Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 czerwca 2009

AgreGOLmat (21 - 27 czerwca 2009)

Przemysław Zamęcki, 28 czerwca 2009, 20:17

Minął tydzień. W serwisie gry-online.pl jak zwykle pojawiło się mnóstwo nowych materiałów i jak zwykle agreGOLmat służy temu, aby zebrać je wszystkie w jednym miejscu i przypomnieć Wam, naszym drogim czytelnikom, co warto przeczytać lub obejrzeć.

Silent Hill nie musi być przywiązany do żadnej platformy
Silent Hill nie musi być przywiązany do żadnej platformy

Vercetti, 28 czerwca 2009, 15:59

Silent Hill: Shattered Memories, czyli rozbudowany remake pierwszego Silent Hilla z 1999 r., to pierwsza odsłona serii, która ukaże się wreszcie na konsoli Wii. Z tej okazji Tomm Hulett z Konami powiedział serwisowi Joystiq, w jakim kierunku seria może rozwinąć się w kolejnych latach.

Wolfenstein nadal z milczącym twardzielem, kinowa adaptacja gry w przyszłym roku
Wolfenstein nadal z milczącym twardzielem, kinowa adaptacja gry w przyszłym roku

Vercetti, 28 czerwca 2009, 14:17

W wywiadzie dla serwisu Gamezone jeden z producentów gry Wolfenstein, Eric Beissman, powiedział kilka słów na temat B.J. Blazkowicza, głównego bohatera nadchodzącego projektu. Przy okazji wyszło na jaw, że trwają już prace nad przeniesieniem na srebrny ekran wcześniejszej odsłony popularnego FPS-a, Return to Castle Wolfenstein.

Córka twórcy Świata Dysku mówi o roli scenarzysty w tworzeniu gier
Córka twórcy Świata Dysku mówi o roli scenarzysty w tworzeniu gier

Hed, 28 czerwca 2009, 13:43

Rhianna Pratchett, autorka scenariuszy do takich gier jak Mirror's Edge, Heavenly Sword oraz wspominanego przez nas niedawno Overlorda II, wypowiedziała się na temat trendów obowiązujących obecnie w branży gier. Przede wszystkim zauważa ona wciąż powracają chęć producentów do czerpania z amerykańskiego kina akcji, co jej zdaniem wcale nie jest dobre, gdyż działa w ograniczający sposób.

Sony zamierza stworzyć swoją wersję iPhone’a?

Hed, 28 czerwca 2009, 12:58

W sieci pojawiły kolejne plotki, że Sony zamierza stworzyć telefon komórkowy przeznaczony także dla graczy, czyli urządzenie podobne do iPhone’a firmy Apple. Tak przynajmniej twierdzi japoński dziennik Nikkei, za którym informację podaje kilka innych serwisów (np. Reuters). Według nieujawnionych źródeł prace nad rzekomym połączeniem telefonu z konsolą do gier rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Ray Muzyka o połączeniu BioWare z Mythic Entertainment

Vercetti, 28 czerwca 2009, 12:58

W minioną środę świat obiegła wiadomość, że z inicjatywy Electronic Arts doszło do połączenia firm BioWare i Mythic Entertainment w jedno megastudio, które w przyszłości powalczy z Blizzardem o prymat w grach MMO. Ray Muzyka, szef nowo utworzonego zespołu, zdradził na łamach Gamasutry warunki, jakie przyjęto przy podpisywaniu umowy o fuzji.

Nowe lokacje i przeciwnicy z Dragon Age: Początek ujawnione
Nowe lokacje i przeciwnicy z Dragon Age: Początek ujawnione

Hed, 28 czerwca 2009, 12:02

Firma BioWare ujawniła kolejną porcję informacji o swojej nowej produkcji RPG, czyli Dragon Age: Początek. Na oficjalnej stronie oczekiwanego projektu pojawiły się szczegóły miejsca znanego jako Korcari Wilds. Zostało ono pokrótce opisane i zobrazowane zdjęciami. Ponadto poznaliśmy dwóch dość demonicznych przeciwników - Arcane Horror oraz Devouring Corpse – którzy wzbogacą bestiariusz gry.