Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2009, 13:25

autor: Elrond

Jak wygląda The Secret of Monkey Island: Special Edition

W drugiej połowie maja tego roku pojawiła się plotka elektryzująca wszystkich fanów klasycznych przygodówek point & click, a tych powstających pod patronatem LucasArts w szczególności. Do gry miał powrócić jeden z kultowych projektów firmy - The Secret of Monkey Island. Jeszcze bardziej gorąco zrobiło się kilka dni później, gdy plotka okazała się prawdą, a Guybrush Threepwood powraca.

W drugiej połowie maja tego roku pojawiła się plotka elektryzująca wszystkich fanów klasycznych przygodówek point & click, a tych powstających pod patronatem LucasArts w szczególności. Do gry miał powrócić jeden z kultowych projektów firmy - The Secret of Monkey Island. Jeszcze bardziej gorąco zrobiło się kilka dni później, gdy plotka okazała się prawdą, a Guybrush Threepwood powraca w edycji specjalnej.

Jak wygląda The Secret of Monkey Island: Special Edition - ilustracja #1

Remake The Secret of Monkey Island: Special Edition oferować ma m.in. grafikę w wysokiej rozdzielczości, jak również pełne „udźwiękowienie” postaci, tak więc nie będziemy skazani na niemą rozgrywkę. A jak to wszystko wygląda w praniu, możecie zobaczyć na tej stronie, gdzie w formie filmu zaprezentowano swego rodzaju poradnik do gry. Oczywiście dla starych wyjadaczy zaznajomionych z pierwotną wersją, przygody Guybrusha nie są żadną nowością, a osoby pierwszy raz stykające się The Secret of Monkey Island zapewne nie chcą psuć sobie przyjemności z samodzielnego główkowania, jednak polecam obejrzenie przynajmniej kilku pierwszych minut – zgrabnie połączono bowiem starą, jak i nową wersję gry – niejednemu zakręci się w oku łezka na wspomnienie roku 1990, kiedy to gra podbijała rynek (tak, owszem, te wielkie piksele miały swój urok ;)).