Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2013, 22:55

World of Warcraft: Warlords of Draenor – Blizzard zapowiada nowy dodatek dla swojego MMO

Na rozpoczynającym się dzisiaj konwencie BlizzCon 2013, Blizzard zapowiedział oficjalnie kolejny dodatek dla gry World of Warcraft, zatytułowany Warlords of Draenor. Rozszerzenie podniesie maksymalny poziom postaci i zawierać będzie nowe strefy, questy i lokacje. Pozwoli ponadto na walkę z wcześniej niewidzianymi bossami i przeciwnikami.

Chociaż w przyszłym roku World of Warcraft obchodzić będzie dziesiąte urodziny, Blizzard nie zapomina jednak o grze. Mogliśmy przekonać się o tym dziś na rozpoczynającym się właśnie konwencie BlizzCon 2013, podczas którego studio zapowiedziało zupełnie nowy dodatek dla MMO, zatytułowany Warlords of Draenor. Rozszerzenie wprowadzi szereg mniejszych oraz większych niespodzianek i nowości, do których przyzwyczaili nas przez lata twórcy.

Tytuł nie zaoferuje nam kolejnych grywalnych ras, ale pozwoli zwiedzić wzdłuż i wszerz zupełnie nową krainę Draenor, podzieloną na 7 różnorodnych stref, na które składają się suche pustkowia jak i pełne życia lasy. Gracze zmierzą się w nich z dziesiątkami questów oraz wcześniej niewidzianymi stworami i bossami, wezmą też udział w epickich rajdach i eventach, pozwalających spotkać się z legendarnymi bohaterami świata World of Warcraft.

Dodatek podwyższy maksymalny poziom postaci do 100 levelu. Co więcej, według zapewnień twórców początkujący gracze oraz osoby powracające do Azeroth nie będą musiały ślęczeć godzinami, starając się zdobyć poziom na tyle wysoki, by cieszyć się całą dodatkową zawartością. Po przekroczeniu bramy do Draenor jeden z naszych bohaterów ma automatycznie awansować na 90 poziom. Pozwoli to na przyspieszenie zabawy, a także na eksperymenty z umiejętnościami herosa i sposobem rozgrywki.

Element strategiczny wprowadzi opcja budowy osobistego garnizonu, będącego bazą wypadową. Wzniesiemy w nim konstrukcje, takie jak farmy, stajnie czy zbrojownie. Otworzymy też szlaki handlowe oraz wynajmiemy najemników, którzy będą zdobywali dla nas materiały, skarby i broń w wybranych podziemiach. Z garnizonem związane będą również dodatkowe questy.

Interesującą nowością są także odświeżone modele postaci, które posiadać mają znacznie większą liczbę szczegółów oraz animacji. Próbki wyglądu bohaterów możemy zresztą zobaczyć w trailerze i na stronie producenta. Mają odświeżyć one nieco mający prawie dekadę tytuł.

Data premiery dodatku nie jest jeszcze dokładnie znana. Blizzard zapewnia, że szczegóły związane z jego debiutem oraz innymi wprowadzonymi przez niego nowinkami poznamy w najbliższym czasie. Grywalna wersja rozszerzenia jest dostępna dla uczestników BlizzConu, a więc niedługo powinniśmy poznać również pierwsze opinie fanów i graczy.

World of Warcraft: Warlords of Draenor - Screen #1 - World of Warcraft: Warlords of Draenor – Blizzard zapowiada nowy dodatek dla swojego MMO - wiadomość - 2013-11-09
World of Warcraft: Warlords of Draenor - Screen #1
World of Warcraft: Warlords of Draenor - Screen #2 - World of Warcraft: Warlords of Draenor – Blizzard zapowiada nowy dodatek dla swojego MMO - wiadomość - 2013-11-09
World of Warcraft: Warlords of Draenor - Screen #2
World of Warcraft: Warlords of Draenor - Screen #3 - World of Warcraft: Warlords of Draenor – Blizzard zapowiada nowy dodatek dla swojego MMO - wiadomość - 2013-11-09
World of Warcraft: Warlords of Draenor - Screen #3
World of Warcraft: Warlords of Draenor - Screen #4 - World of Warcraft: Warlords of Draenor – Blizzard zapowiada nowy dodatek dla swojego MMO - wiadomość - 2013-11-09
World of Warcraft: Warlords of Draenor - Screen #4
  1. Oficjalna strona dodatku