Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2015, 19:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Brothers: A Tale of Two Sons w rękach firmy 505 Games

Studio Starbreeze poinformowało, że sprzedało za 500 tys. dolarów wszystkie prawa do gry Brothers: A Tale of Two Sons firmie 505 Games. Przy okazji zdradzono, że tytuł rozszedł się w nakładzie przekraczającym 800 tys. egzemplarzy.

W Brothers: A Tale of Two Son kierujemy dwójką braci. - Brothers: A Tale of Two Sons w rękach firmy 505 Games - wiadomość - 2015-01-16
W Brothers: A Tale of Two Son kierujemy dwójką braci.
Brothers: A Tale of Two Son w skrócie:
  • Gatunek: zręcznościowa gra akcji
  • Deweloper: Starbreeze
  • Platformy sprzętowe: PS3, X360, PC
  • Data premiery: 7 sierpnia (X360), 3 września 2013 roku (PC / PS3)

Brothers: A Tale of Two Sons, które ukazało się w 2013 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC, okazało się całkiem przyjemną niespodzianką. Produkcja sprzedała się do tej pory w nakładzie przekraczającym 800 tys. egzemplarzy, jednak deweloper, studio Starbreeze, postanowił sprzedać markę firmie 505 Games. W opublikowanej wiadomości prasowej stwierdzono, że transakcja opiewa na 500 tys. dolarów. Za tę kwotę włoski wydawca nabył prawa do IP, gry oraz powiązanych z nią domen internetowych.

„Brothers: A Tale of Two Sons to niezwykła gra, jedna z najbardziej wpływowych produkcji minionej generacji i jedna z tych, z których jesteśmy dumni. To przejęcie odzwierciedla strategię 505 Games, polegającą na posiadaniu i kontrolowaniu marek, które mogą wnieść coś znaczącego do świata wirtualnej rozrywki” – powiedział Ian Howe, szef 505 Games.

W grudniu 2014 roku okazało się, że „ojciec” produkcji, Josef Fares, wraz z innymi kluczowymi deweloperami odszedł ze studia Starbreeze i założył nowy zespół – Hazelight. Ekipa pracuje obecnie nad nowym, tajemniczym tytułem, o którym wiemy jedynie tyle, że zostanie wydany przez koncern Electronic Arts.

Brothers: A Tale of Two Sons to gra przygodowo-zręcznościowa, w której kontrolujemy naraz dwójkę braci przemierzających baśniowy świat w poszukiwaniu lekarstwa dla swojego ciężko chorego ojca. Tytuł został bardzo ciepło przyjęty, głównie przez angażującą i wzruszającą opowieść.