Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 13:23

autor: luckie

Sprzedaż Titanfall usatysfakcjonowała wydawcę. Electronic Arts przedłuża umowę z Respawn Entertainment

Około 925 tysięcy pudełek z grą Titanfall kupiono w marcu w USA. Choć Electronic Arts nie podaje ogólnych wyników sprzedaży tytułu, to firma zdradza oznaki zadowolenia. Jedną z nich jest fakt, że wydawca przedłużył umowę z studiem Respawn Entertainment na produkcję kolejnych odsłon serii.

Firma Electronic Arts nie chwali się wynikami sprzedaży Titanfall, ale zdaje się być z nich zadowolona - Sprzedaż Titanfall usatysfakcjonowała wydawcę. Electronic Arts przedłuża umowę z Respawn Entertainment - wiadomość - 2014-05-07
Firma Electronic Arts nie chwali się wynikami sprzedaży Titanfall, ale zdaje się być z nich zadowolona

Wbrew oczekiwaniom, firma Electronic Arts nie podała ogólnych wyników sprzedaży gry Titanfall w swoim sprawozdaniu kwartalnym (więcej na temat najświeższych wyników finansowych wydawcy w tym newsie). Wiemy jedynie, jak mniej więcej tytuł poradził sobie w Stanach Zjednoczonych. Według danych grupy NPD, Titanfall był najlepiej sprzedającą się grą w marcu 2014 roku w USA, w ciągu trzech tygodni obecności na rynku odnotowując 925 tysięcy sprzedanych pudełek (dotyczy wydań PC i Xbox One, ponieważ wersja na Xboksa 360 ukazała się dopiero w kwietniu). Liczba ta, choć potwierdzona oficjalnie przez Elektroników, nie przekłada się na rzeczywiste wyniki sprzedaży, jako że dotyczy tylko jednego państwa, a ponadto pomija dystrybucję cyfrową. Można jednak bezpiecznie założyć, że debiutancka strzelanina sieciowa studia Respawn Entertainment przekroczyła do tej pory magiczny próg miliona sprzedanych kopii – w samych Stanach Zjednoczonych.

Wyniki sprzedaży Titanfall
  1. 925 tysięcy pudełek z grą sprzedano w marcu w USA (PC i XONE)
  2. Electronic Arts nie ujawnia ogólnych rezultatów
  3. Wydawca jest zadowolony z sukcesu Titanfall i kontynuuje współpracę z Respawn Entertainment

Choć nie jest to spektakularny wynik, Electronic Arts zdaje się być zadowolone ze sprzedaży Titanfall. Warto pamiętać, mowa tu o pierwszej odsłonie zupełnie nowej marki, a jak powszechnie wiadomo, gracze podchodzą do nowości raczej ostrożnie. Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze EA poinformowało, że przedłużyło współpracę z Vincem Zampellą i jego studiem Respawn Entertainment w celu kontynuowania serii. A zatem kolejna odsłona cyklu z pewnością się ukaże. Pytanie tylko, czy zgodnie z obietnicami Zampelli, trafi ona również na konsole z rodziny PlayStation?

Zanim będziemy mogli zagrać w Titanfall 2, czy jakkolwiek będzie się nazywała nowa gra, do sprzedaży trafi kilka dodatków DLC, w tym Titanfall: Expedition. Będzie to zestaw map, sprzedawany na PC, XONE i X360 w cenie 9,99 dolarów lub dostępny w ramach przepustki sezonowej.

  1. Oficjalna strona gry Titanfall
  2. Recenzja gry Titanfall
  3. Poradnik do gry Titanfall