Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2009, 10:30

autor: Michał "ziooleck" Zieliński

World of Warcraft - Isle of Conquest obsłuży do 80 graczy jednocześnie

W przeciągu ponad 5 letniej obecności na rynku, World of Warcraft otrzymał niezliczoną ilość rozszerzeń. Wśród nich można znaleźć m.in. dodatek pozwalający na wielkie bitwy pomiędzy Hordą a Przymierzem. W nadchodzącym patchu Blizzard skupi się właśnie na odświeżeniu tej popularnej opcji. Co jeszcze ciekawego znajdziemy w Call of the Crusade?

W przeciągu ponad 5-letniej obecności na rynku World of Warcraft otrzymał niezliczoną ilość rozszerzeń. Wśród nich można znaleźć m.in. dodatek pozwalający na wielkie bitwy pomiędzy Hordami a Przymierzem. W nadchodzącym patchu Blizzard skupi się właśnie na odświeżeniu tej popularnej opcji. Co jeszcze ciekawego znajdziemy w Call of the Crusade?

Przedstawiciele Blizzard Entertainment ujawnili, że nadchodząca wielkimi krokami łatka wprowadzi powiew świeżości również w opcji player vs. player. Stanie się to za sprawą nowej mapy noszącej tajemniczą nazwę Isle of Conquest. Unikalna lokacja pozwoli graczom na stoczenie bitew, w których weźmie udział maksymalnie 80 uczestników. Warto dodać, że dotychczas wyłącznie Alterac Valley obsługiwał tak dużą liczbę odbiorców. Pozostałe cztery plansze pozwalają na jednoczesną zabawę jedynie 30 wojakom. Trzeba przyznać, że nawet na tych ostatnich chaos toczących się zmagań jest nie do opisania.

World of Warcraft - Isle of Conquest obsłuży do 80 graczy jednocześnie - ilustracja #1

Tytułowa Wyspa Zdobywców została podzielona na kilka kluczowych części, których zdobycie może przeważyć szalę zwycięstwa bądź zadecydować o nieuchronnej porażce. Warto dodać, że każde miejsce posiada odmienne środowisko i wagę taktyczną. Na oficjalnej stronie internetowej World of Warcraft twórcy umieścili krótką charakterystykę każdej lokacji. Ze względu na ich różnorodność, raczej nikt nie będzie się skarżył na wszechobecną nudę. Podczas walki zwiedzimy cmentarz, trafimy do kopalni kobaltu, doków, kuźni, rafinerii oraz hangaru. Dwa ostatnie miejsca zasługują na szczególną uwagę, gdyż w ręce graczy oddano niszczycielskie wehikuły oraz samoloty. Ich umiejętne wykorzystanie może być bardzo pomocne i stanowić przełomowy moment większości bitw. Jeżeli do wspomnianych rozwiązań dodamy dwie twierdze do zdobycia, po jednej dla każdej strony konfliktu, to bezsprzecznie otrzymamy całkiem pokaźną zawartość. A przecież to tylko fragment Call of the Crusade!

Niestety, jak na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się wspomniany patch. Deweloperzy nieśmiało wspominają o tegorocznych wakacjach, jednak są to niepotwierdzone informacje. Cóż, na rozszerzenia tego pokroju warto poczekać nawet do grudnia.