Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 czerwca 2009

Twórcy Wheelmana prezentują nowy, mroczny tytuł
Twórcy Wheelmana prezentują nowy, mroczny tytuł

Filip „fsm” Grabski, 16 czerwca 2009, 21:12

Większość z Was zapewne doskonale sobie zdaje sprawę z długiej agonii zasłużonego dla branży Midwaya. Ale czy wiecie, że jedno z wewnętrznych studiów firmy – Midway Newcastle – ma się nie najgorzej? Właśnie szukają inwestora i prezentują zachęcający zwiastun nowej produkcji.

Elite IV także na Xboksa 360 i PlayStation 3
Elite IV także na Xboksa 360 i PlayStation 3

Jiker, 16 czerwca 2009, 14:59

Od ostatnich informacji o Elite IV – najnowszej odsłonie kultowego cyklu kosmicznych symulatorów autorstwa Davida Brabena – minął już niemal rok. W wiadomości datowanej na 11 sierpnia rozważaliśmy wspólnie z producentem możliwość wydania owego dzieła na konsolach najnowszej generacji. Wszystko wskazuje na to, że po tak długim czasie milczenia kwestia ta została ostatecznie wyjaśniona.

Wieści ze świata (Burnout Paradise, Need for Speed Shift, Max Payne 3) 16/06/09

Jiker, 16 czerwca 2009, 13:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: dodatkowe pojazdy do Burnout Paradise, Final Fantasy XIII w produkcji od dwóch miesięcy, Tim Curry w Brutal Legend, Max Payne 3 bez Jamesa McCaffrey’a i inne. Zapraszamy do lektury.

Wymagania sprzętowe Overlord II
Wymagania sprzętowe Overlord II

Crash, 16 czerwca 2009, 13:29

Znamy wymagania sprzętowe nadchodzącej gry ze stajni Codemasters, Overlord II. Premiera gry w Polsce powinna nastąpić już 25 czerwca, a wszystkich Was chcących dowiedzieć się, czy sprzęt, który posiadacie, podoła wyzwaniu uruchomienia programu, zapraszam do zapoznania się z tą wiadomością.

Sprawy Duke Nukem Forever ciąg dalszy - tajne konta 3D Realms i port na Xboksa 360

Jiker, 16 czerwca 2009, 13:10

Wraz z ujawnieniem dokumentów sądowych składających się na pozew złożony przez koncern Take-Two przeciwko zamkniętemu 6 maja studiu deweloperskiemu 3D Realms poznaliśmy szczegóły rzucające na sprawę nowe światło. Wynika z nich, że wydawca rozważał możliwość wprowadzenia na rynek konwersji Duke Nukem Forever na konsolę Xbox 360.

Płatny system rozgrywek sieciowych w Call of Duty?
Płatny system rozgrywek sieciowych w Call of Duty?

Crash, 16 czerwca 2009, 12:10

Ponad rok temu informowaliśmy o planach wprowadzenia marki Call of Duty na poletko gier z gatunku MMO. Przez ten czas nie otrzymaliśmy jednak żadnych nowych szczegółów odnośnie wspomnianej inicjatywy, żadnych oficjalnych deklaracji czy też przecieków. Ratunkiem dla spragnionych informacji musi stać się jedynie plotka, która niedawno zagościła w Internecie.

Nie będzie Metal Gear Solid 5?!
Nie będzie Metal Gear Solid 5?!

ziooleck, 16 czerwca 2009, 11:50

Tegoroczne E3 przyniosło dwie kluczowe nowości spod znaku Kojima Productions. Mowa oczywiście o Metal Gear Solid: Peace Walker oraz Metal Gear Solid Rising. Oba tytuły stanowiły wielkie zaskoczenie dla miłośników Snake'a, jednakże dla niektórych były równie dużym rozczarowaniem. Nie ulega wątpliwości, że każdy oddany fan docenia oryginalność japońskich twórców, ale co z piątą odsłoną kultowej sagi?

World of Warcraft - Isle of Conquest obsłuży do 80 graczy jednocześnie
World of Warcraft - Isle of Conquest obsłuży do 80 graczy jednocześnie

ziooleck, 16 czerwca 2009, 10:30

W przeciągu ponad 5 letniej obecności na rynku, World of Warcraft otrzymał niezliczoną ilość rozszerzeń. Wśród nich można znaleźć m.in. dodatek pozwalający na wielkie bitwy pomiędzy Hordą a Przymierzem. W nadchodzącym patchu Blizzard skupi się właśnie na odświeżeniu tej popularnej opcji. Co jeszcze ciekawego znajdziemy w Call of the Crusade?

Słaba sprzedaż Bionic Commando i Terminator Salvation. Zwolnienia w GRIN niemal pewne?
Słaba sprzedaż Bionic Commando i Terminator Salvation. Zwolnienia w GRIN niemal pewne?

Jiker, 16 czerwca 2009, 10:30

Bionic Commando – wydawałoby się, że jedna z bardziej oczekiwanych produkcji ostatnich miesięcy – nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem ze strony amerykańskich graczy. W pierwszym miesiącu obecności gry na tamtejszym rynku na zakup produkcji szwedzkiego studia GRIN zdecydowało się ledwie 27 tysięcy posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

Epickie
Epickie "nie" dla Gears of War 2 na PC

Crash, 16 czerwca 2009, 10:00

Nowe, niepokojące fakty na temat planów przeniesienia Gears of War 2 na PC ujrzały światło dzienne. Przed paroma dniami informowaliśmy was o rzekomej, wycofanej informacji prasowej, która dostarczała nowych i niezbitych informacji o wyczekiwanym porcie. Zapytany o sprawę Microsoft wszystkiemu jednak zaprzeczył, a dzięki stronie Planet Gears of War wiemy, iż stanowisko Epic jest identyczne.

Alpha Protocol od kuchni – materiały filmowe z polskimi napisami
Alpha Protocol od kuchni – materiały filmowe z polskimi napisami

Filip „fsm” Grabski, 16 czerwca 2009, 09:58

Kontynuujemy zapoczątkowaną zeszłotygodniowym wysypem materiałów o grze Star Wars: The Old Republic serię tłumaczonych specjalnie dla Was materiałów filmowych prosto od twórców. Dzisiaj na tapecie Alpha Protocol.

ATi Catalyst w wersji 9.6 już dostępny

Maciej Śliwiński, 16 czerwca 2009, 09:55

AMD udostępniło kolejną wersję pakietu sterowników ATi Catalyst do kart graficznych Radeon. Edycja oznaczona numerkiem 9.6 usprawnia przede wszystkim funkcjonowanie niektórych gier.

EMPiK - Top Lista - tydzień 24 (16/06/09)

Przemysław Zamęcki, 16 czerwca 2009, 09:46

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 8 a 14 czerwca i zostały zebrane w 136 salonach sieci.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (31 maja - 6 czerwca 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (31 maja - 6 czerwca 2009)

Przemysław Zamęcki, 16 czerwca 2009, 09:22

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 31 maja do 6 czerwca 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Beta StarCrafta 2 już coraz bliżej
Beta StarCrafta 2 już coraz bliżej

Maciej Śliwiński, 16 czerwca 2009, 09:15

Blizzard zafundował nam kolejny odcinek serialu pod tytułem „Droga do bety StarCrafta 2”. W rozesłanym do branżowych redakcji mailu, pracownicy tej firmy zachęcają do zakładania kont na Battle.net w celu rozpoczęcia testów tego oczekiwanego RTS-a.