Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 13:25

autor: Sarge

The Stomping Land - data premiery wczesnej wersji sieciowego survivalu z dinozaurami

Pod koniec maja na PC zadebiutuje wczesna wersja sieciowego survivalu z dinozaurami w roli głównego zagrożenia (nie licząc innych graczy). Mowa o grze The Stomping Land, która powstaje dzięki udanej akcji na Kickstarterze.

Studio The Stomping Land Team poinformowało, że wczesna wersja gry The Stomping Land zadebiutuje 30 maja bieżącego roku w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Tydzień wcześniej klucze będą rozsyłane do wszystkich osób, które wpłaciły odpowiednią kwotę podczas zbiórki pieniędzy na Kickstarterze. Użytkownicy Steama zapłacą za wczesną wersję 24,99 dolary (ok. 75 zł bez podatku VAT) i automatycznie otrzymają dostęp do późniejszych aktualizacji oraz końcowego produktu. Cena w euro nie została jeszcze podana. Twórcy zdradzili, że na początku liczba oficjalnych serwerów będzie niewielka, ale gracze będą mogli zakładać własne – podobnie jak ma to miejsce w takich produkcjach jak Minecraft czy Team Fortress 2.

Na oficjalnym forum dyskusyjnym można znaleźć więcej informacji na temat wczesnej wersji The Stomping Land. Podano tam m.in. listę dinozaurów i warto dodać, że nie wszystkie będą dostępne od razu. We wczesnej wersji zagramy na wyspie Capa Island, będącej mniejszą alternatywą dla Wayneth Island, która pojawi się w końcowym produkcie lub w jednej z aktualizacji. W przyszłości twórcy planują też wprowadzić możliwość tworzenia własnych map.

Wirtualny Tyranozaur w pełnej okazałości - The Stomping Land - data premiery wczesnej wersji sieciowego survivalu z dinozaurami - wiadomość - 2014-05-07
Wirtualny Tyranozaur w pełnej okazałości

Twócy zebrali pieniądze na produkcję gry The Stomping Land za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Potrzebowali 20 tysięcy dolarów, a ostatecznie udało im się zgromadzić ponad 114 tysięcy dolarów, dzięki czemu mogą jeszcze bardziej dopracować swoje dzieło. Deweloper najpierw wypuszcza wczesną wersję, by na podstawie sugestii graczy dokonać potrzebnych poprawek i w bliżej nieokreślonej przyszłości wydać końcowy produkt.

The Stomping Land to survivalowa gra akcji przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych, w której wcielamy się w łowców dinozaurów. Gracze muszą rywalizować z innymi plemionami o najcenniejsze zdobycze i chronić swoje łupy przed drapieżnikami oraz innymi myśliwymi. Chociaż przetrwać można w pojedynkę, to twórcy zalecają współpracę z innymi uczestnikami zabawy. Tytuł wykorzystuje najlepsze rozwiązania z coraz bardziej popularnego gatunku sieciowych survivali, reprezentowanego przez takie produkcje jak DayZ, Infestation: Survivor Stories, Nether, Rust czy 7 Days to Die.