Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2015, 13:20

autor: Meehow

WoW: Warlords of Draenor – Tanaan Jungle jednak z funkcją latania

Studio Blizzard Entertainment wycofało się z usunięcia funkcji latania w patchu 6.2 do World of Warcraft: Warlords of Draenor. Gracze zainteresowani dalszym przemierzaniem przestworzy Draenoru dostana taką możliwość.

Graczom World of Warcraft jednak dane będzie przemierzać przestworza Draenoru. - WoW: Warlords of Draenor – Tanaan Jungle jednak z funkcją latania - wiadomość - 2015-06-11
Graczom World of Warcraft jednak dane będzie przemierzać przestworza Draenoru.

W majowym wywiadzie z serwisem Polygon, Ion Hazzikostas, główny projektant World of Warcraft, poinformował m.in. że nowa lokacja, którą wprowadzi patch 6.2, Tanaan Jungle, pozbawiona będzie możliwości przemieszczania się drogą powietrzną. W jego argumentacji pojawiały się stwierdzenia, że wygoda latania sprawia, że świat przedstawiony wydaje się mniejszy, zaś zawartość przygotowana z myślą o eksploracji lądowej nie może rozwinąć skrzydeł przez zbytnie ułatwienie rozgrywki, jakie oferują latające wierzchowce i maszyny. Co więcej, ta radykalna zmiana miała dotyczyć wszystkich przyszłych regionów i pełnoprawnych dodatków. Jak się okazało, deweloperzy z Blizzard Entertainment najwyraźniej przemyśleli ponownie swoją decyzję i postanowili pójść na całkiem rozsądny kompromis: otóż graczom dane będzie przemierzać przestworza pod warunkiem, że zdobędą osiągnięcie zwane „Draenor Pathfinder”.

Fani leciwej, choć wciąż niezwykle popularnej, masówki będą jednak musieli nieźle się nagimnastykować zanim wyruszą na podbój niebios nad Tanaan Jungle. Zdobycie wyżej wspomnianego aczika stanowi bowiem niemałe wyzwanie, gdyż wiąże się z odkryciem wszystkich stref dodatku Warlords of Draenor, odnalezieniem 100 draenorskich skarbów, podniesieniem trzech nowych reputacji z Tanaan Jungle do poziomu „Revered” oraz posiadaniem osiągnięć „Draenor Loremaster” i „Securing Draenor”. Dopiero po spełnieniu powyższych warunków gracze będą mogli pozwolić sobie na wygodę latania. Podobnego rozwiązania należy się również spodziewać w przyszłych regionach i rozszerzeniach WoW-a.

Funkcja latania w Draenorze pojawi się w jednym z hotfixów patcha 6.2. Sama łatka znajduje się obecnie w fazie testów i nie znamy jeszcze daty jej premiery. Do tego czasu gracze pozostaną „przykuci” do ziemi. Warto jeszcze dodać, że wystarczy zdobyć achievement „Draenor Pathfinder” jedną postacią, aby wszystkie pozostałe (na co najmniej 90. poziomie) mogły swobodnie cieszyć się transportem powietrznym.