Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Perfect Dark (X360)

Perfect Dark X360

Konwersja kultowej strzelaniny FPP z agentką specjalną, Joanną Dark w roli głównej. Prequel wydanej w 2005 roku gry Perfect Dark Zero. Produkcja zasłynęła m.in. dzięki niezwykle rozbudowanemu trybowi multiplayer.

Akcji | FPP | FPS | multiplayer | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Perfect Dark (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

17marca2010

Perfect Dark to konwersja kultowej strzelaniny FPP, stworzonej przez studio deweloperskie Rare i wydanej w 2000 roku na konsolę Nintendo 64. Edycja na Xboksa 360 doczekała się kilku drobnych usprawnień – najważniejszym jest z pewnością wsparcie dla telewizorów HD (do 1080p). Pod koniec 2005 roku na Xboksa 360 wydana została kontynuacja tejże produkcji, nosząca tytuł Perfect Dark Zero. Grę można pobrać z serwisu Xbox Live Arcade.

W Perfect Dark wcielamy się w specjalną agentkę Joannę Dark, reprezentującą Carrington Institute. Główny wątek fabularny skupia się na przedstawieniu rywalizacji tejże organizacji z korporacją dataDyne. Tryb dla pojedynczego gracza oferuje siedemnaście rozbudowanych misji. Bohaterka potrafi korzystać z szerokiego wachlarza broni palnej oraz wielu ciekawych gadżetów.

Jednym z największych atutów Perfect Dark jest tryb wieloosobowy. Nie tylko zakłada on możliwości rywalizacji w klasycznych opcjach Deathmatch, Team Deathmatch i Capture The Flag, ale pozwala również na prowadzenie rozgrywki w trybie kooperacji oraz „counter-operative”. W tym ostatnim dwóch graczy wciela się w pozytywnych bohaterów, w tym Joanne Dark, a pozostali przejmują rolę czarnych charakterów. W momencie gdy któryś z ostatnich zostaje zabity „przeskakuje” w ciało innego członka dataDyne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Perfect Dark

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Perfect Dark

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Znakomita pierwsza połowa 2010 dla Xbox Live Arcade
Znakomita pierwsza połowa 2010 dla Xbox Live Arcade

wiadomość30 lipca 2010

Firma analityczna Forecasting & Analyzing Digital Entertainment (FADE), specjalizująca się w badaniu rynku dystrybucji cyfrowej, opublikowała szczegóły swojego najświeższego raportu poświęconego usłudze Xbox Live Arcade. Wynika z niego, że w pierwszym półroczu 2010 roku ze sprzedaży gier oferowanych w XBLA uzyskany został przychód na poziomie 46 milionów dolarów.

Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade
Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade

wiadomość28 kwietnia 2010

Marzec był dla serwisu Xbox Live Arcade jednym z najlepszych miesięcy w historii pod względem sprzedaży, informuje firma badawcza FADE (Forecasting and Analyzing Digital Entertainment). Dzięki 41% wzrostowi przychodów względem roku ubiegłego, usłudze udało się nadrobić niezbyt imponujące wyniki wypracowane w pierwszych dwóch miesiącach 2010 roku.

Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend
Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend

wiadomość16 lutego 2010

Koncern Microsoft przedstawił szczegóły marcowych obchodów Xbox Live Arcade House Party. Poznaliśmy w ten sposób daty premiery czterech kolejnych gier XBLA, a także szczegóły dwóch promocyjnych akcji dla użytkowników Xboksa 360.

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne
Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne

wiadomość12 lutego 2010

Impreza X10, zorganizowana wczoraj przez firmę Microsoft, była pierwszym tego typu przedsięwzięciem od czasu osławionego X06 w Barcelonie (2006 rok). Z tego też względu mogliśmy spodziewać się, że w jej trakcie ujawnionych zostanie sporo istotnych informacji z punktu widzenia posiadaczy konsoli Xbox 360.

Wieści ze świata (Section 8, Armored Core 5, War of Legends) 20/1/10
Wieści ze świata (Section 8, Armored Core 5, War of Legends) 20/1/10

wiadomość20 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: przyszłość studia Rare, debiut War of Legends, europejski plan wydawniczy Nintendo, zrzuty ekranowe z Armored Core 5 i inne. Zapraszamy do lektury.