Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2015, 12:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Brothers: A Tale of Two Sons trafi na PS4, XONE i urządzenia mobilne

Wiadomo już oficjalnie, że latem tego roku gra Brothers: A Tale of Two Sons zostanie przeniesiona na PlayStation 4, Xboksa One oraz urządzenia mobilne z systemem iOS, Android lub Windows Phone. Produkcja zespołu Starbreeze Studios pierwotnie ukazała się w 2013 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Firma 505 Games ogłosiła, że gra Brothers: A Tale of Two Sons latem tego roku zostanie przeniesiona na PlayStation 4, Xboksa One oraz urządzenia mobilne. Tym samym potwierdziły się ostatnie doniesienia mające związek z pojawieniem się wersji na konsole nowej generacji na stronie niemieckiej organizacji ratingowej USK. Jeśli chodzi o edycje na urządzenia przenośne, gra zostanie przystosowana do systemów operacyjnych iOS, Android oraz Windows Phone. Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat nadchodzących portów. Wiemy na pewno, że posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One dostaną wydaną pierwotnie w 2013 roku produkcję wzbogaconą o ścieżkę dźwiękową, komentarz twórców oraz galerię grafik koncepcyjnych. Sama rozgrywka nie będzie się niczym różnić w stosunku do oryginału dostępnego na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Brothers: A Tale of Two Sons opowiada historię dwóch braci szukających lekarstwa dla ojca - Brothers: A Tale of Two Sons trafi na PS4, XONE i urządzenia mobilne - wiadomość - 2015-06-11
Brothers: A Tale of Two Sons opowiada historię dwóch braci szukających lekarstwa dla ojca

Przeniesienie gry Brothers: A Tale of Two Sons na kolejne platformy sprzętowe ma zapewne związek z niedawnym wykupieniem marki przez firmę 505 Games. Transakcja opiewała na kwotę 500 tysięcy dolarów, więc ewentualne zyski ze sprzedaży nowych wersji pozwolą zwrócić tę inwestycję z nawiązką. Niewykluczone, że w przyszłości doczekamy się kontynuacji, jako że firma 505 Games bardzo pozytywnie wypowiadała się na temat znaczenia wykupionej marki w świecie elektronicznej rozrywki.

Brothers: A Tale of Two Sons to bardzo pozytywnie przyjęta gra przygodowo-zręcznościowa, która zadebiutowała na rynku w 2013 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Opowiada ona historię braci wyruszających w niebezpieczną podróż w celu odnalezienia lekarstwa dla swojego chorego ojca. Rozgrywka pełna jest elementów platformowych i różnego rodzaju zagadek do rozwiązania. Na tle innych produkcji tytuł wyróżnia się dość nietypowym systemem sterowania, w którym kontrolujemy jednocześnie obu braci.