Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 czerwca 2009

Day of the Tentacle kolejnym remakiem ze stajni LucasArts?
Day of the Tentacle kolejnym remakiem ze stajni LucasArts?

Elrond, 21 czerwca 2009, 15:04

Jeśli odnowiona wersja The Secret of Monkey Island, jak również nowe, epizodyczne przygody Guybrusha Threepwooda, zatytułowane Tales of Monkey Island, zostaną dobrze przyjęte przez graczy, możemy spodziewać się kolejnych remake’ów przygodówek ze stajni LucasArts. Takie jest (prawie) oficjalne stanowisko firmy. Ale którą z klasycznych gier przygodowych można by wziąć na „warsztat”?

Left 4 Dead 2 na PS3? Plotka czy prawda?
Left 4 Dead 2 na PS3? Plotka czy prawda?

Elrond, 21 czerwca 2009, 14:06

Nie od dziś wiadomo, że firma Valve wielką miłością do dziecka Sony, konsoli PS3, nie pała. Zdziwienia nie wywołał więc fakt, iż kontynuacja ciepło przyjętej przez graczy Left 4 Dead ukaże się wyłącznie na pecety oraz Xboxa 360. Tym większym zaskoczeniem było więc zaprezentowanie przez wydawcę tytułu, Electronic Arts, Left 4 Dead 2 w sekcji Coming Soon w wersji na PS3.

Jak wygląda The Secret of Monkey Island: Special Edition
Jak wygląda The Secret of Monkey Island: Special Edition

Elrond, 21 czerwca 2009, 13:25

W drugiej połowie maja tego roku pojawiła się plotka elektryzująca wszystkich fanów klasycznych przygodówek point & click, a tych powstających pod patronatem LucasArts w szczególności. Do gry miał powrócić jeden z kultowych projektów firmy - The Secret of Monkey Island. Jeszcze bardziej gorąco zrobiło się kilka dni później, gdy plotka okazała się prawdą, a Guybrush Threepwood powraca.

The Lord of the Rings Online powoli rośnie w siłę, a przynajmniej nie podupada
The Lord of the Rings Online powoli rośnie w siłę, a przynajmniej nie podupada

Elrond, 21 czerwca 2009, 12:26

Większość producentów łakomym wzrokiem patrzy na tort, jakim jest rynek gier MMO i próbuje uszczknąć dla siebie jego kawałek. Niestety, wraz z pierwszą „konsumpcją” przychodzi pora na zmierzenie się z rzeczywistością, czyli panującym niepodzielnie World of Warcraft.

Nowy DLC do Mass Effect już w sierpniu?

Elrond, 21 czerwca 2009, 11:59

Podczas tegorocznych targów E3 firma Microsoft zapowiedziała uruchomienie usługi Games on Demand, pozwalającej jak sama nazwa wskazuje na ściągnięcie z sieci na dysk wybranej pozycji, czyli coś na kształt Steama. Usługa ma ruszyć w sierpniu i oferować m.in. BioShock czy Mass Effect. Wygląda jednak na to, że miał miejsce (nie)kontrolowany przeciek – Mass Effect otrzyma prawdopodobnie dodatek.

Obsługa modów w Left 4 Dead już w przyszłym tygodniu
Obsługa modów w Left 4 Dead już w przyszłym tygodniu

Elrond, 21 czerwca 2009, 11:14

Już w przyszłym tygodniu pojawi się uaktualnienie Left 4 Dead, którego głównym elementem jest wsparcie dla materiałów tworzonych przez samych graczy. Dzięki niemu będziemy mogli zagrać na mapach przygotowanych przez innych użytkowników (np. konwersja Resident Evil 3 na potrzeby L4D) bądź też spróbować własnych sił przy ich kreacji.