Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2009, 13:30

autor: Jiker

Wymagania sprzętowe Majesty 2

Majest 2: The Fantasy Kingdom Sim zostanie wydane w wersji na komputery osobiste już w sierpniu bieżącego roku. Produkcja w porównaniu do odsłony pierwszej charakteryzować będzie się wieloma usprawnienia. Dotyczyć one będą również oprawy graficznej, która tym razem zostanie zaprezentowana w pełnym trójwymiarze. Czy wymagania sprzętowe gry będą w związku z tym prezentować odpowiedni poziom?

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim, powstające w biurach rosyjskiego studia Ino-Co, zostanie wydane w wersji na komputery osobiste już w sierpniu bieżącego roku. Produkcja w porównaniu do odsłony pierwszej charakteryzować będzie się wieloma usprawnienia. Dotyczyć one będą nie tylko samej wielkości gry i mechaniki, ale również oprawy graficznej, która tym razem zostanie zaprezentowana w pełnym trójwymiarze. Czy w związku z tym wymagania sprzętowe dzieła nie będą zbyt wysokie?

Wymagania sprzętowe Majesty 2 - ilustracja #1

Okazuje się, że grę uruchomią nawet posiadacze nieco już starszych pecetów. Konfiguracja minimalna prezentuje się bowiem następująco:

 • Windows 2000/XP/Vista;
 • procesor taktowany zegarem 3 GHz;
 • 1 GB pamięci RAM;
 • karta grafiki na poziomie co najmniej GeForce 6800 GT, z 256 MB pamięci RAM i wsparciem dla Pixel Shader 2.0;
 • 4 GB miejsca na dysku twardym;
 • najnowsza wersja DirectX 9.0.

Osoby, które będą chciały jednak wyciągnąć z gry jak najwięcej będą musiały się pochwalić sprzętem na poziomie co najmniej takim:

 1. Windows 2000/XP/Vista;
 2. dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 3 GHz;
 3. 1 GB pamięci RAM;
 4. karta grafiki na poziomie co najmniej GeForce GTX 260, z 512 MB pamięci RAM i wsparciem dla Pixel Shader 2.0;
 5. 4 GB miejsca na dysku twardym;
 6. najnowsza wersja DirectX 9.0.

Reszta będzie natomiast mogła nabyć wersję Majesty 2 przeznaczoną na konsolę Xbox 360. Została ona zapowiedziana w grudniu 2008 roku. Do premiery powinno dojść jeszcze w tym roku.