Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2014, 10:32

autor: luckie

Starbound kupiono ponad milion razy

Niezależna gra Starbound znalazła do tej pory ponad milion nabywców. Przedsprzedaż produkcji ruszyła w kwietniu 2013 roku, a od miesiąca da się ją kupić we Wczesnym Dostępie na Steamie.

Twórcy Starbound są wniebowzięci popularnością gry - Starbound kupiono ponad milion razy - wiadomość - 2014-01-07
Twórcy Starbound są wniebowzięci popularnością gry
Starbound w skrócie
  1. Producent: Chucklefish (studio założone przez współtwórcę Terrarii)
  2. Gatunek: sanboksowa platformówka z elementami strategicznymi
  3. Premiera: 2014 rok (Wczesny Dostęp od 4 grudnia 2013 roku)
  4. Platformy docelowe: PC (Windows, Linux), Mac, PS4

Niezależne studio Chucklefish poinformowało, że do tej pory grę Starbound kupiono ponad milion razy. Od 4 grudnia 2013 roku tytuł dostępny jest we Wczesnym Dostępie na Steamie (13,99 euro, ok. 58 zł). Oznacza to, że póki co wszyscy kupujący mogą grać w betę produkcji, której pełna wersja zadebiutuje w tym roku. Wcześniej możliwe było składanie zamówień przedpremierowych na oficjalnej stronie. Obecnie grę da się nabyć tam za 15 dolarów (ok. 46 zł).

Przedsprzedaż Starbound ruszyła w kwietniu 2013 roku. Już wtedy twórcy mogli poszczycić się niemałym sukcesem, zarabiając 250 tysięcy dolarów w ciągu doby. Swój pierwszy milion dolarów produkcja wygenerowała zaledwie po kilkunastu dniach.

Zanim gra trafiła na Steama, była sprzedawana przedpremierowo od ośmiu miesięcy. Nie wiadomo, ile kopii udało się rozprowadzić do tamtej pory, ale sprzedaż na platformie dystrybucji cyfrowej studia Valve niewątpliwie wniosła spory wkład w najświeższy sukces Starbound. Przez cały grudzień tytuł utrzymywał się na liście Top 10 Steam – w ciągu dwóch pierwszych tygodni był nawet liderem. Przyszłość Starbound rysuje się niezwykle optymistycznie, tym bardziej, że oprócz wydania na komputery osobiste, planowana jest wersja na konsolę PlayStation 4.

Starbound to niezależna produkcja łącząca elementy platformówki (sterowanie, grafikę 2D), gry typu sandboks i strategii ekonomicznej. Gracze przemierzają kosmos na pokładzie modyfikowalnej stacji kosmicznej, a także odwiedzają proceduralnie generowane planety, gdzie pozyskują cenne materiały, budują domy, walczą z lokalną fauną i rozwiązują różnego rodzaju zagadki. Grać można samemu lub w trybie kooperacji.

  1. Testujemy wersję beta gry Starbound, czyli kosmiczną Terrarię (PC)
  2. Starbound w sklepie Steam
  3. Oficjalna strona gry Starbound