Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiU
Okładka ZombiU (WiiU)

ZombiU WiiU

Pełen akcji FPS zabierający graczy do Londynu, który został opanowany przez hordy wygłodniałych zombie. W czasie rozgrywki musimy zebrać odpowiedni ekwipunek i broń w różnych częściach miasta, który jest niezbędny do przeżycia w niesprzyjających warunkach.

Akcji | FPP | survival horror | zombie | postapokalipsa | FPS | crafting | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka ZombiU (WiiU)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

18listopada2012

30listopada2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ZombiU to gra FPS, w której trafimy w sam środek inwazji zombie, które opanowują stolicę Wielkiej Brytanii. Producentem tytułu jest firma Ubisoft i należące do niej studio deweloperskie, z siedzibą we francuskim mieście Montpellier. ZombiU jest w rzeczywistości duchowym spadkobiercą przygodówki Zombi, powstałej w drugiej połowie lat 80. Została ona stworzona z myślą o komputerach Amstrad, ZX Spectrum, Commodore 64 oraz Amiga i była pierwszą komercyjną produkcją wydaną przez Ubisoft. Chociaż jej nowa wersja ma niewiele wspólnego z oryginałem, mocno czerpiącym z wątków zaczerpniętych z filmu Świt żywych trupów, pewne założenia tego wiekowego tytułu zostały przeniesione do nowej produkcji.

Akcja ZombiU rozgrywa się w całości w Londynie, a co więcej, twórcy zdecydowali się na odtworzenie w wirtualnym świecie wielu atrakcji i charakterystycznych punktów miasta. Jego mieszkańcy przemienili się w krwiożercze zombie i przemierzają puste ulice w poszukiwaniu nielicznych ocalałych. Gracze wcielają się właśnie w jednego z tych niedobitków, ukrywających się przez niebezpieczeństwem. Naszym zadaniem będzie wyszukiwanie kryjówek oraz zapasów, pozwalających przeżyć i obronić się przed nieumarłymi.

Model rozgrywki nie odbiega od standardów przyjętych przez większość współczesnych FPS-ów. Jednakże dzięki innowacyjnemu zastosowaniu gamepada Wii U oraz pomysłom zaczerpniętym z gier Dark Solus czy Demon`s Souls, tytuł wyróżnia się na tle konkurencji. Na ekranie telewizora nie zobaczymy żadnego interfejsu, do menu, ekwipunku oraz innych istotnych opcji mamy dostęp jedynie za pośrednictwem dotykowego ekranu pada. Z łatwością i za jednym pociągnięciem palca możemy zmieniać rodzaj broni, ulepszać oręże itd. Kontroler wykorzystywany jest także, między innymi, do obsługi karbionowych wieżyczek, jako skaner, luneta strzelb snajperskich czy klawiatura. W niektórych przypadkach będziemy musieli intensywnie potrząsać padem, by uwolnić się z uścisku przeciwnika lub po to, by zadać krytyczny cios bronią ręczną.

Interesujące jest to, że w przypadku śmierci naszej postaci, po której najczęściej sama zamienia się w chodzące zwłoki, rozgrywka nie kończy się definitywnie, ale przenosimy się do kryjówki, gdzie składujemy zapasy i ulepszamy ekwipunek, już jako kolejny bohater/-ka. Jeżeli będziemy mieli szczęście możemy nawet dotrzeć do miejsca naszego zgonu i odzyskać plecak ze wszystkim przedmiotami czy amunicją. Niewykluczone, że natkniemy się tam też na wygłodniałą wersję poprzedniej postaci, nadal dzierżącą w dłoniach broń. Innym ciekawym elementem, jest możliwość zostawiania komunikatów w świecie gry innym graczom. Jeżeli jesteśmy podłączenie do sieci widzimy je na murach lub chodnikach, w formie graffiti. Mogą być one ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem czyhającym za zakrętem lub informować o bezpiecznym schronieniu.

ZombiU posiada rozbudowany tryb multiplayer z różnymi opcjami sieciowymi, dzięki nim np. nasza stara postać będąca już zombie, wraz z całym ekwipunkiem może pojawić się w czasie gry znajomego. Rozgrywki wieloosobowe, pozwalają na wspólne stawienie czoła najtrudniejszym lokacjom, ale także umożliwiają jednemu z graczy przejęcie kontroli nad nieumarłymi, dyrygowanie ich siłami oraz stawianie pułapek, w które wpadną inni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 477 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Dziś premiera Zombi. Recenzje oraz prezentacja rozgrywki
Dziś premiera Zombi. Recenzje oraz prezentacja rozgrywki

wiadomość18 sierpnia 2015

Dziś debiutuje gra Zombi, czyli port znanego survival horroru na konsolę Wii U. Tytuł dostępny jest na PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4, zaś twórcy opublikowali długie nagranie rozgrywki z wersji na urządzenie firmy Sony.

Zombi – port ZombiU w połowie sierpnia na PS4, XONE oraz PC
Zombi – port ZombiU w połowie sierpnia na PS4, XONE oraz PC

wiadomość30 lipca 2015

Firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała grę Zombi, będącą ulepszonym portem ZombiU, które ukazało się w 2012 roku na konsoli Wii U. Produkcja trafi w połowie sierpnia na PlayStation 4 i Xboksa One, a także komputery PC.

ZombiU bez U - kolejne pogłoski
ZombiU bez U - kolejne pogłoski

wiadomość9 lipca 2015

Użytkownik lifelower z serwisu Twitter opublikował obrazek rzekomego wpisu gry Zombi, czyli reedycji survival horroru z Wii U na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

ZombiU na Xbox One potwierdzone?
ZombiU na Xbox One potwierdzone?

wiadomość22 czerwca 2015

Na stronie Australijskiego Urzędu Klasyfikacyjnego pojawiła się gra Zombi, która - jak się zdaje - jest niczym innym, jak zmodyfikowaną wersją ZombiU, czyli survival horroru wydanego w 2012 roku na konsolę Wii U.

ZombiU - gra z Wii U trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One?
ZombiU - gra z Wii U trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One?

wiadomość11 czerwca 2015

Na kanale Unseen64 Tamaki w serwisie YouTube wyjawiono informacje pochodzące ze źródła "bliskiego firmie Ubisoft", że ZombiU, gra dostępna od kilku lat na konsoli Wii U, pojawi się na PlayStation 4 i Xboksie One.