Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2021, 12:18

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

WoW: Wrath of The Lich King nową grą planszową od twórców Pandemic

World of Warcraft Wrath of the Lich King: A Pandemic System Board Game to nowa gra planszowa z akcją osadzoną w popularnym uniwersum Blizzarda. Produkt możecie już zamówić w przedsprzedaży.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King to drugi dodatek do MMO firmy Blizzard Entertainment, wydany niemal 13 lat temu. Mimo tak długiego czasu od premiery niedawno zapowiedziano nową grę planszową inspirowaną właśnie tym rozszerzeniem. Pełna nazwa produktu to World of Warcraft Wrath of the Lich King - A Pandemic System Board Game. Za bazę dla gry posłużyły planszówki z serii Pandemic, w których uczestnicy zabawy ratują świat przed rozprzestrzeniającym się wirusem. Dodatek do WoW-a z 2008 roku opierał się na zatrzymaniu plagi nieumarłych, więc widać tutaj wyraźną zbieżność.

Twórcy planszówki zapowiadają, że gracze będą musieli współpracować, aby powstrzymać armię króla Lisza. Uczestnicy zabawy pokierują różnymi znanymi postaciami z unikalnymi zdolnościami np. Varianem Wrynnem, Thrallem albo Sylvanas. Gracze będą również zbierać karty bohaterów, dzięki którym otrzymają nowy ekwipunek, eliksiry czy inne przedmioty przydatne w walce. Podczas rozgrywki mają też budować twierdze, walczyć z legionami nieumarłych oraz wykonywać zadania. Ten ostatni element jest całkowicie nową mechaniką w grach z serii Pandemic. Questy będzie można realizować we współpracy z innymi graczami, używając kart bohaterów i rzucając kośćmi. Każde zadanie zagrozi bezpieczeństwu postaci, ale wykonywanie ich zbliży graczy do ostatecznego starcia z samym królem Liszem. Gra zaoferuje również bogatą w detale mapę Northrend, z wieloma ikonicznymi miejscami z oryginalnej produkcji.

Produkt można zamówić w preorderze za 60 dolarów, czyli około 230 zł. Wysyłka jest planowana nie później niż 1 grudnia 2021 roku.