Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiU
Okładka ZombiU (WiiU)
OkładkaZombiU (WiiU)

ZombiU WiiU

Pełen akcji FPS zabierający graczy do Londynu, który został opanowany przez hordy wygłodniałych zombie. W czasie rozgrywki musimy zebrać odpowiedni ekwipunek i broń w różnych częściach miasta, który jest niezbędny do przeżycia w niesprzyjających warunkach.

Akcji | FPP | survival horror | zombie | postapokalipsa | FPS | crafting | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ZombiU Premiera WiiU

18listopada2012

pudełko PL

30listopada2012

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

ZombiU to gra FPS, w której trafimy w sam środek inwazji zombie, które opanowują stolicę Wielkiej Brytanii. Producentem tytułu jest firma Ubisoft i należące do niej studio deweloperskie, z siedzibą we francuskim mieście Montpellier. ZombiU jest w rzeczywistości duchowym spadkobiercą przygodówki Zombi, powstałej w drugiej połowie lat 80. Została ona stworzona z myślą o komputerach Amstrad, ZX Spectrum, Commodore 64 oraz Amiga i była pierwszą komercyjną produkcją wydaną przez Ubisoft. Chociaż jej nowa wersja ma niewiele wspólnego z oryginałem, mocno czerpiącym z wątków zaczerpniętych z filmu Świt żywych trupów, pewne założenia tego wiekowego tytułu zostały przeniesione do nowej produkcji.

Akcja ZombiU rozgrywa się w całości w Londynie, a co więcej, twórcy zdecydowali się na odtworzenie w wirtualnym świecie wielu atrakcji i charakterystycznych punktów miasta. Jego mieszkańcy przemienili się w krwiożercze zombie i przemierzają puste ulice w poszukiwaniu nielicznych ocalałych. Gracze wcielają się właśnie w jednego z tych niedobitków, ukrywających się przez niebezpieczeństwem. Naszym zadaniem będzie wyszukiwanie kryjówek oraz zapasów, pozwalających przeżyć i obronić się przed nieumarłymi.

Model rozgrywki nie odbiega od standardów przyjętych przez większość współczesnych FPS-ów. Jednakże dzięki innowacyjnemu zastosowaniu gamepada Wii U oraz pomysłom zaczerpniętym z gier Dark Solus czy Demon`s Souls, tytuł wyróżnia się na tle konkurencji. Na ekranie telewizora nie zobaczymy żadnego interfejsu, do menu, ekwipunku oraz innych istotnych opcji mamy dostęp jedynie za pośrednictwem dotykowego ekranu pada. Z łatwością i za jednym pociągnięciem palca możemy zmieniać rodzaj broni, ulepszać oręże itd. Kontroler wykorzystywany jest także, między innymi, do obsługi karbionowych wieżyczek, jako skaner, luneta strzelb snajperskich czy klawiatura. W niektórych przypadkach będziemy musieli intensywnie potrząsać padem, by uwolnić się z uścisku przeciwnika lub po to, by zadać krytyczny cios bronią ręczną.

Interesujące jest to, że w przypadku śmierci naszej postaci, po której najczęściej sama zamienia się w chodzące zwłoki, rozgrywka nie kończy się definitywnie, ale przenosimy się do kryjówki, gdzie składujemy zapasy i ulepszamy ekwipunek, już jako kolejny bohater/-ka. Jeżeli będziemy mieli szczęście możemy nawet dotrzeć do miejsca naszego zgonu i odzyskać plecak ze wszystkim przedmiotami czy amunicją. Niewykluczone, że natkniemy się tam też na wygłodniałą wersję poprzedniej postaci, nadal dzierżącą w dłoniach broń. Innym ciekawym elementem, jest możliwość zostawiania komunikatów w świecie gry innym graczom. Jeżeli jesteśmy podłączenie do sieci widzimy je na murach lub chodnikach, w formie graffiti. Mogą być one ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem czyhającym za zakrętem lub informować o bezpiecznym schronieniu.

ZombiU posiada rozbudowany tryb multiplayer z różnymi opcjami sieciowymi, dzięki nim np. nasza stara postać będąca już zombie, wraz z całym ekwipunkiem może pojawić się w czasie gry znajomego. Rozgrywki wieloosobowe, pozwalają na wspólne stawienie czoła najtrudniejszym lokacjom, ale także umożliwiają jednemu z graczy przejęcie kontroli nad nieumarłymi, dyrygowanie ich siłami oraz stawianie pułapek, w które wpadną inni.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 478 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

ZombiU cena w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI ZombiU

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.