Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXSXPC
Okładka Perfect Dark (XSX)
OkładkaPerfect Dark (XSX)

Perfect Dark

Perfect Dark to reboot serii strzelanek FPP od studia Rare, za który odpowiada należący do Microsoftu zespół The Initiative. Gra jest thrillerem science ficition rozgrywającym się w niedalekiej przyszłości w świecie zrujnowanym przez klimatyczne katastrofy.

Akcji | FPP | science fiction | thriller | FPS | szpiegowskie | strzelanki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox | Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Perfect Dark Premiera

data nieogłoszona

PC XSX

Gry podobne do Perfect Dark

Gears 5

Control Ultimate Edition

Project 007

Perfect Dark jest restartem szpiegowskiego cyklu, który rozpoczęła w 2000 roku strzelanina na Nintendo 64 od studia Rare. Za stworzenie nowej gry, będącej thrillerem science fiction w konwencji FPP, odpowiada należące do koncernu Microsoft studio The Initiative. W jego skład wchodzą weterani branży, pracujący wcześniej w takich zespołach deweloperskich, jak Crystal Dynamics, Rockstar Games, SIE Santa Monica, BioWare, Respawn Entertainment i Naughty Dog.

Fabuła

Akcja Perfect Dark rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w świecie dotkniętym ekologicznymi katastrofami i rządzonym przez potężne korporacje. Gra została utrzymana w konwencji szpiegowskiego thrillera i opowiada o losach tajnej agentki – rudowłosej Joanny Dark. Jest to bohaterka znana z wcześniejszych odsłon serii.

Gra jest tzw. rebootem – opowiada nową historię w wymyślonym na potrzeby oryginału z 2000 roku, choć mocno odmienionym uniwersum.

Mechanika

Reboot Perfect Dark jest – podobnie jak poprzednie gry z cyklu – w dużej mierze pierwszoosobową strzelaniną, tym razem utrzymaną w klimacie „ekologicznego science fiction”. Rozgrywka nie sprowadza się jednak wyłącznie do unieszkodliwiania przeciwników bronią palną – silny nacisk twórcy położyli także na fabułę oraz zręcznościowy charakter z iście parkourowym systemem poruszania się. Podobnie jak w oryginale, w grze nie brakuje szpiegowskich gadżetów.

Kwestie techniczne

Perfect Dark jest wysokobudżetową produkcją, powstałą z myślą o nowoczesnych PC i konsolach Xbox Series X/S, więc oprawa wizualna prezentuje się dość okazale.

Ostatnia modyfikacja 12 grudnia 2020

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Perfect Dark: 16+

PC
XSX