lub niepostrzeżenie przekraść się za pozycje wrogich jednostek.

  • Akcja toczy się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.
  • Tryb gry wieloosobowej poprzez sieć lokalną lub Internet w trybie kooperacyjnym lub death-match.
  • W trybie multiplayer otrzymujemy dostęp do 28 postaci, 23 rodzajów broni oraz 11 pojazdów.
  • Wyniki zawodników grających przez Internet gromadzone są w systemie rankingów na serwerach Westwood Online.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 534 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Gry podobne do Command & Conquer: Renegade

Klasyfikacja PEGI Command & Conquer: Renegade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Command & Conquer: Renegade

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Command & Conquer: Renegade - recenzja gry
Command & Conquer: Renegade - recenzja gry

Recenzja 13 lutego 2002, 13:25

Aby było jeszcze ciekawiej, w „C&C: Renegade” niektórymi z pojazdów możemy pokierować osobiście. Nasz bohater nie ma szans w starciu z działkiem kaliber 16mm, ale z pewnością będzie miał więcej do powiedzenia, gdy zasiądzie za sterami gigantycznego Mammoth Tanka, lekkiego czołgu, Hum-vee, czy NOD Buggy. Po wejściu do pojazdu kamera automatycznie przestawia się na widok zewnętrzny a wtedy... hulaj dusza. Ta złożoność przedstawionego świata to duży plus „Renegade”. Również to, w jaki sposób wpływamy na bieg wydarzeń na planszy. W czasie wykonywania zadań wielokrotnie napotkamy na oddział żołnierzy, potrzebujący wsparcia. Jeżeli w czasie misji napotkamy wyjątkowo silny opór, dowództwo chętnie przyśle nam czołg, ale tylko pod warunkiem, że najpierw zniszczymy stanowiska obrony przeciwlotniczej SAM. Albo - tajne przejście do wrogiej bazy pokaże nam szef lokalnego ruchu oporu, ale tylko jeżeli wcześniej przepędzimy żołnierzy NOD z wioski. Tego rodzaju zadania to „secondary mission objectives”, których zaliczenie ułatwi nam wykonanie zadania głównego lub po prostu nabije trochę punktów w statystykach.