Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2015, 18:33

autor: Pirlond

GTA V – bonusy przedpremierowe wersji PC i małe porównanie edycji komputerowej z konsolowymi

Firma Rockstar ujawniła bonusy, jakie czekają na graczy, którzy zdecydują się zamówić przed premierą Grand Theft Auto V w wersji PC. Ci, którzy złozą pre-order w tym miesiącu, otrzymają bonusową kasę do wykorzystania w trakcie rozgrywki oraz jedną darmową produkcję z katalogu studia. W sieci pojawiło się też porównanie edycji PC z wydaniami na Xboksa One i PlayStation 4.

GTA V pojawi się na PC 24 marca - GTA V – bonusy przedpremierowe wersji PC i małe porównanie edycji komputerowej z konsolowymi - wiadomość - 2015-01-16
GTA V pojawi się na PC 24 marca

Osoby, które zamówią GTA V na PC przed premierą dostaną milion wirtualnych dolarów do wykorzystania w czasie zabawy – po 500 tysięcy przypadnie na kampanię fabularną dla pojedynczego gracza i tryb sieciowy (GTA Online). Dodatkowo, jeśli ktoś złoży pre-order do 1 lutego otrzyma jeszcze kolejne 300 tysięcy dolarów, a także cyfrową kopię jednej z produkcji z katalogu Rockstara.

Niestety, darmową grę będzie można otrzymać tylko w cyfrowym sklepie studia, gdzie piąta część gangsterskiej serii kosztuje 59,99 euro, czyli około 259 zł. Na razie nie wiadomo czy podobna oferta przedpremierowa pojawi się u polskich sprzedawców. Poniżej znajdziecie pełną listę tytułów, które można zdobyć za darmo:

 • Max Payne 3
 • L.A. Noire: The Complete Edition
 • Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City
 • Grand Theft Auto IV
 • Bully: Scholarship Edition
 • Grand Theft Auto: San Andreas
 • Manhunt
 • Max Payne 2: The Fall of Max Payne
 • Grand Theft Auto: Vice City
 • Midnight Club
 • Grand Theft Auto III

Z kolei redakcja serwisu DSOGaming porównała grafiki z komputerowego wydania GTA V z obrazkami pochodzącymi z wersji na Xboksa One i PlayStation 4. Wniosek? Wygląda na to, że edycja PC gry będzie miała zwiększoną odległość wczytywania obiektów na ekranie. To nie wszystko, bo wiele wskazuje na to, że tekstury będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości. Oczywiście należy mieć na uwadze, że analizy dokonano na podstawie oficjalnych materiałów opublikowanych przez twórców, które mogły zostać odpowiednio podretuszowane.

W góry wersja konsolowa, na dole PC. - GTA V – bonusy przedpremierowe wersji PC i małe porównanie edycji komputerowej z konsolowymi - wiadomość - 2015-01-16
W góry wersja konsolowa, na dole PC.

Grand Theft Auto V ukaże się na PC 24 marca, o czym niedawno poinformowali deweloperzy. Początkowo gra miała pojawić się na komputerach w tym miesiącu, ale twórcy zdecydowali się przełożyć premierę o kilka tygodni, chcąc poświęcić dodatkowy czas na dopracowanie produkcji. W Polsce ukaże się ona nakładem Cenegi w wersji z polskimi napisami.