Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2014, 09:32

autor: luckie

Rust z milionem nabywców po dwóch miesiącach na Steamie

Rust sprzedało się do tej pory w liczbie przekraczającej milion kopii. Survival MMO Garry’ego Newmana jest dostępne w Steam Early Access od dwóch miesięcy – w tym czasie gra osiągnęła wyższy wynik sprzedaży niż Garry’s Mod w ciągu 5 lat.

Rust do gier pięknych nie należy, ale nie przeszkadza jej to cieszyć się sporą popularnością - Rust z milionem nabywców po dwóch miesiącach na Steamie - wiadomość - 2014-02-11
Rust do gier pięknych nie należy, ale nie przeszkadza jej to cieszyć się sporą popularnością

W tym tygodniu Rust osiągnął swój pierwszy znaczący kamień milowy. Po dwóch miesiącach obecności na Steamie w wersji alfa survivalowa produkcja sprzedała się w liczbie miliona kopii. Wynikiem tym pochwalił się Garry Newman, założyciel odpowiedzialnego za projekt studia Facepunch. Premiera Rust w Steam Early Access nastąpiła 11 grudnia 2013 roku – tytuł da się tam kupić za 18,99 euro (ok. 80 zł). Jak to mamy w zwyczaju, porównajmy sukcesy nowej gry Garry’ego Newmana do jego poprzedniej produkcji. Debiutujący w 2006 roku Garry’s Mod potrzebował 5 lat, by znaleźć swój pierwszy milion nabywców, podczas gdy, powtórzmy, Rust dokonał tego w dwa miesiące.

Co ciekawe, w tym momencie Rust pod względem popularności na Steamie przewyższył podobne w założeniach DayZ. W chwili publikacji newsa gra Garry’ego Newmana znajdowała się na 5 pozycji steamowej listy tytułów z największą aktualną liczbą grających, podczas gdy samodzielna wersja moda Deana Halla okupowała miejsce 10.

Zmiany w ostatniej aktualizacji do Rust
  1. Koniec z zombie – tymczasowo ich miejsce zajęły czerwone niedźwiedzie i wilki
  2. Usprawniona SI zwierząt
  3. Lepsze modele obiektów
  4. Inne, mniejsze poprawki

W ubiegłym tygodniu Rust otrzymał dużą aktualizację. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą w patchu było usunięcie zombie – od tamtej pory jedynym zagrożeniem w świecie gry są dzikie zwierzęta, no i rzecz jasna inni gracze. Póki co żywe trupy zostały zastąpione czerwonymi niedźwiedziami i wilkami, ale bez obaw, twórcy zapewniają, że są to jedynie tymczasowe zapchajdziury. W niedalekiej przyszłości spotkamy wrogów z prawdziwego zdarzenia.

Ponadto łatka poprawiła sztuczną inteligencję zwierząt. Wraz z nią jeleni nie da się już podejść idąc tyłem, a drapieżniki i odgłosy wystrzałów płoszą roślinożerców. Dodano również nowe modele drewna i kamieni – ich wygląd i rozmiar zależy od ilości niesionego surowca. O tych i innych zmianach możecie poczytać na oficjalnej stronie gry.

  1. Rust - coś więcej niż klon DayZ od twórców Garry's Mod
  2. Rust w sklepie Steam
  3. Oficjalna strona gry Rust