Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2013, 09:11

autor: luckie

DayZ kupione ponad 172 tysiące razy w ciągu 24 godzin

Wystarczyły 24 godziny, by płatna alfa DayZ sprzedała się w liczbie 172,5 tysięcy kopii w ramach Steam Early Access. Już od pierwszych chwil po starcie gra cieszyła się ogromną popularnością.

Gracze rzucili się na DayZ niczym wygłodniały zombiak na nieostrożnego wędrowca - DayZ kupione ponad 172 tysiące razy w ciągu 24 godzin - wiadomość - 2013-12-18
Gracze rzucili się na DayZ niczym wygłodniały zombiak na nieostrożnego wędrowca
DayZ w skrócie
  1. Producent: Bohemia Interactive, Dean Hall (twórca moda DayZ)
  2. Gatunek: MMO
  3. Platformy: PC
  4. Premiera: 16 grudnia 2013 (Wczesny Dostęp na Steamie)

W ciągu 24 godzin od premiery samodzielnego DayZ we Wczesnym Dostępie na Steamie, grę kupiło 172,5 tysiąca osób. Powiadomił o tym na swoim blogu Marek Spanel, prezes studia Bohemia Interactive. W momencie umieszczania tej informacji, liczba graczy online wynosiła 142 403.

Z kolei Dean Hall podał do wiadomości, że w godzinę po premierze w DayZ bawiło się już 19 tysięcy graczy, a w pewnej chwili ich liczba rosła w tempie 200 na sekundę. Obecnie wskaźnik ocalonych na oficjalnej stronie gry pokazuje ponad 180 tysięcy. Jeśli chcecie dołączyć do tego grona, odwiedźcie stronę producenta DayZ lub sklep Steam – w obu miejscach standardowa edycja tytułu kosztuje 23,99 euro, czyli około 100 zł.

W poniedziałek o 19:00 DayZ zadebiutowało w formie płatnej alfy na Steamie. Dzięki temu fani moda mogą zagrać na kilka miesięcy przed premierą finalnej wersji gry. Twórcy nie ukrywają, że produkcja usiana jest błędami i zachęcają testerów do informowania o wszelkich niedoróbkach.

Omawiane tu DayZ to samodzielna gra powstała w oparciu o moda do pierwszoosobowej strzelaniny ArmA II studia Bohemia Interactive. Gracze spotykają się razem w ogromnym świecie opanowanym przez zombie. Na przetrwanie wpływa mnóstwo czynników – pożywienie, woda, ciepło, leki, broń itp.

  1. Oficjalna strona gry DayZ
  2. DayZ w sklepie Steam