Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2014, 12:09

autor: Góral

DayZ sprzedało się w ponad 2 mln egzemplarzy

DayZ, komercyjna wersja popularnego moda, sprzedało się w nakładzie przekraczającym 2 mln egzemplarzy - poinformował w serwisie społecznościowym Twitter Dean Hall, główny twórca projektu. Produkcja obecnie dostępna jest w ramach wcześniejszego dostępu. Premiera pełnej wersji nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Dean Hall, główny twórca survivalowej gry DayZ, ujawnił w serwisie społecznościowym Twitter, że tytuł został zakupiony w ponad 2 mln egzemplarzy, w przeciągu 6 miesięcy obecności na rynku. Wynik jest tym bardziej niesamowity, że projekt jest dostępny wyłącznie na komputerach osobistych, a do tego jest to wczesna wersja, sprzedawana w ramach Steam Early Access (znajdziecie ją w tym miejscu, w cenie 23,99 euro, czyli około 100 zł). Z pewnością studio Bohemia Interactive ma się z czego cieszyć, ale oczywiście nie oznacza to, że firma spocznie na laurach, wszak do końca produkcji pozostało jeszcze sporo czasu. Finalna wersja ukaże się najprawdopodobniej dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Dean Hall chwali się sprzedażą DayZ.
Dean Hall chwali się sprzedażą DayZ.

DayZ to z całą pewnością jeden z najciekawszych projektów ostatnich lat, który znajduje się na ustach wielu graczy od momentu premiery moda. Samodzielne wydanie zostało oficjalnie zapowiedziane w sierpniu 2012 roku, a wersja alfa pojawiła się w sprzedaży w grudniu 2013 roku. Na tytuł od razu rzuciło się mnóstwo graczy (172 tys. w ciągu pierwszej doby), a wraz z kolejnymi miesiącami gra systematycznie podbijała serca kolejnych osób. Pierwszy milion przekroczono w połowie stycznia bieżącego roku, by po kolejnych trzech miesiącach podwoić ten wynik.

Czekamy zatem na kolejne informacje, których z pewnością nie zabraknie w najbliższym czasie. Przy okazji warto także wspomnieć o ostatniej aktualizacji, która wprowadziła m.in. usprawnienia w działaniu serwerów, dodała wioskę Karmanovka oraz naprawiła szereg błędów.

DayZ to komercyjna wersja popularnej modyfikacji do gry ArmA II. Akcja produkcji rozgrywa się na terenach Czarnorusi, opanowanej przez zombie. Tytuł skupia się głównie na survivalu, czyli walce o przetrwanie. W związku z tym gracz musi zatroszczyć się o szereg elementów, a przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, bowiem zagrożeniem są nie tylko nieumarli, lecz także inne osoby.