Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2013, 11:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Starbound przyniósł twórcom ponad milion dolarów za sprawą pre-orderów

Minęły ponad dwa tygodnie od rozpoczęcia przyjmowania zamówień przedpremierowych na grę Starbound. Za ich sprawą studio Chucklefish zdołało zebrać ponad milion dolarów.

Studio Chucklefish ogłosiło na oficjalnej stronie internetowej, że pre-ordery gry Starbound przyniosły do tej pory ponad milion dolarów. Zamówienia przedpremierowe na ten tytuł można składać od ponad dwóch tygodni.

Według informacji przedstawionych na oficjalnej stronie, w chwili pisania tej wiadomości grę Starbound zamówiło przed premierą 41 916 osób, które wydały łącznie 1 016 592 dolary. Dzięki temu twórcy są w stanie wprowadzić dodatkową, wcześniej nieplanowaną zawartość do swojego dzieła. Mowa m.in. o kolejnej rasie postaci (po zebraniu 500 tysięcy dolarów), czy możliwości wydobywania niezwykle rzadkich skamieniałości (po zgromadzeniu 750 tysięcy dolarów).

Pre-ordery gry Starbound przyniosły do tej pory ponad milion dolarów - Starbound przyniósł twórcom ponad milion dolarów za sprawą pre-orderów - wiadomość - 2013-04-30
Pre-ordery gry Starbound przyniosły do tej pory ponad milion dolarów

System pre-orderów działa na podobnej zasadzie, jak zbieranie pieniędzy w serwisie Kickstarter. Kupującym oferowane są więc różne progi cenowe - im wyższą kwotę przeznaczą na zakup, tym więcej bonusów otrzymają (m.in. ścieżka dźwiękowa, dostęp do beta testów itd.). Najniższy z nich to 15 dolarów, za co nabywca otrzyma pełną wersję gry w dniu premiery (wraz z kluczem do aktywacji w usłudze Steam)

Starbound to rozbudowana gra od twórców popularnej Terrarii, utrzymana w klimatach science-fiction, z akcją rozpoczynającą się w dniu zniszczenia naszej planety przez rasę obcych. Gracz wcieli się w jednego z ocalałych, który trafi na stację kosmiczną, pełniącą funkcję swego rodzaju centrum operacyjnego. Starbound to sandboksowa platformówka, w której będziemy eksplorować generowane losowo, dwuwymiarowe planety w kosmosie. Oprócz tego zajmiemy się zarządzaniem stacją kosmiczną oraz produkcją własnych przedmiotów i pojazdów. Gra jest tworzona z myślą o komputerach osobistych z systemami operacyjnymi Windows, Linux oraz OS X.