Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 13:43

autor: Orbech

Space Engineers – grę kupiono 500 tysięcy razy w ramach usługi Steam Early Access

Studio Keen Software House ma powody do świętowania, ponieważ ich gra, Space Engineers, osiągnęła spory sukces. Firma ujawniła, że tytuł sprzedał się w nakładzie 500 tysięcy sprzedanych kopii w ramach usługi wczesnego dostępu na platformie Steam. Żeby uczcić to wydarzenie, studio opublikowało specjalny film.

Space Engineers to kolejna gra, która sprzedaje się jak ciepłe bułeczki w ramach wczesnego dostępu. - Space Engineers – grę kupiono 500 tysięcy razy w ramach usługi Steam Early Access - wiadomość - 2014-05-07
Space Engineers to kolejna gra, która sprzedaje się jak ciepłe bułeczki w ramach wczesnego dostępu.
Space Engineers w skrócie:
  • Producent: Keen Software House,
  • Gatunek: sandboks z akcją osadzoną w kosmosie,
  • Platformy: PC
  • Data wydania: 23 października 2013 roku w Steam Early Access.

Zaledwie w lutym napisaliśmy, że grę Space Engineers kupiło 250 tysięcy osób, a teraz wiemy, że liczba ta zdążyła zwiększyć się już dwukrotnie. Studio Keen Software House poinformowało na oficjalnej stronie tytułu, że Space Engineers sprzedał się w nakładzie 500 tysięcy kopii w ramach usługi wczesnego dostępu na platformie Steam. Oznacza to, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy studio poprawiło wyniki sprzedaży aż dwukrotnie. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że gra osiągnęła ogromny sukces i jest kolejnym dowodem - po DayZ, Rust oraz Starbound - na popularność usługi Steam Early Access i jej dobry wpływ na nowe, ambitniejsze produkcje. Firma Keen Software House przygotowała specjalny filmik, by uczcić przekroczenie kolejnego kamienia milowego ich produkcji. Możecie obejrzeć go poniżej.

Space Engineers to sandboks z akcją umiejsowioną w kosmosie. W grze wcielamy się w kosmicznego inżyniera, tworzymy i rozbudowywujemy budowle, statki oraz stacje kosmiczne. Gracz musi zadbać o wydobywanie surowców, zdobywanie zasobów i jednostek. Space Engineers jest tytułem z otwartym światem, a więc jest pełen możliwości – nic nie stoi na przeszkodzie, by np. zbudować mniejszy statek lub ogromny krążownik. Ważne jest, że każdy ze statków można samodzielnie pilotować.

W finalnej wersji gry najważniejszym trybem rozgrywki jest survival, w którym wszystkie zasoby są ograniczone i gracze stają przed znacznie większym wyzwaniem. Tytuł pozwala również na zabawę w kilka osób i tutaj także wszyscy otrzymują pełną swobodę. Można ze sobą współpracować lub walczyć.

Gra działa na silniku VRAGE 2.0, który cechuje realistyczna fizyka.