Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCANDSwitchiOSPSV
Okładka Gunslugs (PC)

Gunslugs

Gunslugs to dwuwymiarowa strzelanka z elementami platformowymi. Gracze kontrolują uzbrojoną po zęby postać i przemierzają kolejne krótkie losowo generowane poziomy, eliminując wszystkich stojących na ich drodze przeciwników.

Akcji | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll | strzelanki

Okładka Gunslugs (PC)

data premiery gry:

16sty2013

PC iOS AND

18lut2014

PSV

3lis2020

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gunslugs to dość nieskomplikowana dwuwymiarowa strzelanka z elementami platformowymi, w której przemierzamy dziesiątki losowo generowanych poziomów. Tytuł ukazał się pierwotnie w 2013 roku na urządzeniach mobilnych, korzystających z systemu Android i iOS. Za jego stworzenie odpowiada niezależne holenderskie studio OrangePixel. Na stałe pracuje w nim tylko jedna osoba, Pascal Bestebroer, który produkcją gier zajmuje się od 2004 roku.

Gra nie posiada właściwie żadnej warstwy fabularnej. Do wyboru mamy sześć różnych postaci, które odblokowujemy wraz z postępami. Każdy poziom jest generowany losowo z gotowych elementów. Producent przygotował w sumie sześć różnych światów, a także masę mniejszych bonusowych leveli. Akcję obserwujemy jak w typowych dwuwymiarowych platformówkach. Nasz bohater, posługujący się różnymi rodzajami broni palnej, może swobodnie skakać i poruszać się w lewą oraz prawą stronę ekranu. Na jego drodze stają dziesiątki wrogów, zaś walki potrafią być bardzo chaotyczne i widowiskowe. Co jakiś czas zmierzymy się również z ogromnymi bossami i w przypadku tych pojedynków należy zwracać uwagę na wzór ich ataków oraz nauczyć się unikać pocisków. Ponadto na każdej planszy znajdują się skrzynie, w których ukryte są różne bonusy, bronie i power-upy.

Oprawa graficzna nawiązuję do starych produkcji z czasów 8 i 16-bitowych konsol. Oryginalna elektroniczna ścieżka dźwiękowa to natomiast ukłon w stronę kina akcji z lat 80.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Gunslugs

Klasyfikacja PEGI Gunslugs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
Android w natarciu - przegląd najlepszych mobilnych gier stycznia na smartfony i tablety
Android w natarciu - przegląd najlepszych mobilnych gier stycznia na smartfony i tablety

wiadomość23 lutego 2013

IW najnowszym przeglądzie najlepszych gier na Androida omawiamy takie tytułu jak Ikaruga, Trial Xtreme 3, Royal Revolt!, Cognitile, Alpha Squadron, Dream House Days, Gunslugs oraz Guns’n’Glory Heroes.

PSV
PC
iOS
AND
Switch