Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 czerwca 2009

Red Faction: Guerrilla otrzyma trzy dodatki DLC
Red Faction: Guerrilla otrzyma trzy dodatki DLC

Filip „fsm” Grabski, 30 czerwca 2009, 20:15

Wygląda na to, że gdy duży koncern wyda głośny tytuł i po jego premierze nie zaproponuje graczom kupna dodatków DLC, to będzie wytykany palcami przez innych producentów. Chłopaki z THQ nie chcieli stać się pośmiewiskiem i zapowiedzieli aż trzy tego typu rozszerzenia do najnowszej części Red Faction.

The Chronicles of Spellborn za darmo w 2010 roku
The Chronicles of Spellborn za darmo w 2010 roku

Filip „fsm” Grabski, 30 czerwca 2009, 19:40

Po wielu opóźnieniach i przesunięciach daty premiery, ciekawy MMORPG The Chronicles of Spellborn zadebiutował w końcu u schyłku 2008 roku. Jeśli byliście cierpliwi w oczekiwaniu na pojawienie się ukończonej gry, to możecie równie dobrze poczekać jeszcze kilka miesięcy. W przyszłym roku bowiem TcoS stanie się darmowe.

Mroczny hack'n'slash Greed nową grą twórców Avencast
Mroczny hack'n'slash Greed nową grą twórców Avencast

Jiker, 30 czerwca 2009, 16:10

W listopadzie bieżącego roku studio Clockstone Software wspólnie z firmą Headup Games wprowadzi do sklepów grę Greed – pecetową produkcję hack’n’slash osadzoną w klimacie mrocznego science-fiction.

Wieści ze świata (Left 4 Dead, Fable II, Gran Turismo 5) 30/06/09

Jiker, 30 czerwca 2009, 15:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Epic Games otwiera koreański oddział, Quake i Doom na iPhone’a, promocja na dodatek Knothole Island do Fable II, data premiery Gran Turismo 5 już wkrótce i inne. Zapraszamy do lektury.

Serwis The Pirate Bay sprzedany!
Serwis The Pirate Bay sprzedany!

Jiker, 30 czerwca 2009, 13:50

Sytuacja z The Pirate Bay, stroną internetową umożliwiającą użytkownikom Internetu wymianę plikami, także tymi nie do końca legalnymi, doczekała się zaskakującego końca. Serwis, którego założyciele zostali ostatnio prawomocnym wyrokiem przez szwedzki sąd, został sprzedany firmie Global Gaming Factory.

Dział ogłoszeń New York Times źródłem informacji o Fable III
Dział ogłoszeń New York Times źródłem informacji o Fable III

Jiker, 30 czerwca 2009, 12:55

Czy zapowiedź ślubu może być źródłem informacji o grze? Przypadek z New York Times i ożenkiem Joshuy Samuelsa Atkinsa, pracownika Lionhead Studios, z Amy Gilbert pokazuje, że oczywiście tak. Nawet tak poważnego tytułu jak Fable III.

Beta StarCrafta II potrwa 4-6 miesięcy
Beta StarCrafta II potrwa 4-6 miesięcy

Hed, 30 czerwca 2009, 12:23

Dustin Browder z firmy Blizzard ujawnił, że testy StarCrafta II miałyby potrwać 4-6 miesięcy. Stawia to pod znakiem zapytania pojawienie się produkcji, a przynajmniej jej pierwszej odsłony z trzech planowanych, jeszcze w tym roku kalendarzowym (taki jest najprawdopodobniej plan). Czasu na przeprowadzenie bety byłoby mało. Czy oznacza to, że tytuł pojawi się dopiero w przyszłym roku?

Magia Harry'ego Pottera na filmach z polskimi napisami
Magia Harry'ego Pottera na filmach z polskimi napisami

Filip „fsm” Grabski, 30 czerwca 2009, 12:20

Ciekawi jesteście, jak będzie wyglądać tworzony przez Electronic Arts Harry Potter i Książę Półkrwi? Z okazji amerykańskiej premiery najnowszej gry z serii Harry Potter zapraszamy do zapoznania się z zakulisowymi filmowymi materiałami, które specjalnie dla Was opatrzyliśmy polskimi napisami.

Sony pracuje nad softwarową emulacją PlayStation 2?
Sony pracuje nad softwarową emulacją PlayStation 2?

Hed, 30 czerwca 2009, 11:14

Serwis Siliconera odkrył ciekawy wniosek patentowy złożony przez Sony pod koniec ubiegłego roku (został on udostępniony do publicznego wglądu kilka dni temu). Wynika z niego, że firma pracuje nad softwarowym emulatorem Emotion Engine (znanego z PlayStation 2) obsługiwanym przez procesory Cell, znajdujące się w PlayStation 3. Czyżby był to zwiastun powrotu wstecznej kompatybilności konsoli?

Halo 3: ODST z otwartym światem
Halo 3: ODST z otwartym światem

Jiker, 30 czerwca 2009, 09:59

Premiera Halo 3: ODST – rozszerzenia do bestsellerowego Halo 3 – będzie jednym z najgorętszych wydarzeń bieżącego roku. Świadczy o tym m.in. fakt, że produkcja firmy Bungie od dłuższego czasu wymieniana jest wśród najbardziej oczekiwanych gier na konsole. Ujawnianie nowych, ciekawych informacji na jej temat może tylko pomóc. Nie inaczej jest w tym wypadku.

Możliwość zmiany strony konfliktu w World of Warcraft jest w planach
Możliwość zmiany strony konfliktu w World of Warcraft jest w planach

Hed, 30 czerwca 2009, 09:47

Firma Blizzard szykuje nową usługę dla użytkowników World of Warcraft. Najwyraźniej w przyszłości będzie można zmienić frakcję istniejących już postaci. Do tej pory opowiedzenie się po którejś ze stron na danym serwerze oznaczało brak możliwości dokonania zmiany, przynajmniej nie bez konieczności skasowania bohaterów. Opcja pozwoli graczom pograć ze znajomymi, którzy wybrali nieco inną drogę.

Amerykańska sprzedaż gier Sony na PlayStation 3

Jiker, 30 czerwca 2009, 09:30

Z informacji dostarczonych przez organizację NPD wynika, że tylko jeden spośród tytułów ekskluzywnych na konsolę PlayStation 3 wyprodukowanych przez wewnętrzne studia deweloperskie Sony sprzedał się w Stanach Zjednoczonych w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Platformówka Trine na PS3 tańsza niż na PC? Specjalna oferta na grę na Steamie
Platformówka Trine na PS3 tańsza niż na PC? Specjalna oferta na grę na Steamie

Hed, 30 czerwca 2009, 08:59

Wygląda na to, że posiadacze PlayStation 3 będą mogli kupić Trine, czyli najnowszą grę autorów całkiem udanej serii Shadowgrounds, znacznie taniej niż użytkownicy komputerów osobistych. Produkcja będzie dostępna w dystrybucji elektronicznej na konsoli Sony za 20 dolarów. Tymczasem według rzekomych ustaleń wydawcy (Nobilis) międzynarodowa cena wersji pecetowej ma wynosić mniej więcej 40 dolarów.

Farmowanie złota zakazane w Chinach
Farmowanie złota zakazane w Chinach

Maciej Śliwiński, 30 czerwca 2009, 08:18

Władze Chin poszły na wojnę z firmami zajmującymi się handlem wirtualnym złotem. Nowe prawo wprowadzone przez tamtejszy rząd zakazuje wymiany komputerowej waluty na prawdziwą gotówkę. Oznacza to wielki cios dla firm trudniących się farmowaniem złota, większość z nich bazuje bowiem na chińskich pracownikach.

Nowa gra twórców Cold War i Painkiller: Overdose zapowiedziana
Nowa gra twórców Cold War i Painkiller: Overdose zapowiedziana

Hed, 30 czerwca 2009, 07:26

Studio Mindware, znane między innymi z gier Cold War oraz Painkiller: Overdose, ujawniło swój nowy produkt, czyli niezwykle krwawą strzelankę FPP Dreamkiller. Wcielimy się w niej w psychiatrę Alice Drake, która wejdzie do swoich pacjentów, żeby spróbować uratować ich przed wewnętrznymi demonami. Według zapowiedzi produkcja będzie stawiała na bardzo dynamiczną akcję i potężne bronie.