Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2015, 10:50

ZombiU bez U - kolejne pogłoski

Użytkownik lifelower z serwisu Twitter opublikował obrazek rzekomego wpisu gry Zombi, czyli reedycji survival horroru z Wii U na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Żywe trupy w Londynie, czyli Zombi bez „U” w skrócie. - ZombiU bez U - kolejne pogłoski - wiadomość - 2015-07-09
Żywe trupy w Londynie, czyli Zombi bez „U” w skrócie.

Spekulacji o reedycji ZombiU – survival horroru na konsolę Wii U – na urządzenia nowej generacji ciąg dalszy. Użytkownik lifelower opublikował w serwisie Twitter zdjęcie pochodzące – jak twierdzi – ze strony Taiwanese Game Software Rating, zajmującej się klasyfikacją gier wideo dostępnych na Tajwanie. Na obrazku widać nieco zmodyfikowane logo gry ZombiU, z którego usunięto „U”, a jako wydawcę oznaczono, rzecz jasna, Ubisoft. W przeciwieństwie do wcześniejszego wpisu na stronie Australijskiego Urzędu Klasyfikacyjnego, tym razem wspomniano o wydaniu gry zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksa One (poprzednio była mowa tylko o konsoli firmy Microsoft).

Wydaje się to być niemal ostatecznym potwierdzeniem, że dobrze przyjęty przez krytyków i gorzej przez nabywców survival horror ukaże się poza urządzeniami Nintendo. Co prawda, przy próbie wyszukania Zombi na stronie tajwańskiej klasyfikacji nie pojawia się wpis o tej produkcji, ale to już raczej kwestia albo bariery językowej (ZombiU również nie pojawia się przy wpisaniu angielskiego tytułu) bądź usunięcia tych wpisów (potencjalne linki z innych stron odsyłają do pustych wpisów). Trzeba też jednak pamiętać, że wbrew zapowiedziom osoby prowadzącej kanał Unseen64 Tamaki w serwisie YouTube, Zombi nie zostało zapowiedziane na E3. Ubisoft również nie wypowiedział się w sprawie tych pogłosek.

ZombiU to survival horror z widokiem FPP na konsolę Wii U, który ukazał się w 2012 roku. Akcja gry rozgrywa się w Londynie, opanowanym przez krwiożercze i całkiem żwawe żywe trupy, a cel gry jest prosty – przetrwać. Tytuł odznaczał się nietypowym podejściem do śmierci postaci gracza, która zmienia się w nieumarłego, a my kontynuujemy rozgrywkę jako inny ocalały.