Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nether (PC)
OkładkaNether (PC)

Nether PC

Wyprodukowana przez niezależne studio Phosphor Games gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Fabuła Nether przedstawia ponurą wizję świata bliskiej przyszłości, w którym tajemniczy kataklizm położył kres ludzkiej cywilizacji.

Akcji | FPP | postapokalipsa | sandbox | FPS | survival | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nether Premiera PC

5czerwca2014

producent: Phosphor Games wydawca: Phosphor Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nether

DayZ

7 Days to Die

Rust

Nether to survivalowa gra akcji wzbogacona elementami MMO. Opracowało ją niezależne studio Phosphor Games.

Autorzy postawili na klimaty postapokaliptyczne. Akcja osadzona została dekadę po tym, jak tajemniczy kataklizm położył kres ludzkiej cywilizacji. Garstki ocalałych eksplorują ruiny dawnego świata, szukając resztek zapasów oraz codziennie walcząc z bandytami oraz dysponującymi nadnaturalnymi zdolnościami potworami. Gra toczy się w ruinach miasta, wzorowanego na dzielnicy West Loop w Chicago, co oznacza gęstą zabudowę i liczne wielopiętrowe budynki, w tym potężne wieżowce.

Osadzenie akcji w takim miejscu wymusza częste i bliskie interakcje z innymi graczami. Nie znajdziemy tutaj sytuacji, w której życia pozbawi nas snajper ukryty dwa kilometry dalej, gdyż przy takiej odległości cel zasłonią mu różne struktury. Jednocześnie łatwiej jest też przemykać niezauważonym. Tytułowe Nether to rasa zmutowanych potworów, które objęły we władanie większość powierzchni planety. Bestie polują głównie na podstawie słuchu i po wykryciu potencjalnej ofiary stają się bardzo agresywne. Co gorsza, monstra wyposażone zostały w zdolność błyskawicznej teleportacji. Sprawia to, że nawet jeden przeciwnik stanowi spore wyzwanie.

Na mapie jednocześnie może się bawić maksymalnie 64 graczy. Zapewnia to odpowiednią równowagę między ciekawymi interakcjami z innymi osobami, a tak ważnym w grach survivalowych poczuciem samotności. Komunikację z innymi użytkownikami ułatwia opcja czatu głosowego. Dobrze zgrane grupy mogą zajmować budynki i przerabiać je na bezpieczne twierdze.

Nether wyposażono w opcję zakładania własnych dedykowanych serwerów. Ich administratorzy mogą włączyć tryb hardcore, w którym śmierć postaci jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie przygód od zera. Dla miłośników mniej ekstremalnych wrażeń dostępne są również serwery, gdzie po zgonie bohatera tracimy jedynie przedmioty, a zachowujemy umiejętności oraz punkty doświadczenia.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 192 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nether: 16+

Nether Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8 64-bit