Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka World of Warcraft: Warlords of Draenor (PC)

World of Warcraft: Warlords of Draenor PC

WoW: Warlords of Draenor

Piąty już dodatek do bestsellerowej gry MMO World of Warcraft, cieszącej się niesłabnącą popularnością od 2004 roku.

To jest dodatek do gry World of Warcraft.

RPG | fantasy | PvP | PvE | sieciowe | MMO

PC Windows
Okładka World of Warcraft: Warlords of Draenor (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13listopada2014

13listopada2014

pudełko PL

Rekomendacja GRYOnline.pl

Warlords of Draenor to piąty dodatek stworzony z myślą o grze World of Warcraft, której światowy debiut odbył się w 2004 roku. Za produkcję rozszerzenia ponownie odpowiada zespół deweloperski amerykańskiej firmy Blizzard. Warlords of Draenor nie wprowadza rewolucyjnych zmian do formuły MMO, która przez lata potrafiła przyciągnąć i utrzymać zainteresowanie milionów graczy z całego świata, stanowi jednak kolejny krok w ciągłej ewolucji tytułu. Warto podkreślić, że pod względem treści Blizzard wyprodukował jeden z najbogatszych dodatków do WoW-a.

Tytuł nie oferuje kolejnych grywalnych ras, ale pozwala zwiedzić wzdłuż i wszerz nową krainę, Draenor, podzieloną na 7 różnorodnych stref. Wśród nich znajdują się zarówno suche pustkowia, pełne życia lasy, jak i mroźne górskie wyżyny. Gracze znajdą w nich dziesiątki questów, zmierzą się także z nowymi stworami i bossami. Mogą wziąć również udział w dwóch nowych rajdach oraz zwiedzić sześć dodatkowych podziemi.

Dodatek podwyższa maksymalny poziom postaci do 100 levelu. Co ciekawe, nowicjusze oraz osoby powracające do Azeroth nie muszą ślęczeć nad grą godzinami, starając się zdobyć wysoki poziom, by cieszyć się dodatkową zawartością. Osoby, które zakupiły dodatek w przedsprzedaży, otrzymały bowiem jednorazową możliwość awansu wybranej postaci na 90 poziom, dzięki czemu od razu mogą uczestniczyć w przygodach przygotowanych z myślą o Warlords of Draenor.

Nowością, którą wprowadza dodatek są elementy strategiczne związane z możliwością budowy i zarządzania własnym garnizonem. W ten sposób WoW dołączył do grupy gier MMO, w których gracze posiadają własny kawałek świata – swój dom. W fortecy wzniesiemy różne budynki, jak np. karczmy, stajnie czy zbrojownie, które będą wpływać także na statystyki naszego bohatera. Każdą z konstrukcji można rozwinąć do trzeciego poziomu, zwiększając jej możliwości i bonusy. Otworzymy też szlaki handlowe oraz wynajmiemy najemników, którzy są w stanie zdobywać dla nas materiały, skarby i broń w wybranych podziemiach. Z garnizonem związane są również dodatkowe questy, a także główna linia fabularna Warlords of Draenor.

Oprawa graficzna tytułu przeszła pewną metamorfozę, bowiem twórcy zdecydowali się na odświeżenie starszych modeli postaci (m.in. ludzi, gnomów i orków, a także niektórych stworów, jak np. talbuki). Taka zmiana uprzyjemnia zabawę i sprawia, że tytuł mniej odstaje w tym względnie od innych dostępnych na rynku gier MMORPG.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 855 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 692 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 164,90 PLN

Gry podobne do World of Warcraft: Warlords of Draenor

Klasyfikacja PEGI World of Warcraft: Warlords of Draenor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe World of Warcraft: Warlords of Draenor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB (GeForce GTX 470 lub lepsza)
  • 35 GB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8
Recenzja gry World of Warcraft: Warlords of Draenor – hit Blizzarda nadal trzyma się dobrze
Recenzja gry World of Warcraft: Warlords of Draenor – hit Blizzarda nadal trzyma się dobrze

Recenzja 5 grudnia 2014, 15:00

Dalsze misje wykonuje się jednak z przyjemnością, a poziomy doświadczenia zdobywa się szybko. W trakcie przygody zwiedzamy kolejne krainy Draenoru, poznając pomniejsze intrygi i problemy mieszkańców, walczących z klanami wchodzącymi w skład Żelaznej Hordy. Blizzard zadbał przy tym o to, aby gracze z przeciwnych frakcji zbyt szybko nie mogli sobie przeszkadzać w poznawaniu świata, przez co po ukończeniu zadań ze startowej „instancjonowanej” lokacji Taanan Jungle trafiają oni do znacznie oddalonych od siebie krain. Horda poznaje historię klanu Mroźnych Wilków wśród niegościnnych, ośnieżonych wzgórz Frostfire Ridge, zaś Sojusz jednoczy siły z lokalnymi przedstawicielami rasy Draenei zamieszkujących wioski ukryte pośród malowniczych lasów i równin Shadowmoon Valley. Ponieważ pozostałości zniszczonego przez demoniczną magię Draenoru, znane jako Outland, mogliśmy zwiedzać już w rozszerzeniu The Burning Crusade, w czasie rozgrywki natrafimy na kilka znajomych miejsc z okresu ich świetności, w tym miasto Shattrath czy święte mauzoleum Auchindoun. Wszystkie lokacje wyglądają absolutnie znakomicie od strony wizualnej. To najładniejszy dodatek w historii World of Warcraft i aż trudno uwierzyć, że mowa o grze, która ma już na karku 10 lat.