Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2014, 11:21

autor: luckie

Dragon Age: Inkwizycja niemal w fazie alfa. Możliwe cięcia zawartości

Prace nad Dragon Age: Inkwizycja wkroczyły w fazę bezpośrednio poprzedzającą testy alfa. Na tym etapie większość gry jest już gotowa i zazwyczaj dokonuje się dużych cięć zawartości. Scenarzysta nowego RPG-a studia BioWare uspokaja, że jest to naturalny proces, który przejść musi każda produkcja.

Dragon Age: Inkwizycja nabiera kształtów - Dragon Age: Inkwizycja niemal w fazie alfa. Możliwe ciecia zawartości - wiadomość - 2014-05-02
Dragon Age: Inkwizycja nabiera kształtów

Scenarzysta Dragon Age: Inkwizycja, David Gaider, zdradził, że prace nad nowym RPG-iem studia BioWare znajdują się na etapie bezpośrednio poprzedzającym testy alfa. Oznacza to, że zdecydowana większość zawartości jest już gotowa. Choć dodanie czegoś wciąż jest możliwe, to obecnie deweloperzy skupiają się na połączeniu istniejących elementów w spójną całość. To również czas, w którym często wyrzuca się niezbyt udane rozwiązania i zastępuje innymi. Gdy gra wejdzie w fazę alfa, możliwe będzie jedynie usunięcie niedziałających funkcji. Należy się zatem spodziewać, że sporo z zapowiadanych wcześniej elementów może ulec zmianie lub nawet zupełnie zniknąć z produkcji. Gaider twierdzi:

„Nie jest to proces, który fani mogliby w pełni zrozumieć. Zazwyczaj są oni nieświadomi tego, co dzieje się naprawdę, rozwodząc się nad kolorem żagli, podczas gdy kadłub nabiera wody. Co z naszej perspektywy wygląda na dziwny dysonans.”

Wyjaśnił jednak, że każda gra musi przejść podobny proces. Czasem twórcom wydaje się, że wycinają więcej niż zostawiają, co bez wątpienia może być bardzo stresujące. Wszystko po to, aby odrzucić to, co wyglądało dobrze tylko na papierze, a pozostawić elementy, które naprawdę bawią.

Obecnie nagrywane są kwestie wypowiadane przez bohaterów gry - Dragon Age: Inkwizycja niemal w fazie alfa. Możliwe ciecia zawartości - wiadomość - 2014-05-02
Obecnie nagrywane są kwestie wypowiadane przez bohaterów gry

Chcąc dać lepszy wgląd w postęp prac nad Dragon Age: Inkwizycja, Gaider napisał, że obecnie nagrywane są już dialogi, a scenarzyści zajmują się tekstami „niewypowiadanymi”, takimi jak wpisy do dziennika, opisy przedmiotów i umiejętności, elementy interfejsu, itp. Premiera Dragon Age: Inkwizycja planowana jest na początek października 2014 roku. Jednocześnie ukażą się wydania na PC, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 i Xboksa 360. Po więcej ciekawostek na temat gry zapraszamy do naszego kompendium wiedzy.

  1. Oficjalna strona gry Dragon Age: Inkwizycja
  2. Blog Davida Gaidera, scenarzysty Dragon Age: Inkwizycja