Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2015, 14:10

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

World of Warcraft: Warlords of Draenor – wydano patch 6.2.2

Na publiczne serwery gry World of Warcraft: Warlords of Draenor trafił patch 6.2.2. wprowadzający Tryb Najemnika oraz możliwość latania w obszarach Draenoru.

Patch 6.2.2 do WoW: Warlords of Draenor jest już publicznie dostępny. - WoW: Warlords of Draenor – wydano patch 6.2.2 - wiadomość - 2015-09-01
Patch 6.2.2 do WoW: Warlords of Draenor jest już publicznie dostępny.

Dzisiaj na publiczne serwery World of Warcraft: Warlords of Draenor – piątego dodatku do leciwego, choć wciąż niezwykle popularnego WoW-a – trafił patch 6.2.2, wprowadzający do gry funkcję latania oraz Tryb Najemnika. Aby móc przemierzać draenorskie przestworza, trzeba się jednak wcześniej sporo napracować, gdyż należy najpierw zdobyć osiągniecie Draenor Pathfinder (w Serwisie Informacyjnym pisaliśmy już, jak konkretnie to zrobić). Z kolei Tryb Najemnika pozwoli nam tymczasowo zmienić przynależność do frakcji na potrzeby walk PvP w Ashran i na Polach Bitewnych [oryg. Battlegrounds]. Blizzard Entertainment wprowadziło to rozwiązanie w celu skrócenia czasu oczekiwania w kolejce do starć typu gracz kontra gracz. Warto przy tym przypomnieć, że znakomita większość mechanizmów pozostaje niezmienna (oprócz tych charakterystycznych dla konkretnej strony konfliktu), a najemnika nie da się w żaden sposób zidentyfikować.

Od premiery dodatku Warlords of Draenor minęło już prawie 10 miesięcy, a w produkcji znajduje się kolejne, szóste rozszerzenie pod tytułem Legion. Sam World of Warcraft miewał lepsze dni – w ostatnim czasie baza aktywnych subskrybentów wyraźnie się skurczyła, bowiem abonament regularnie opłaca już „tylko” 5,6 miliona osób (co i tak wciąż stanowi rekordową wartość). Dla porównania: pod koniec 2014 liczba ta wynosiła 10 milionów, zaś trzy miesiące później zmalała do 7,1 miliona. W szczytowej formie, czyli na przełomie 2010 i 2011 roku, WoW posiadał około 12 milionów aktywnych graczy. W tej chwili masówce autorstwa Blizzard Entertainment idzie najsłabiej od 9 lat, a więc niemal od samych początków (przed wydaniem pierwszego dodatku – The Burning Crusade).