Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2009, 10:15

autor: Jiker

Electronic Arts pyta nas o kształt Command & Conquer 4

Serwis CNC Generals World dotarł do ankiety firmy Electronic Arts, w której podejmuje ona temat Command & Conquer 4. Pytania dotyczą przede wszystkim tego, co gracze chcieliby zobaczyć w nowej odsłonie popularnej strategii czasu rzeczywistego. Padają tu m.in. kwestie związane z dodatkową zawartością, poszczególnymi jednostkami i trybem sieciowym.

Serwis CNC Generals World dotarł do ankiety firmy Electronic Arts, podejmującej temat Command & Conquer 4. Pytania dotyczą przede wszystkim tego, co gracze chcieliby zobaczyć w nowej odsłonie popularnej strategii czasu rzeczywistego. Padają tu kwestie związane z dodatkową zawartością, beta testami, poszczególnymi jednostkami, trybem sieciowym i jeszcze kilkoma innymi tematami. Kwestionariusz sugeruje, że twórcy rozpoczęli już pracę nad C&C4, o którym plotkowano w połowie kwietnia.

Jedną z potencjalnych nowości, które będą mogły być zawarte w C&C4, jest pierwsza mobilna baza w historii wojen o Tyberium – The Crawler. Ma to być jednostka przypominająca zmechanizowanego pająka, potrafiąca przenosić wszystkie najważniejsze budynki oraz jednostki z miejsca na miejsce. Warto przy okazji zauważyć, że twórcy rozważają możliwość zamieszczenia w czwórce wielu innych, potężnych jednostek.

Elementem rozbudzającym wyobraźnię jest kolejna propozycja – tryb wieloosobowy, dopuszczający możliwość toczenia starć nawet dziesięciu osobom jednocześnie (5-na-5). Interesująco zapowiada się przede wszystkim fakt, że autorzy pragną rozbudować go m.in. o opcje zabawy oparte o wykonywanie różnorodnych zadań. W ankiecie padło również pytanie o ewentualną implementację trybu sieciowej kooperacji dla dwóch graczy, którzy mogliby podjąć próbę ukończenia głównej kampanii nie tylko w pojedynkę, ale również współpracując.

Uczestnicy ankiety mogą również zdecydować, czy chcieliby znaleźć w Command & Conquer 4 system klas – po raz pierwszy w ramach cyklu. Twórcy rozważają także zaangażowanie do prac zupełnie nowy zespół scenarzystów, którzy mogliby tchnąć w grę nieco życia i wprowadzić do marki kilka nowych pomysłów.

Bardzo ciekawie zapowiada się również system rozwoju gracza. W przypadku, gdy zostanie on zawarty w grze, to każda nasza akcja będzie w określony sposób nagradzana. I nie chodzi tu tylko o zwycięstwa odnoszone w walce z komputerem w opcji dla pojedynczego gracza, ale również w przypadku multiplayera i trybu skirmish. Otrzymywane punkty będzie można przeznaczyć m.in. na odblokowanie nowych jednostek, mocy oraz upgrade’ów.

W ankiecie padają ponadto pytania o to, czy preferujemy zakup dodatkowej zawartości za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej, czy może za sprawą lokalnych sklepów w postaci pudełkowych wersji. Electronic Arts chciałoby się także dowiedzieć, czy kiedykolwiek zdecydowaliśmy się na zakup DLC drogą internetową. Sugeruje to, że twórcy już teraz biorą pod uwagę możliwość wspierania swojej produkcji poprzez publikację różnorakich rozszerzeń.

Dodatkowo w Internecie pojawiają się sugestie, z których wynika, że w kolejnym numerze niemieckiego magazynu GameStar, który trafi do czytelników 29 lipca jeden z głównych tematów poświęcony zostanie najprawdopodobniej nowej odsłonie C&C.