Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPSVPCiOSAND
Okładka Gunslugs (Switch)
OkładkaGunslugs (Switch)

Gunslugs

Gunslugs to dwuwymiarowa strzelanka z elementami platformowymi. Gracze kontrolują uzbrojoną po zęby postać i przemierzają kolejne krótkie losowo generowane poziomy, eliminując wszystkich stojących na ich drodze przeciwników.

Akcji | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gunslugs Premiera

16sty2013

PC iOS AND

18lut2014

PSV

3lis2020

Switch

Gunslugs to dość nieskomplikowana dwuwymiarowa strzelanka z elementami platformowymi, w której przemierzamy dziesiątki losowo generowanych poziomów. Tytuł ukazał się pierwotnie w 2013 roku na urządzeniach mobilnych, korzystających z systemu Android i iOS. Za jego stworzenie odpowiada niezależne holenderskie studio OrangePixel. Na stałe pracuje w nim tylko jedna osoba, Pascal Bestebroer, który produkcją gier zajmuje się od 2004 roku.

Gra nie posiada właściwie żadnej warstwy fabularnej. Do wyboru mamy sześć różnych postaci, które odblokowujemy wraz z postępami. Każdy poziom jest generowany losowo z gotowych elementów. Producent przygotował w sumie sześć różnych światów, a także masę mniejszych bonusowych leveli. Akcję obserwujemy jak w typowych dwuwymiarowych platformówkach. Nasz bohater, posługujący się różnymi rodzajami broni palnej, może swobodnie skakać i poruszać się w lewą oraz prawą stronę ekranu. Na jego drodze stają dziesiątki wrogów, zaś walki potrafią być bardzo chaotyczne i widowiskowe. Co jakiś czas zmierzymy się również z ogromnymi bossami i w przypadku tych pojedynków należy zwracać uwagę na wzór ich ataków oraz nauczyć się unikać pocisków. Ponadto na każdej planszy znajdują się skrzynie, w których ukryte są różne bonusy, bronie i power-upy.

Oprawa graficzna nawiązuję do starych produkcji z czasów 8 i 16-bitowych konsol. Oryginalna elektroniczna ścieżka dźwiękowa to natomiast ukłon w stronę kina akcji z lat 80.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Gunslugs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
PSV
PC
iOS
AND
Switch