Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2015, 13:52

autor: Entelarmer

Dziś premiera Zombi. Recenzje oraz prezentacja rozgrywki

Dziś debiutuje gra Zombi, czyli port znanego survival horroru na konsolę Wii U. Tytuł dostępny jest na PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4, zaś twórcy opublikowali długie nagranie rozgrywki z wersji na urządzenie firmy Sony.

Zombi w skrócie:
  • Producent: Ubisoft Studios
  • Wydawca: Ubisoft
  • Gatunek: survival horror
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XONE
  • Inne: port ZombiU (2012, Wii U), nietypowy system śmierci, nieco przypominający mechanikę znana z serii Dark Souls

Po trzech latach od premiery, pewnych wskazówkach i w końcu oficjalnym potwierdzeniu, Zombi – port ZombiU, innowacyjnego, wydanego w 2012 roku survival horroru na konsolę Wii U – trafił na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł dostępny jest jedynie w dystrybucji cyfrowej w PlayStation Store i Xbox Games Store w cenie 79 złotych, zaś na PC będzie można go zakupić poprzez platformę Steam (choć na ten moment nie ma jeszcze strony produktu). Firma Ubisoft opublikowała ponad godzinne nagranie z rozgrywki Zombi na konsoli PlayStation 4, które możecie obejrzeć poniżej.

Wybrane recenzje

Choć ciężko mówić o miażdżących ocenach, to na podstawie recenzji łatwo dojść do wniosku, że Ubisoft w kwestii konwersji ZombiU na nowe platformy poszedł po linii najmniejszego oporu. Grafika nie różni się zbytnio od tego, co mogliśmy zobaczyć w 2012 roku, co więcej – prędkość animacji nadal utrzymuje się na 30 klatkach na sekundę, mimo znacznie większej mocy konsol obecnej generacji, o PC nie wspominając. Również w kwestii rozgrywki nie ma zbyt wielu nowości, pomijając kilka przedmiotów (doszły m.in. łopata i kij bejsbolowy z wbitym gwoździem) i dość ciekawy – choć nie przez wszystkich ciepło przyjęty – patent w postaci wyświetlanego na ekranie urządzenia, niejako imitującego gamepad Wii U, który służył m.in. do podglądu ekwipunku. Zniknął także tryb multiplayer, obecny w ZombiU. Niemniej nadal jest to niezwykle klimatyczny tytuł, w którym atmosferę zaszczucia i niepewności da się kroić nożem.

Trudno odmówić Zombi charakterystycznego klimatu, ale graficznie niewiele różni się od pierwowzoru. - Dziś premiera Zombi. Recenzje oraz prezentacja rozgrywki - wiadomość - 2015-08-18
Trudno odmówić Zombi charakterystycznego klimatu, ale graficznie niewiele różni się od pierwowzoru.