Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2013, 22:46

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Heroes of the Storm – MOBA od Blizzarda na pierwszych filmikach

Wystartował tegoroczny BlizzCon. Szefostwo firmy Blizzard Entertainment postanowiło rozpocząć od mocnego uderzenia. Uczestnicy konwentu zobaczyli zwiastun i fragment rozgrywki z gry Heroes of the Storm.

Heroes of the Storm - Blizzard chce zmienić gatunek MOBA. - Heroes of the Storm – zwiastun, fragmenty rozgrywki i zapisy do bety - wiadomość - 2013-11-08
Heroes of the Storm - Blizzard chce zmienić gatunek MOBA.

Doniesienia, jakie na przestrzeni ostatnich miesięcy napływały z obozu Blizzarda, pozwalały mieć nadzieję, że tegoroczna edycja BlizzConu będzie niezwykle ciekawa. Wygląda na to, że uczestnicy konwentu w Anaheim nie zawiedli się. Dustin Browder, główny projektant Heroes of the Storm zaprezentował pierwsze materiały wideo z gry.

Zwiastun produkcji bez wątpienia rozbudza apetyty. Filmik przedstawia starcie, w którym po jednej stronie stają Jim Raynor, Tyrael i Nova, a po drugiej Diablo, Kerrigan oraz Arthas. Aż szkoda, że klip trwa tylko dwie minuty.

O tym, jak naprawdę będzie wyglądała MOBA od Blizzarda można przekonać się oglądając filmik z urywkami rozgrywki. Widać, że deweloperzy zamierzają trzymać się stylistyki World of Warcraft, co nie wszystkim graczom przypadnie do gustu. Warto jednak zaznaczyć, że materiał przedstawia grę w wersji alfa i z pewnością sporo się jeszcze pozmienia.

Heroes of the Storm to „Blizzard: Gra”. Kombinacja wszystkich naszych bohaterów i złoczyńców w jednej wielkiej bitwie na śmierć i życie. Nie wystarcza nam oddać cześć temu, co stworzyli nasi fani. Musimy zmienić gatunek (...)” - twierdzi Browder.

Jeśli pokazane materiały z Heroes of the Storm zdołały Was przekonać, to możecie już zgłaszać kandydatury do udziału w betatestach gry. Tradycyjnie swój akces należy zgłosić poprzez platformę Battle.net. Niestety, póki co nic nie wiadomo o terminie bety.

Dla mniej cierpliwych graczy nie pozostaje nic innego jak wziąć udział w zaplanowanych na grudzień otwartych testach innej produkcji Blizzarda – Hearthstone. Co ciekawe, w trakcie BlizzConu gra prezentowana jest również na tabletach. Według deklaracji deweloperów wersje adresowane na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android powinny pojawić się w drugiej połowie przyszłego roku.

  1. Heroes of the Storm – oficjalna strona internetowa
  2. BlizzCon 2013 – oficjalna strona internetowa