Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 13:54

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

World of Warcraft zalicza spadek liczby subskrybentów. Warlords of Draenor najpóźniej 20 grudnia

Z dniem 31 marca 2014 abonament w World of Warcraft opłacało 7,6 milionów graczy. Oznacza to spadek o ok. 200 tysięcy w porównaniu z kwartałem poprzednim. Sytuacja powinna poprawić się wraz z premierą dodatku Warlords of Draenor, który ukaże się najpóźniej 20 grudnia.

Blizzard z optymizmem wygląda premiery World of Warcraft: Warlords of Draenor - World of Warcraft zalicza spadek liczby subskrybentów do 7,6 milionów. Dodatek Warlords of Draenor ukaże się najpóźniej 20 grudnia - wiadomość - 2014-05-07
Blizzard z optymizmem wygląda premiery World of Warcraft: Warlords of Draenor
World of Warcraft w skali roku
  1. Marzec 2013 – 8,3 mln abonentów (spadek o około 1,3 mln osób)
  2. Czerwiec 2013 – 7,7 mln abonentów (spadek o 600 tys. osób)
  3. Wrzesień 2013 – 7,6 mln abonentów (spadek o 100 tys. osób)
  4. Grudzień 2013 – 7,8 mln abonentów (wzrost o 200 tys. osób)
  5. Marzec 2014 – 7,6 mln abonentów (spadek o 200 tys. osób)

Wyniki kwartalne koncernu Activision Blizzard (ogólne podsumowanie znajdziecie w tym newsie) to tradycyjnie dobra okazja, by sprawdzić, co słychać na temat poszczególnych tytułów wydawcy. Trzy miesiące temu informowaliśmy o pierwszym od dawna wzroście liczby subskrybentów World of Warcraft, która w grudniu 2013 roku wynosiła 7,8 milionów. Kolejny kwartał ponownie przyniósł odpływ aktywnych graczy. Na dzień 31 marca 2014 roku abonament opłacało około 7,6 milionów osób, co i tak stawia WoW-a na pierwszym miejscu wśród MMO opartych na modelu abonamentowym. Wahania te nie powinny zbytnio niepokoić fanów flagowego MMORPG-a studia Blizzard Entertainment. W tym roku zadebiutować ma bowiem piąte rozszerzenie do gry, które z pewnością przyciągnie do zabawy wielu graczy.

Do tej pory dodatek World of Warcraft: Warlords of Draenor został zamówiony przedpremierowo ponad milion razy. Prezes Activision Blizzard, Bobby Kotick, napisał w sprawozdaniu kwartalnym:

„W drugiej połowie 2014 roku Blizzard Entertainment spodziewa się wypuścić World of Warcraft: Warlords of Draenor, które w oparciu o wyniki przedsprzedaży do tej pory stało się jednym z najszybciej sprzedających się dodatków w historii marki.”

Do tej pory Blizzard nie podawał konkretów na temat daty premiery Warlords of Draenor. Teraz twórcy poinformowali, że dodatek ukaże się nie później niż 20 grudnia 2014 roku. Nie jest to ostatnie rozszerzenie do popularnego MMO. Pod koniec ubiegłego roku Blizzard ogłosił rozpoczęcie prac nad szóstym dodatkiem, a jakiś czas później powiadomił, że planowane są kolejne – mają one pojawiać się w tempie mniej wiecej jednego rocznie.

  1. Oficjalna strona World of Warcraft: Warlords of Draenor
  2. Oficjalna strona gry World of Warcraft