Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2015, 12:44

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

ZombiU - gra z Wii U trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One?

Na kanale Unseen64 Tamaki w serwisie YouTube wyjawiono informacje pochodzące ze źródła "bliskiego firmie Ubisoft", że ZombiU, gra dostępna od kilku lat na konsoli Wii U, pojawi się na PlayStation 4 i Xboksie One.

ZombiU ukazało się na konsoli Wii U w 2012 roku, jako jeden z tytułów startowych nowego urządzenia firmy Nintendo. Projekt został ciepło przyjęty przez media i był jedną z ciekawszych produkcji dostępnych w pierwszych miesiącach życia rzeczonego sprzętu. Niestety nie sprzedał się zbyt dobrze, w związku z czym nie myślano nawet o kontynuacji. Niewykluczone jednak, ze Ubisoft zamierza jednak dalej wykorzystywać markę. Na kanale Unseen64 Tamaki (prowadząca go osoba skupia się na przedstawianiu gier anulowanych i nigdy niewydanych) w serwisie YouTube pojawił się powyższy materiał, według którego ZombiU przenoszone jest obecnie na konsole Xbox One i PlayStation 4, a zapowiedzi nowej wersji doczekamy się być może już podczas tegorocznych targów E3.

Akcja ZombiU rozgrywa się w Londynie. - ZombiU - gra z Wii U trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One? - wiadomość - 2015-06-11
Akcja ZombiU rozgrywa się w Londynie.
ZombiU w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji FPP
  • Deweloper: Ubisoft
  • Platformy sprzętowe: Wii U
  • Data premiery: 18 listopada 2012 roku
  • Inne: produkcja ma ponoć ukazać się na konsolach Xbox One i PlayStation 4

Ubisoft nie zabrał głosu w sprawie, więc na razie mamy do czynienia ze zwykłą ciekawostką. Niemniej koszt stworzenia konwersji z pewnością jest znacznie mniejszy niż wyprodukowanie nowej gry. Niewykluczone więc, że umowa pomiędzy francuskim gigantem, a Nintendo dobiegła końca i wydawca chce teraz odrobić straty wygenerowane słabą sprzedażą tytułu na Wii U. Niewykluczone też, że, o ile dzisiejsze doniesienia w ogóle znajdą potwierdzenie, ZombiU na XOne i PS4 miałoby sprawdzić rynek przez ewentualną kontynuacją produkcji.

Niestety obecnie to tylko zwykłe gdybanie i do czasu oficjalnego komunikatu nie ma co robić sobie nadziei.

ZombiU to produkcja FPP stworzona przez firmę Ubisoft. W grze trafiamy do Londynu, którego mieszkańcy zamienili się w krwiożercze zombie, a my, jako jeden z nielicznych ocalałych, musimy walczyć o przetrwanie. Jednym z ciekawszych elementów tytułu jest system odradzania się postaci. Po śmierci nasz bohater zamienia się w nieumarłego, a my kontynuujemy przygodę jako inny człowiek.