Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 09:40

autor: luckie

World of Warcraft z dodatkiem co roku – Blizzard chce przyspieszyć

Studio Blizzard Entertainment chciałoby zwiększyć tempo wydawania dodatków do World of Warcraft do jednego rocznie. To właśnie dzięki dużym rozszerzeniom gracze ponownie sięgają po grę, tym samym przedłużając jej żywotność.

World of Warcraft będzie otrzymywał nową zawartość jeszcze przez dobrych kilka lat - World of Warcraft z dodatkiem co roku – Blizzard chce przyspieszyć - wiadomość - 2013-11-20
World of Warcraft będzie otrzymywał nową zawartość jeszcze przez dobrych kilka lat

Studio Blizzard Entertainment ma pewien pomysł, jak przedłużyć życie swojego flagowego MMO. Obserwując wykresy aktywności graczy, twórcy uznali, że World of Warcraft powinien otrzymywać dodatki częściej, najlepiej każdego roku. W rozmowie z serwisem Digital Spy Greg Street z Blizzarda wyjaśnił to następująco:

„Zrozumieliśmy, że to dodatki zachęcają graczy do powrotu do World of Warcraft. Duże patche są w stanie ich utrzymać, ale nie są one zbyt dobre w zwiększaniu liczby grających.”

World of Warcraft ma już na karku dziewięć lat i choć przez długi czas słusznie uważano go za króla MMO, czasy największej świetności ma już za sobą. Zarówno przed, jak i jakiś czas po wydaniu dodatku Mists of Pandaria odnotowywano spadek liczby graczy – obecnie abonament opłaca jakieś 7,6 milionów osób (w szczytowym momencie subskrybentów było aż 12 milionów). Dla Blizzarda wniosek jest prosty – grę napędzają dodatki. Street dodał:

„Bardzo chcielibyśmy wejść w taki rytm, w którym udałoby nam się wydawać dodatki częściej. Myślę, że raz na rok byłoby dobrym tempem. Według mnie, najlepszym, co możemy zrobić dla nowych graczy jest regularne wypuszczanie zawartości.”

Niedawno Blizzard zapowiedział piąte rozszerzenie do gry, zatytułowane World of Warcraft: Warlords of Draenor (więcej szczegółów opisaliśmy w tym newsie). Ukaże się ono w przyszłym roku, ale studio już ogłosiło pracę nad kolejnym dodatkiem. Dzisiejsze doniesienia nie pozostawiają wątpliwości – Blizzard wziął się na dobre za reanimację słabnącego tytułu. Oby wyszło to graczom na zdrowie.

  1. Oficjalna strona World of Warcraft: Warlords of Draenor
  2. Oficjalna strona gry World of Warcraft