Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 czerwca 2009

Czy Project Natal ma problemy z „widzeniem” ciemnej skóry?
Czy Project Natal ma problemy z „widzeniem” ciemnej skóry?

fsm, 9 czerwca 2009, 19:00

Poniższą wiadomość traktujmy z dużym przymrużeniem oka. W Internecie pojawiły się doniesienia, jakoby cudowne dziecko Microsoftu, czyli ujawniony podczas targów E3 Project Natal, miał problemy z interpretacją ruchów osób o ciemnym kolorze skóry.

Zeno Clash już wkrótce także na Xboksa 360
Zeno Clash już wkrótce także na Xboksa 360

Jiker, 9 czerwca 2009, 17:20

Carlos Bordeu, współzałożyciel niezależnego studia ACE Team, poinformował w wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer, że istnieje spora szansa na to, iż posiadacze Xboksa 360 już niedługo będą mięć okazję do przetestowania niecodziennej gry akcji FPP o tytule Zeno Clash – wydanej 21 kwietnia tego roku wyłącznie na pecety. Konsolowa wersja powinna zostać wzbogacona o dodatkowe elementy.

Grandia Online wciąż powstaje. Premiera już niedługo
Grandia Online wciąż powstaje. Premiera już niedługo

Crash, 9 czerwca 2009, 15:03

Wszyscy fani starszych konsolowych RPG-ów oraz japońskich klimatów, w zapewne niekończącym się oczekiwaniu na Final Fantasy XIV, otrzymają produkt na pokrzepienie serc - kolejnego przedstawiciela MMORPG. Grandia Online, bo o tym tytule mowa, po kilku latach od pierwszych informacji właśnie doczekała się przybliżonej daty premiery.

Wieści ze świata (Burnout Paradise, Tales of Monkey Island, Last.fm) 9/06/09

Jiker, 9 czerwca 2009, 13:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: cena Big Surf Island, Games on Demand w Xbox Live, japońskie gry już bez scen gwałtu, PSP bez Trofeów, Tales of Monkey Island ze starymi znajomymi i inne. Zapraszamy do lektury.

Wymagania sprzętowe Majesty 2
Wymagania sprzętowe Majesty 2

Jiker, 9 czerwca 2009, 13:30

Majest 2: The Fantasy Kingdom Sim zostanie wydane w wersji na komputery osobiste już w sierpniu bieżącego roku. Produkcja w porównaniu do odsłony pierwszej charakteryzować będzie się wieloma usprawnienia. Dotyczyć one będą również oprawy graficznej, która tym razem zostanie zaprezentowana w pełnym trójwymiarze. Czy wymagania sprzętowe gry będą w związku z tym prezentować odpowiedni poziom?

Gry sieciowe wygenerują w tym roku 11 miliardów dolarów obrotów?

Hed, 9 czerwca 2009, 12:01

Według szacunków Colina Sebastiana, analityka z Lazard Capital, sieciowe gry wygenerują w tym roku 11 miliardów dolarów obrotów, co stanowi jedną czwartą obrotów całej branży gier. Dla porównania podano sytuację tego segmentu rynku rozrywki elektronicznej w 2005 roku. Internetowe produkcje wytworzyły wtedy obroty na poziome zaledwie 3 miliardów dolarów. Postęp, jak widać, jest naprawdę ogromny.

E-Sport: Poważne problemy w Niemczech
E-Sport: Poważne problemy w Niemczech

Maciej Śliwiński, 9 czerwca 2009, 11:28

Projekt ustawy przygotowywanej przez niemiecki Bundestag, na mocy której u naszych zachodnich sąsiadów zakazana ma być dystrybucja i produkowanie brutalnych gier wideo, może również spowodować upadek sportów elektronicznych za naszą zachodnią granicą.

Konsolowe wersje Battlefield 1943 w ostatnim tygodniu czerwca
Konsolowe wersje Battlefield 1943 w ostatnim tygodniu czerwca

Jiker, 9 czerwca 2009, 11:00

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy wreszcie dokładną datę debiutu strzelaniny Battlefield 1943. Sugerują to informacje zawarte w reklamie dzieła EA DICE zamieszczonej na łamach niemieckiego magazynu gamesTM.

Zdjęcia z Divinity 2: Ego Draconis na PC i Xboksa 360
Zdjęcia z Divinity 2: Ego Draconis na PC i Xboksa 360

Hed, 9 czerwca 2009, 10:48

W sieci opublikowano zdjęcia z ciekawie zapowiadającej się produkcji RPG Divinity 2: Ego Draconis. Nad dziełem pracuje belgijskie studio Larian, które tworzy zarówno wersję na pecety i konsolę Xbox 360. Tytuł pozwoli nam podobno poczuć pełną swobodę w kreowaniu naszej postaci. Do dyspozycji otrzymamy wiele różnych umiejętności – pozwolą one wykreować potężnego wojownika, maga lub łotrzyka.

Wydajniejszy iPhone 3GS i nowe oprogramowanie – także z myślą o graczach
Wydajniejszy iPhone 3GS i nowe oprogramowanie – także z myślą o graczach

Hed, 9 czerwca 2009, 09:54

Podczas Worldwide Developers Conference 2009 firma Apple przedstawiła nowego iPhone’a 3GS. Kolejna, ulepszona edycja popularnego na świecie telefonu, który zresztą oferuje mocne wsparcie dla gier, ma działać znacznie szybciej i sprawniej. Przedstawiono także pierwsze szczegóły nowego oprogramowania. Pojawi się ono 17 czerwca tego roku i wprowadzi między innymi mikro-transakcje.

Film i ewentualna gra na podstawie Hobbita nie w tym samym czasie
Film i ewentualna gra na podstawie Hobbita nie w tym samym czasie

Jiker, 9 czerwca 2009, 09:40

Filmowa adaptacja Hobbit, czyli tam i z powrotem, powieści autorstwa J. R. R. Tolkiena opowiadającej przygody hobbita Bilbo dziejące się przed historią trylogii Władcy Pierścieni, ma mieć swoją światową premierę w 2012 roku. Można byłoby oczekiwać, że wraz z nią do sklepów powędruje oparta na obrazie gra komputerowa. Tak się jednak nie stanie.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (24 - 30 maja 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (24 - 30 maja 2009)

Przemysław Zamęcki, 9 czerwca 2009, 08:00

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 24 do 30 maja 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.