Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2009, 13:59

autor: Jiker

Wieści ze świata (Burnout Paradise, Tales of Monkey Island, Last.fm) 9/06/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: cena Big Surf Island, Games on Demand w Xbox Live, japońskie gry już bez scen gwałtu, PSP bez Trofeów, Tales of Monkey Island ze starymi znajomymi i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: cena Big Surf Island, Games on Demand w Xbox Live, japońskie gry już bez scen gwałtu, PSP bez Trofeów, Tales of Monkey Island ze starymi znajomymi i inne. Zapraszamy do lektury.

Napisała: Morderstwo

Firma Legacy Interative ogłosiła przed kilkoma dniami rozpoczęcie prac nad pecetową przygodówką Murder, She Wrote. Produkcja będzie oparta na popularnym w latach 80’ i 90’ serialu telewizji CBS z Angelą Lansbury w roli głównej. W grze wcielimy się w postać pisarki i samozwańczej pani detektyw Jessiki Fletcher, która wykorzystuje swój niezwykły intelekt do rozwiązywania zagadek kryminalistycznych. W ramach dzieła udostępnionych zostanie pięć zupełnie nowych historii.

Burnout Paradise

Poznaliśmy cenę dodatku Big Surf Island do gry wyścigowej Burnout Paradise. Rozszerzenie, wraz z którym udostępniona zostanie nowa wyspa dla fanów tej szalonej produkcji autorstwa Criterion Games, będzie można nabyć za równowartość 1000 punktów MS (X360) bądź 12,99 dolarów (PS3). Premiera zostanie przeprowadzona już w czwartek, 11 czerwca.

Xbox Live

System Games on Demand, umożliwiający pobieranie z Xbox Live pełnych wersji gier na Xboksa 360 za opłatą zostanie uruchomiony w sierpniu bieżącego roku. Najważniejszą zmianą będzie fakt, że zapłacimy za nie tylko punktami MS, ale również gotówką po uprzednim aktywowaniu naszej karty kredytowej (ceny będą wyświetlane w lokalnych walutach). Pozostałe serwisy Xbox Live – w tym Xbox Live Arcade, Xbox Originals i inne – będą w dalszym ciągu działać wyłącznie w oparciu o punkty MS. Na starcie Microsoft planuje udostępnienie nam pełnych wersji LEGO Star Wars: The Complete Saga, BioShock, Mass Effect, Assassin's Creed, Oblivion oraz DiRT. Ich ceny będą tożsame ze sklepowymi.

Dawn of Fantasy

Gra MMORTS o tytule Dawn of Fantasy została po raz kolejny opóźniona. Twórcy twierdzą, że mogliby ją wydać już w grudniu tego roku, lecz wydawca – który ciągle się nie ujawnił – zasugerował, by debiut przesunąć na pierwszy kwartał 2010 roku. Powodem jest fakt, że pod koniec bieżącego roku do sklepów zostanie najprawdopodobniej wprowadzony StarCraft 2. Pierwotnie dzieło Reverie World Studios miało zostać wydane w trzecim kwartale 2009 roku.

Japonia

Japońska grupa Ethics Organization of Computer Software dopięła swego. W Kraju Kwitnącej Wiśni weszło prawo zabraniające sprzedaży i produkcji gier, w których zawarte są sceny seksualnego gwałtu. Kwestia wypłynęła po kontrowersjach, jakie wzbudziła produkcja RapeLay firmy Illusion.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles In Time Re-Shelled

Ubisoft poinformował, że Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles In Time Re-Shelled trafi do oferty Xbox Live Arcade już 22 czerwca. Produkcja jest drugą odsłoną kultowego cyklu chodzonych bijatyk z Wojowniczymi Żółwiami Ninja w rolach głównych. Autorzy pokusili się o stworzenie nowoczesnej oprawy graficznej oraz wprowadzili sieciowy tryb kooperacji. Edycje na Wii i PS3 zostaną wydane w późniejszym czasie.

CellFactor: Psychokinetic Wars

W ofertach Xbox Live i PlayStation Network zadebiutowała strzelanina FPP o tytule CellFactor: Psychokinetic Wars. Dzieło kosztuje odpowiednio 800 punktów MS i 9,99 dolarów.

PSP

Gry na PSP nie będą oferować wsparcia ze strony Trofeów – nagród za dobre wyniki, wzorowanych na popularnych z Xboksa 360 Osiągnięciach. Informację potwierdzili przedstawiciele Sony w rozmowie z dziennikarzami Joystiq’a.

Tales of Monkey Island

Nowa odsłona marki Monkey Island - Tales of Monkey Island – zaskoczy nas nie tylko udanymi odniesieniami do klasycznego humoru serii, ale również powrotem kilku znanych głosów. Otóż, w Guybrusha Threepwooda ponownie wcieli się Dominic Armato, natomiast Alexandra Boyd ponownie ożywi postać Elaine Marley. Premiera pierwszego z pięciu epizodów gry już 7 lipca tego roku na pecetach i Wii.

Perfect Dark

Perfect Dark w wersji na Xboksa 360 będzie nie tylko działać w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę, ale również umożliwi nam uruchomienie trybu kooperacji dla dwóch osób na podzielonym ekranie, kooperacji sieciowej dla czterech graczy, a także klasycznego multiplayera. Premiera już pod koniec bieżącego roku.

Last.fm

Last.fm (fotki po linkiem) w wersji na Xboksa 360, zapowiedziany w trakcie pamiętnej konferencji Mirosoftu zorganizowanej w ramach targów E3, umożliwi nam tworzenie playlist, dzielenia się nimi z przyjaciółmi, tworzenie własnych stacji radiowych z wyborem ulubionej muzyki, a także dostęp do stron artystów ze zdjęciami, okładkami płyt i informacjami na temat historii bandu. Last.fm zostanie udostępniony jeszcze w tym roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mount & Blade: Warband

East India Company

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Hearts of Iron III

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Demon's Souls - E3 2009

Mount & Blade: Warband - E3 2009

Damnation Gramy!

Ghostbusters: The Video Game - E3 2009

Jak and Daxter: The Lost Frontier - E3 2009

East India Company

The Legend of Zelda: Spirit Tracks - E3 2009

Soul Calibur: Broken Destiny - E3 2009

Scratch: The Ultimate DJ - E3 2009

Dead to Rights: Retribution - E3 2009

Resident Evil: The Darkside Chronicles - E3

Battle of Giants: Dinosaurs - E3 2009

Forever Blue 2: Beautiful Ocean - E3 2009

Indiana Jones and the Staff of Kings

gry