Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nether (PC)

Nether PC

Wyprodukowana przez niezależne studio Phosphor Games gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Fabuła Nether przedstawia ponurą wizję świata bliskiej przyszłości, w którym tajemniczy kataklizm położył kres ludzkiej cywilizacji.

Akcji | FPP | postapokalipsa | sandbox | FPS | survival | crafting

PC Windows
Okładka Nether (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5czerwca2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nether to survivalowa gra akcji wzbogacona elementami MMO. Opracowało ją niezależne studio Phosphor Games.

Autorzy postawili na klimaty postapokaliptyczne. Akcja osadzona została dekadę po tym, jak tajemniczy kataklizm położył kres ludzkiej cywilizacji. Garstki ocalałych eksplorują ruiny dawnego świata, szukając resztek zapasów oraz codziennie walcząc z bandytami oraz dysponującymi nadnaturalnymi zdolnościami potworami. Gra toczy się w ruinach miasta, wzorowanego na dzielnicy West Loop w Chicago, co oznacza gęstą zabudowę i liczne wielopiętrowe budynki, w tym potężne wieżowce.

Osadzenie akcji w takim miejscu wymusza częste i bliskie interakcje z innymi graczami. Nie znajdziemy tutaj sytuacji, w której życia pozbawi nas snajper ukryty dwa kilometry dalej, gdyż przy takiej odległości cel zasłonią mu różne struktury. Jednocześnie łatwiej jest też przemykać niezauważonym. Tytułowe Nether to rasa zmutowanych potworów, które objęły we władanie większość powierzchni planety. Bestie polują głównie na podstawie słuchu i po wykryciu potencjalnej ofiary stają się bardzo agresywne. Co gorsza, monstra wyposażone zostały w zdolność błyskawicznej teleportacji. Sprawia to, że nawet jeden przeciwnik stanowi spore wyzwanie.

Na mapie jednocześnie może się bawić maksymalnie 64 graczy. Zapewnia to odpowiednią równowagę między ciekawymi interakcjami z innymi osobami, a tak ważnym w grach survivalowych poczuciem samotności. Komunikację z innymi użytkownikami ułatwia opcja czatu głosowego. Dobrze zgrane grupy mogą zajmować budynki i przerabiać je na bezpieczne twierdze.

Nether wyposażono w opcję zakładania własnych dedykowanych serwerów. Ich administratorzy mogą włączyć tryb hardcore, w którym śmierć postaci jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie przygód od zera. Dla miłośników mniej ekstremalnych wrażeń dostępne są również serwery, gdzie po zgonie bohatera tracimy jedynie przedmioty, a zachowujemy umiejętności oraz punkty doświadczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Gry podobne do Nether

Wymagania wiekowe Nether

16+

Wymagania sprzętowe Nether

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8 64-bit
Testujemy grę Nether - postapokaliptyczny survival w klimacie DayZ
Testujemy grę Nether - postapokaliptyczny survival w klimacie DayZ

Przed premierą 19 kwietnia 2014, 12:54

Od razu wspomnę o kwestiach technicznych i artystycznych, bo pewnie wielu to interesuje. Nether nie może poszczycić się niczym szczególnym w przypadku swojego silnika – na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że podczas gry nie oglądamy żadnych ekranów wczytywania. Pole widzenia jest też całkiem spore. Istotniejsze są za to środki zastosowane do budowania klimatu. Mimo że często widuje się w Nether podobne elementy, jak choćby identyczny wystrój wielu domów, bardzo szybko wczułem się w postać. Zaskoczyła mnie szczegółowość niektórych fragmentów mapy i pomysłowość w budowaniu realistycznych obrazów świata po zagładzie. Przewrócone samochody, wszędobylskie śmieci, opuszczone stacje benzynowe i sklepy – niby już to widzieliśmy, ale w Nether ciągle jest to przekonujące. Do tego dodano stosunkowo prosty, lecz sugestywny zestaw dźwięków – nieustanne szumienie, buczenie oraz niepokojące melodie.