Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Titanfall 2 (PC)

Titanfall 2

Kontynuacja sieciowej strzelaniny studia Respawn Entertainment, która ukazała się w 2014 roku wyłącznie na komputerach PC oraz konsolach z rodziny Xbox.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | mechy i roboty | kooperacja | strzelanki | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Titanfall 2 (PC)

data premiery gry:

28paź2016

PC XONE PS4

Titanfall 2 na komputery osobiste to kontynuacja strzelanki FPP Titanfall z 2014 roku stworzona przez zespół Respawn Entertainment. Firma ta została założona w 2010 roku przez Jasona Westa i Vince’a Zampellę. Obaj panowie są znani graczom, jako twórcy cyklu Call of Duty, jednak w marcu 2010 roku doszło pomiędzy nimi, a włodarzami koncernu Activision do pewnych spięć. Koniec końców skończyło się na wyprowadzeniu ich z siedziby firmy przez ochronę, a sprawa zakończyła się w sadzie. Co ważne, wraz z nimi, od byłego pracodawcy odeszła spora część deweloperów Infinity Ward, którzy dołączyli do nowego zespołu. Jakiś czas później studio Respawn Entertainment nawiązało współpracę z Electronic Arts, z którym związane jest do dziś.

Pierwsza część Titanfalla ukazała się ze względów biznesowych tylko na konsolach Xbox One, Xbox 360 i PC-tach. Przy okazji sequela umowa z firmą Microsoft już nie obowiązywała, w związku z czym jest to tytuł wydany na wszystkie najważniejsze platformy sprzętowe. Pomiędzy nimi nie ma jednak żadnych większych różnic i jedynie w kwestii oprawy graficznej można się doszukać pewnych, niewielkich zmian. Oczywiście w przypadku wersji komputerowej da się bawić się zarówno przy użyciu pada, jak i grając na klasycznym zestawie myszka + klawiatura. Poza tym we wszystkich przypadkach Titanfall 2 to identyczna gra.

Fabuła

Produkcja, w odróżnieniu od pierwszego Titanfalla, oferuje pełnoprawną kampanię fabularną. W Titanfall 2 wcielamy się w Jacka Coopera, strzelca ruchu oporu, który marzy o karierze Pilota. Los sprawia, że kapitan Lastimosa, właściciel jednego z Tytanów klasy Vanguard, ginie podczas misji, lecz przed śmiercią przekazuje kontrolę nad BT-7274 protagoniście. Niecodzienna para bohaterów musi teraz dokończyć zadanie, choć wymaga to zmierzenia się z przeważającymi siłami wroga.

Mechanika

Zabawa dla wielu graczy polega na sterowaniu żołnierzami przyszłości, którzy – w odróżnieniu od zwykłych wojaków – potrafią wspinać się po budynkach i chodzić po ścianach, wykonywać podwójne skoki, ale przede wszystkim przyzywać podczas walki roboty bojowe – tytułowe Tytany. Gracze, zasiadając za ich sterami, zyskują większą siłę ognia, jednak to samo mogą robić inne osoby, dzięki czemu rozgrywka jest wyrównana.

Względem pierwszej części twórcy wprowadzili szereg zmian, które nie wywracają rozgrywki do góry nogami, ale i tak mają na nią poważny wpływ. Oprócz wspomnianej już kampanii fabularnej, w Titanfall 2 na PC, PS4 i XONE pojawiły się także wielkie miecze, z których korzystają Tytany. Mechy są także nieco zwinniejsze i potrafią wykonywać bardziej widowiskowe ataki. Uzbrojenie Tytanów jest częściowo predefiniowane, dzięki czemu można mówić o ich systemie klasowym. Sami piloci również zyskali większy arsenał: oprócz kolejnych modeli broni i gadżetów (np. granatu grawitacyjnego) pojawiła się także linka, pozwalająca przyciągać znajdujących się dalej przeciwników czy też pomagająca przy wspinaczce.

Dostaliśmy również sześć nowych Tytanów. Wszystkie oczywiście różnią się od siebie możliwościami i np. Spopielacz do walki wykorzystuje wyrzutnię termitu T-203, podpalającą wszystko w zasięgu rażenia, a Kationa strzela gwałtownymi salwami energii z broni zwanej „rozszczepiacz”.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Titanfall 2 na PC, PS4 i XONE została utrzymana w podobnym stylu, co część pierwsza, ale oczywiście gra jest jeszcze ładniejsza, animacje bardziej płynne, a lokacje zróżnicowane. Kolejna gra od Respawn Entertainment ponownie korzysta z silnika Source.

Inne

Titanfall 2 to gra nastawiona przede wszystkim na zabawę w multiplayerze, dlatego też deweloper i wydawca zdecydowali, że wszystkie mapy i tryby ukazujące się w aktualizacjach popremierowych są udostępniane za darmo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 2294 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 562 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Titanfall 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Titanfall 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3600t 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-6600 3.3 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060/Radeon RX 480 lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Recenzja gry Titanfall 2 - Mój przyjaciel tytan
Recenzja gry Titanfall 2 - Mój przyjaciel tytan

Recenzja 4 listopada 2016, 14:41

Na nic by się jednak nie zdał takowy system poruszania się, gdyby nie dało się go w pełni wykorzystać. Tutaj na szczęście mogę Was uspokoić – lokacje zostały tak stworzone, by dać nam wolną rękę w eliminowaniu przeciwników. O ile do celu zazwyczaj prowadzi jedna droga, tak w trakcie starć możemy zdecydować się na zajęcie pozycji snajperskiej, walkę na średni dystans albo eliminowanie wrogów za osłonami podczas biegu po ścianie. Całość przedstawia się bardzo dynamicznie, dzięki czemu potyczki nie są nużące, a opowiadaną historię zalicza się dość szybko. Nieraz trafiamy również na pewne zagadki środowiskowe, które wymagają wykazania się umiejętnością radzenia sobie na każdej powierzchni, by tylko dotrzeć do celu.

PC
XONE
PS4