Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 stycznia 2015, 15:12

autor: Góral

Gunslugs 2 – dwuwymiarowy chaos w mobilnej perełce tygodnia

W dzisiejszej mobilnej perełce tygodnia prezentujemy Gunslugs 2 – kontynuację chaotycznej strzelanki 2D z 2013 roku.

Dwa dni temu na urządzeniach mobilnych (iOS i Android) oraz w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC zadebiutowała ciekawa dwuwymiarowa strzelanka Gunslugs 2, czyli kontynuacja ciepło przyjętego Gunslugs z 2013 roku. Tytuł zdecydowanie powinien zainteresować miłośników strzelanek typu run 'n gun, więc przyjrzyjmy mu się nieco bliżej.

Akcja produkcji rozgrywa się w świecie, któremu zagraża znana fanom „jedynki” armia Black Duck. Tym razem ma ona jednak znacznie większe cele i pragnie zawładnąć nie tylko naszą planetą ale także całą galaktyką. Żołnierze Gunslugs są ostatnią nadzieją wszechświata na przetrwanie.

Rozgrywka, spośród innych gier tego typu, np. Contry czy też Metal Slug, wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest mocno chaotyczna i nie zawsze wiadomo, co dokładnie dzieje się na ekranie. Akcja jest wartka, przeciwnicy (w tym także potężni bossowie) cały czas stają na naszej drodze, a plansza co rusz zapełniana jest gradem pocisków. To wszystko może oznaczać tylko jedno – znakomitą rozrywkę.

Łącznie do pokonania czeka na nas siedem światów, podzielonych na osiem poziomów każdy. Dodatkowo zabawa urozmaicana jest przez generowane losowo pomieszczenia. Wszystko to podzielono na dwa główne tryby – kampanię, w której odblokowujemy kolejnych bohaterów i poznajemy wątek fabularny oraz Arcade, gdzie otrzymujemy jedno życie i musimy dojść jak najdalej, po drodze nabijając możliwie jak najwięcej punktów.

Z jednej strony Gunslugs 2 trzyma się ustalonych zasad, ale z drugiej ma własny, chaotyczny styl. Produkcję wyceniono na około 10 zł (na PC-tach dwa razy drożej), a użytkownicy komputerów osobistych mogą wypróbować wersję demonstracyjną, którą znajdziecie w tym miejscu. Jeżeli wiec wahacie się z inwestycją, to koniecznie sprawdźcie demo, który powinno rozwiać Wasze wątpliwości.