Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka World of Warcraft: Wrath of the Lich King (PC)
OkładkaWorld of Warcraft: Wrath of the Lich King (PC)

World of Warcraft: Wrath of the Lich King PC

WoW: Wrath of the Lich King

World of Warcraft: Wrath of the Lich King to drugi dodatek do bestsellerowego MMO firmy Blizzard Entertainment, który został zapowiedziany w trakcie organizowanej w Stanach Zjednoczonych imprezy BlizzCon 2007.

To jest dodatek do gry World of Warcraft.

RPG | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Warcraft: Wrath of the Lich King Premiera PC

13listopada2008

pudełko PL

13listopada2008

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Guild Wars

EverQuest II

Dark Age of Camelot

Rekomendacja GRYOnline.pl

Wrath of the Lich King to drugi dodatek do najpopularniejszego MMORPG na świecie. Po raz kolejny Blizzard staje na wysokości zadania oferując swoim fanom wiele godzin doskonałej rozrywki. Wprawdzie tym razem zrezygnowano z wprowadzenia nowych ras, ale gracze po obu stronach konfliktu otrzymują nową klasę – Death Knight.

Jest to pierwsza klasa prestiżowa, przeznaczona zarówno do tankowania, jak i zadawania dużych obrażeń. Przeznaczona do walki w zwarciu, jak i na dystans, a nosząca plate. Zakładając nową postać Death Knighta, gracz startuje od 55 poziomu w Ebon Hold. Czeka tam na niego seria questów, które pozwolą na dokładne poznanie nowej klasy. Seria tych zadań jest jedną z najciekawszych, najbardziej zróżnicowanych questline’ów w całym World of Warcraft.

Drugą nowością jest zwiększenie limitu poziomów do 80. Oznacza to, że pojawił się także nowy kontynent – skuty lodem i śniegiem Northrend. Liczba nowych krain jest zbliżona do tych, które były w Outlandach, ale są one większe oraz jest dużo więcej questów. Wrath of the Lich King to także nowa profesja – Inskrypcje. Jest to dosłownie enchanting czarów i umiejętności, czyli ulepszanie ich. Każda klasa ma własne inskrypcje, a tworzy się je za pomocą zbieranych roślin. Nowością jest również „stylista-fryzjer” (pozwalający na zmianę wyglądu postaci za odpowiednią ilość złota), a także duże usprawnienia w interfejsie.

We Wrath of the Lich King pojawiła się również kraina przeznaczona tylko i wyłącznie do walki PvP – Wintergrasp. Tym co odróżnia ją od już istniejących jest wykorzystanie w boju machin latających, którymi może sterować gracz. We Wrath znajdujemy także dwie nowe Areny i jeden battleground. Klasy otrzymują nowe talenty i umiejętności, kilka z nich nawet przeszło dużą metamorfozę, jak chociażby hunter. WotLK to także pod wieloma względami rozwinięcie pomysłów z TBC, zwłaszcza w kwestii PvE. Questy są bardzo zróżnicowane, wiele jest efektownych jak np. bombardowanie z powietrza. Przy lokacjach typu Instance zastosowano identyczny podział jak w TBC, czyli grupy i rajdy dla 10 i 25 osób. Przechodzić je można w trybie normalnym lub heroic.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 2014 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 577 głosów czytelników.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1