Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 czerwca 2009, 20:17

AgreGOLmat (21 - 27 czerwca 2009)

Minął tydzień. W serwisie gry-online.pl jak zwykle pojawiło się mnóstwo nowych materiałów i jak zwykle agreGOLmat służy temu, aby zebrać je wszystkie w jednym miejscu i przypomnieć Wam, naszym drogim czytelnikom, co warto przeczytać lub obejrzeć.

Minął tydzień. W serwisie gry-online.pl jak zwykle pojawiło się mnóstwo nowych materiałów i jak zwykle agreGOLmat służy temu, aby zebrać je wszystkie w jednym miejscu i przypomnieć Wam, naszym drogim czytelnikom, co warto przeczytać lub obejrzeć.

Recenzje:

Overlord II – Władca Ciemności i horda jego przesympatycznych pomagierów powraca w niezwykle udanej kontynuacji swoich przygód. Z ekranu wprost wylewa się humor, co nie przeszkadza Overlordowi II być jednocześnie udaną grą taktyczną z rozwiniętą sekcją siekano-rąbaną.

Still Life 2 – I kolejny sequel. Tym razem niestety już nie tak udany. A szkoda, bo ta niezła skądinąd seria przygodówkowa zasługiwała na coś zdecydowanie lepszego. Tymczasem ostateczny efekt okazał się mocno przeciętny, głównie za sprawą nieudanej strony technicznej i kilku nieszczęśliwych pomysłów związanych bezpośrednio z rozgrywką.

Anno 1404 – Schemat znany co najmniej od czasów Populusa, udanie rozwijany w serii The Settlers i świetnie sprawdzający się w kolejnych grach z serii Anno. Zawsze zastanawiało mnie, co takiego ciekawego może być we wpatrywaniu się w małych ludzików przechadzających się pomiędzy małymi domkami. Ściągnąłem więc wersję demonstracyjną Anno 1404… i przepadłem aż do następnego śniadania.

Zapowiedzi:

DJ Hero - Pierwsze wrażenia (E3 2009) - Dzięki DJ Hero zagramy utwory przygotowane między innymi przez takich artystów, jak: DJ Shadow, DJ AM oraz Z-Trip. Podpis takiej treści widnieje pod jednym z obrazków towarzyszących tej zapowiedzi. Co prawda nie mam zielonego pojęcia, kim są owi wymienieni wyżej artyści, ale niezwłocznie zapoznam się z resztą tekstu i być może „zatrybię, o co biega”. A zresztą, skoro to ma być coś na wzór Guitar Hero, to nie może być złe.

Dragon Age: Początek - Pierwsze wrażenia (E3 2009) – Myślę, że wraz z wydaniem tej gry firma Bioware przypomni nam, że potrafi robić naprawdę dobre gry RPG. Nie jakieś tam pseudoRPG-strzelanki, ale prawdziwe, wielowątkowe i wciągające jak ruchome piaski, klasyczne cRPG. Może w końcu będziemy mogli zakrzyknąć: „Umarł krół (Baldur’s Gate), niech żyje król (Dragon Age)!” Przeczytajcie pierwsze wrażenia i nie przestawajcie się ślinić. Ja nie rozstaję się z ręcznikiem.

Beta test:

Batman: Arkham Asylum – Bardzo cieszę się, że ta gra powstała na bazie komiksów i nie ma nic wspólnego z żadną z kinowych produkcji o Nietoperzu. Dzięki temu twórcy mogli sięgnąć do istoty gotyckiej opowieści o biegających po Gotham City przebierańcach i nie być skrępowani poprzez wizję cwaniaków z Hollywood. To będzie jeden z największych tegorocznych hitów, a jeżeli nie wierzycie, zapoznajcie się z naszym beta testem.

Artykuły:

Perły ze Steama - cz. 1 – Niby małe i niepozorne, w rzeczywistości napędzają rynek tzw. graczy „casualowych”. Choć jak sama nazwa artykułu mówi, również i wytrawni fani elektronicznej rozrywki znajdą tu kilka gier, którym warto poświęcić kilka groszy i trochę czasu.

Poradniki

 1. Mount & Blade
 2. Terminator: Ocalenie
 3. Gobliiins 4
 4. Still Life 2
 5. inFamous

Na zakończenie przypomnimy sobie, co ostatnio porabiała ekipa TVGry.pl. GRAMY! stało się już stałym i nieodłącznym elementem serwisu gry-online.pl, dlatego jeżeli przegapiliście któryś z filmików, już w tej chwili możecie to nadrobić.

 1. Gramy w Batman: Arkham Asylum
 2. Gramy w Max Payne
 3. Gramy w Fallout 3: Point Lookout
 4. Gramy w Prototype - część 2
 5. Gramy w Prototype
 6. Gramy w Blueberry Garden
 7. Gramy w Fight Night Round 4
 8. Gramy w Overlord II