Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2013, 08:38

Starbound - pierwszy dzień preorderów przyniósł twórcom ponad 250 tys. dolarów

Ruszyła przedsprzedaż Starbound, czyli sandboxowej platformówki współautora gry Terraria. Akcja okazała się wielkim sukcesem i w ciągu niecałego dnia twórcy zgromadzili w ten sposób ponad ćwierć miliona dolarów.

Akcja preorderowa Starbound okazała się wielkim sukcesem. - Starbound - pierwszy dzień preorderów przyniósł twórcom ponad 250 tys. dolarów - wiadomość - 2013-04-14
Akcja preorderowa Starbound okazała się wielkim sukcesem.

Trochę ponad rok temu ujawniono sandboxową platformówkę Starbound, nad którą pracuje jeden ze współtwórców Terrarii. Teraz prace nad projektem powoli dobiegają końca i autorzy ruszyli ze sprzedażą preorderów. Akcja okazała się dużym sukcesem. W ciągu niecałych 24 godzin zamówienia przedpremierowe złożyło ponad 10 tys. osób, zapewniając tym samym twórcom przychód w kwocie przekraczającej 250 tys. dolarów.

  1. Starbound – strona oficjalna gry
  2. Starbound – zamówienie przedpremierowe

System preorderów wzorowany jest na Kickstarterze i oferuje szereg różnorodnych progów o różnych cenach. Najniższy z nich kosztuje 15 dolarów, za co otrzymacie pełną wersję gry w dniu premiery (wraz z kluczem do aktywacji na Steam), soundtracka oraz dostęp do nachodzących beta testów. Najbardziej oddani fani mogą wpłacić 2000 dolarów, za co nagrodzeni zostaną pomnikiem w grze.

Starbound powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i szykowane są wersje na systemy Windows, Linux oraz OSX. Autorzy nie są jeszcze w stanie podać konkretnej planowanej daty premiery i zamiast tego ograniczają się do stwierdzenia, że nastąpi ona jeszcze w tym roku. Debiut rynkowy gry poprzedzą rozległe beta testy.

Starbound - pierwszy dzień preorderów przyniósł twórcom ponad 250 tys. dolarów - ilustracja #2

Starbound postawi na klimaty science-fiction. Akcja rozpocznie się w dniu zniszczenia rodzimej planety bohatera przez bezwzględną rasę obcych. Wcielimy się w jednego z ocalałych ludzi, któremu udaje się w porę uciec przez zagładą w kapsule ratunkowej. Wraz z podobnymi mu towarzyszami trafia na starą stację kosmiczną, która staje się dla niego centrum operacyjnym.

Gra będzie sandboksową platformówką, która umożliwi swobodą eksplorację olbrzymiego dwuwymiarowego kosmosu. Jednocześnie w Starbound znajdziemy również kampanię fabularną ze starannie zaprojektowanymi misjami. Poza zwiedzaniem planet zajmiemy się również zarządzaniem stacją kosmiczną oraz jej załogą. Gra pozwoli także na produkcję własnych przedmiotów, w tym pojazdów.