Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka World of Warcraft: Warlords of Draenor (PC)
OkładkaWorld of Warcraft: Warlords of Draenor (PC)

World of Warcraft: Warlords of Draenor PC

WoW: Warlords of Draenor

Piąty już dodatek do bestsellerowej gry MMO World of Warcraft, cieszącej się niesłabnącą popularnością od 2004 roku.

To jest dodatek do gry World of Warcraft.

RPG | fantasy | PvP | PvE | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Warcraft: Warlords of Draenor Premiera PC

13listopada2014

pudełko PL

13listopada2014

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do World of Warcraft: Warlords of Draenor

World of Warcraft

Guild Wars 2

Final Fantasy XIV Online

Rekomendacja GRYOnline.pl

Warlords of Draenor to piąty dodatek stworzony z myślą o grze World of Warcraft, której światowy debiut odbył się w 2004 roku. Za produkcję rozszerzenia ponownie odpowiada zespół deweloperski amerykańskiej firmy Blizzard. Warlords of Draenor nie wprowadza rewolucyjnych zmian do formuły MMO, która przez lata potrafiła przyciągnąć i utrzymać zainteresowanie milionów graczy z całego świata, stanowi jednak kolejny krok w ciągłej ewolucji tytułu. Warto podkreślić, że pod względem treści Blizzard wyprodukował jeden z najbogatszych dodatków do WoW-a.

Tytuł nie oferuje kolejnych grywalnych ras, ale pozwala zwiedzić wzdłuż i wszerz nową krainę, Draenor, podzieloną na 7 różnorodnych stref. Wśród nich znajdują się zarówno suche pustkowia, pełne życia lasy, jak i mroźne górskie wyżyny. Gracze znajdą w nich dziesiątki questów, zmierzą się także z nowymi stworami i bossami. Mogą wziąć również udział w dwóch nowych rajdach oraz zwiedzić sześć dodatkowych podziemi.

Dodatek podwyższa maksymalny poziom postaci do 100 levelu. Co ciekawe, nowicjusze oraz osoby powracające do Azeroth nie muszą ślęczeć nad grą godzinami, starając się zdobyć wysoki poziom, by cieszyć się dodatkową zawartością. Osoby, które zakupiły dodatek w przedsprzedaży, otrzymały bowiem jednorazową możliwość awansu wybranej postaci na 90 poziom, dzięki czemu od razu mogą uczestniczyć w przygodach przygotowanych z myślą o Warlords of Draenor.

Nowością, którą wprowadza dodatek są elementy strategiczne związane z możliwością budowy i zarządzania własnym garnizonem. W ten sposób WoW dołączył do grupy gier MMO, w których gracze posiadają własny kawałek świata – swój dom. W fortecy wzniesiemy różne budynki, jak np. karczmy, stajnie czy zbrojownie, które będą wpływać także na statystyki naszego bohatera. Każdą z konstrukcji można rozwinąć do trzeciego poziomu, zwiększając jej możliwości i bonusy. Otworzymy też szlaki handlowe oraz wynajmiemy najemników, którzy są w stanie zdobywać dla nas materiały, skarby i broń w wybranych podziemiach. Z garnizonem związane są również dodatkowe questy, a także główna linia fabularna Warlords of Draenor.

Oprawa graficzna tytułu przeszła pewną metamorfozę, bowiem twórcy zdecydowali się na odświeżenie starszych modeli postaci (m.in. ludzi, gnomów i orków, a także niektórych stworów, jak np. talbuki). Taka zmiana uprzyjemnia zabawę i sprawia, że tytuł mniej odstaje w tym względnie od innych dostępnych na rynku gier MMORPG.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 872 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 692 głosów czytelników.

World of Warcraft: Warlords of Draenor cena w dniu premiery: 164,90 PLN

Klasyfikacja PEGI World of Warcraft: Warlords of Draenor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

World of Warcraft: Warlords of Draenor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB (GeForce GTX 470 lub lepsza)
  • 35 GB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8