Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Perfect Dark (X360)

Perfect Dark X360

Konwersja kultowej strzelaniny FPP z agentką specjalną, Joanną Dark w roli głównej. Prequel wydanej w 2005 roku gry Perfect Dark Zero. Produkcja zasłynęła m.in. dzięki niezwykle rozbudowanemu trybowi multiplayer.

Akcji | FPP | FPS | multiplayer | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Microsoft Xbox 360
Okładka Perfect Dark (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

17marca2010

Perfect Dark to konwersja kultowej strzelaniny FPP, stworzonej przez studio deweloperskie Rare i wydanej w 2000 roku na konsolę Nintendo 64. Edycja na Xboksa 360 doczekała się kilku drobnych usprawnień – najważniejszym jest z pewnością wsparcie dla telewizorów HD (do 1080p). Pod koniec 2005 roku na Xboksa 360 wydana została kontynuacja tejże produkcji, nosząca tytuł Perfect Dark Zero. Grę można pobrać z serwisu Xbox Live Arcade.

W Perfect Dark wcielamy się w specjalną agentkę Joannę Dark, reprezentującą Carrington Institute. Główny wątek fabularny skupia się na przedstawieniu rywalizacji tejże organizacji z korporacją dataDyne. Tryb dla pojedynczego gracza oferuje siedemnaście rozbudowanych misji. Bohaterka potrafi korzystać z szerokiego wachlarza broni palnej oraz wielu ciekawych gadżetów.

Jednym z największych atutów Perfect Dark jest tryb wieloosobowy. Nie tylko zakłada on możliwości rywalizacji w klasycznych opcjach Deathmatch, Team Deathmatch i Capture The Flag, ale pozwala również na prowadzenie rozgrywki w trybie kooperacji oraz „counter-operative”. W tym ostatnim dwóch graczy wciela się w pozytywnych bohaterów, w tym Joanne Dark, a pozostali przejmują rolę czarnych charakterów. W momencie gdy któryś z ostatnich zostaje zabity „przeskakuje” w ciało innego członka dataDyne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Perfect Dark

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Perfect Dark

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Microsoft: konta Perfect Dark i Fable na Twitterze nic nie zwiastują
Microsoft: konta Perfect Dark i Fable na Twitterze nic nie zwiastują

wiadomość29 czerwca 2020

Aaron Greenberg – szef działu marketingu Xboksa – poinformował, że odkryte niedawno na Twitterze konta powiązane z markami Perfect Dark i Fable zostały zarejestrowane w ramach standardowej praktyki mającej na celu zabezpieczenie marek. Ich pojawienie się nie musi oznaczać zapowiedzi kolejnych odsłon serii.

Znakomita pierwsza połowa 2010 dla Xbox Live Arcade
Znakomita pierwsza połowa 2010 dla Xbox Live Arcade

wiadomość30 lipca 2010

Firma analityczna Forecasting & Analyzing Digital Entertainment (FADE), specjalizująca się w badaniu rynku dystrybucji cyfrowej, opublikowała szczegóły swojego najświeższego raportu poświęconego usłudze Xbox Live Arcade. Wynika z niego, że w pierwszym półroczu 2010 roku ze sprzedaży gier oferowanych w XBLA uzyskany został przychód na poziomie 46 milionów dolarów.

Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade
Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade

wiadomość28 kwietnia 2010

Marzec był dla serwisu Xbox Live Arcade jednym z najlepszych miesięcy w historii pod względem sprzedaży, informuje firma badawcza FADE (Forecasting and Analyzing Digital Entertainment). Dzięki 41% wzrostowi przychodów względem roku ubiegłego, usłudze udało się nadrobić niezbyt imponujące wyniki wypracowane w pierwszych dwóch miesiącach 2010 roku.

Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend
Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend

wiadomość16 lutego 2010

Koncern Microsoft przedstawił szczegóły marcowych obchodów Xbox Live Arcade House Party. Poznaliśmy w ten sposób daty premiery czterech kolejnych gier XBLA, a także szczegóły dwóch promocyjnych akcji dla użytkowników Xboksa 360.

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne
Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne

wiadomość12 lutego 2010

Impreza X10, zorganizowana wczoraj przez firmę Microsoft, była pierwszym tego typu przedsięwzięciem od czasu osławionego X06 w Barcelonie (2006 rok). Z tego też względu mogliśmy spodziewać się, że w jej trakcie ujawnionych zostanie sporo istotnych informacji z punktu widzenia posiadaczy konsoli Xbox 360.