Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2015, 12:53

autor: Denat

Act of Aggression – nowy gameplay oraz data wydania

Francuskie studio Eugen Systems, znane z serii Wargame, ogłosiło nową datę premiery swojego najnowszego dzieła, strategii czasu rzeczywistego rozgrywającej się w niedalekiej przyszłości. Zaprezentowano również gameplay przedstawiający jedną z trzech dostępnych w grze frakcji.

Act of Aggression – nowy gameplay oraz data wydania - ilustracja #1

Twórcy Act of Aggression zapowiedzieli, że gra będzie miała premierę we wrześniu 2015 roku. Jest to już kolejne przesunięcie terminu publikacji, gdyż początkowo produkcja miała ujrzeć światło dzienne 29 maja, a następnie data została przesunięta na 23 czerwca. Tytuł zostanie wydany na PC przez firmę Focus Home Interactive.

W udzielonym wywiadzie Alexis Le Dressay, prezes Eugen Systems, zapowiedział, że chce swoją produkcją nawiązać do „złotej ery RTS”, czyli okresu, w którym premiery miały takie tytuły jak StarCraft, Total Annihilation, Age of Empires oraz Command and Conquer. Chce tego dokonać, opierając rozgrywkę na trzech filarach gier RTS – budowaniu bazy, gromadzeniu surowców oraz tworzeniu jednostek.

Wraz z informacją o premierze studio zaprezentowało filmik przedstawiający Chimerę, międzynarodową organizację kierowaną przez ONZ – jedną z trzech dostępnych w grze frakcji. Chimera składa się z połączonych wojsk Europy i Rosji oraz opiera swoją armię na bezzałogowych samolotach UAV oraz żołnierzach w egzoszkieletach. Pozostałymi stronami konfliktu są: przestępcza organizacja Kartel, dysponująca rozwiniętą technologią, prototypami i siatką szpiegów, oraz Armia Stanów Zjednoczonych, niebędąca potęgą militarną, ale za to mająca w swoich szeregach doświadczonych weteranów wojennych.

Act of Aggression – nowy gameplay oraz data wydania - ilustracja #2

Gra twórców Act of War oferuje dwie kampanie składające się z 15 rozbudowanych misji, mających zapewnić 15-20 godzin rozrywki. Konflikty toczyć będziemy na terytorium USA, Meksyku, Rosji oraz w Europie. Dzięki systemowi doświadczenia każda z frakcji będzie mogła rozbudowywać drzewka technologiczne, przez co zyska dostep do super broni. Produkcja zaoferuje również tryb rozgrywek wieloosobowych, w którym zmierzy się do 40 osób naraz.