Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXSXPC
Okładka Perfect Dark (XSX)

Perfect Dark

Perfect Dark to reboot serii strzelanek FPP od studia Rare, za który odpowiada należący do Microsoftu zespół The Initiative. Gra jest thrillerem science ficition rozgrywającym się w niedalekiej przyszłości w świecie zrujnowanym przez klimatyczne katastrofy.

Akcji | FPP | science fiction | thriller | FPS | szpiegowskie | strzelanki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Okładka Perfect Dark (XSX)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Perfect Dark jest restartem szpiegowskiego cyklu, który rozpoczęła w 2000 roku strzelanina na Nintendo 64 od studia Rare. Za stworzenie nowej gry, będącej thrillerem science fiction w konwencji FPP, odpowiada należące do koncernu Microsoft studio The Initiative. W jego skład wchodzą weterani branży, pracujący wcześniej w takich zespołach deweloperskich, jak Crystal Dynamics, Rockstar Games, SIE Santa Monica, BioWare, Respawn Entertainment i Naughty Dog.

Fabuła

Akcja Perfect Dark rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w świecie dotkniętym ekologicznymi katastrofami i rządzonym przez potężne korporacje. Gra została utrzymana w konwencji szpiegowskiego thrillera i opowiada o losach tajnej agentki – rudowłosej Joanny Dark. Jest to bohaterka znana z wcześniejszych odsłon serii.

Gra jest tzw. rebootem – opowiada nową historię w wymyślonym na potrzeby oryginału z 2000 roku, choć mocno odmienionym uniwersum.

Mechanika

Reboot Perfect Dark jest – podobnie jak poprzednie gry z cyklu – w dużej mierze pierwszoosobową strzelaniną, tym razem utrzymaną w klimacie „ekologicznego science fiction”. Rozgrywka nie sprowadza się jednak wyłącznie do unieszkodliwiania przeciwników bronią palną – silny nacisk twórcy położyli także na fabułę oraz zręcznościowy charakter z iście parkourowym systemem poruszania się. Podobnie jak w oryginale, w grze nie brakuje szpiegowskich gadżetów.

Kwestie techniczne

Perfect Dark jest wysokobudżetową produkcją, powstałą z myślą o nowoczesnych PC i konsolach Xbox Series X/S, więc oprawa wizualna prezentuje się dość okazale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Perfect Dark

Wymagania wiekowe Perfect Dark

16+

FPS Perfect Dark wraca w nowym thrillerze s-f
FPS Perfect Dark wraca w nowym thrillerze s-f

wiadomość11 grudnia 2020

Podczas gali The Game Awards 2020 pierwszą zapowiedzianą grą okazał się reboot Perfect Dark. Będzie to strzelanina FPP w klimacie science fiction od studia The Initiative. Zmierza na PC i konsole Xbox.

Microsoft: konta Perfect Dark i Fable na Twitterze nic nie zwiastują
Microsoft: konta Perfect Dark i Fable na Twitterze nic nie zwiastują

wiadomość29 czerwca 2020

Aaron Greenberg – szef działu marketingu Xboksa – poinformował, że odkryte niedawno na Twitterze konta powiązane z markami Perfect Dark i Fable zostały zarejestrowane w ramach standardowej praktyki mającej na celu zabezpieczenie marek. Ich pojawienie się nie musi oznaczać zapowiedzi kolejnych odsłon serii.

PC
XSX