Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360Wii
Okładka Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time Re-Shelled (PS3)

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time Re-Shelled

Chodzona bijatyka z Wojowniczymi Żółwiami Ninja w roli głównej. Usprawniony remake, uzupełniony m.in. o sieciowy multiplayer oraz oprawę graficzną w pełnym 3D.

Akcji | seriale animowane | komiksy | ninja | beat 'em up | podróże w czasie

Okładka Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time Re-Shelled (PS3)

producent: Konami

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

anulowana

Wii

22lip2009

X360

5sie2009

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time to remake drugiej części kultowego cyklu chodzonych bijatyk z Wojowniczymi Żółwiami Ninja w rolach głównych. W przeciwieństwie jednak do poprzedniej odsłony, wydanej w ramach serwisu Xbox Live Arcade w 2007 roku, tym razem mamy do czynienia z całkowicie przemodelowaną produkcją, dostosowaną do możliwości jednej z najmocniejszych konsol dostępnych na rynku w 2009 roku.

W Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time mamy ponownie okazję pokierować jednym z czterech bohaterów (Leonardo, Donatello, Raphael i Michelangelo), walczących ze złowieszczym Shredderem i jego pomocnikami. Tym razem głównym prowodyrem niebezpiecznej sytuacji jest jednak Krang, który zdecydował się na ukradnięcie Statuy Wolności. Wyruszający na jej poszukiwania bohaterowie wpadają w czasową pułapkę zastawioną przez Shreddera i muszą podjąć się z nim walki zarówno w przeszłości, jak i przyszłości.

Gracz może wcielić się w jednego z czterech wymienionych wyżej Wojowniczych Żółwi. Każdy z nich cechuje się oczywiście odmiennymi umiejętnościami i władaną bronią. Donatello jest wolny, ale dzięki swojej włóczni sięga dalej niż reszta. Rafaello (ostrza sai) i Michelangelo (nunchuck) są szybcy, ale niezbyt silni. Z kolei Leonardo władający katanami jest najbardziej wywożoną postacią. Poleca się go szczególnie graczom, którzy nie grali wcześniej w żadną odsłonę serii.

Twórcy stworzyli na nowo wszystkie dziewięć poziomów, z których składał się oryginał. Na końcu każdego z nich czyha potężny boss. Ostatnim rywalem jest oczywiście Shredder. Całość została przystosowana do możliwości konsol nowej generacji. Oprawa jest w pełni trójwymiarowa, a oczy cieszy widok wielu ciekawych efektów graficznych. Fani ucieszą się zapewne z faktu, że w grze wykorzystane zostały oryginalne utwory muzyczne zaczerpnięte z pierwowzoru. Twórcy uzupełnili grę również o sieciowy tryb wieloosobowy (kooperacja dla czterech osób) oraz system rankingów najlepszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time Re-Shelled

Klasyfikacja PEGI Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time Re-Shelled

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time Re-Shelled

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku

wiadomość11 stycznia 2010

Firma Microsoft ujawniła listę najlepiej sprzedających się gier dostępnych w Xbox Live Arcade w 2009 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się mały eksperyment Electronic Arts, czyli dostępny tylko w dystrybucji elektronicznej Battlefield 1943, o sukcesie którego donosiliśmy kilka dni po premierze. Pomysł na mniej rozbudowaną wersję znanej serii był strzałem w dziesiątkę.

Wakacyjna promocja na Xbox Live Arcade sporym sukcesem
Wakacyjna promocja na Xbox Live Arcade sporym sukcesem

wiadomość23 września 2009

Firma Microsoft ogłosiła, że wakacyjna promocja nieco mniejszych produkcji, dostępnych w dystrybucji elektronicznej w ramach Xbox Live Arcade, zakończyła się sukcesem. Przedsięwzięcie wygenerowało sprzedaż lepszą o 200% w porównaniu z edycją ubiegłoroczną. Dobre wyniki zapewnił przede wszystkim Shadow Complex, wspierany przez Marvel vs Capcom 2 i Trials HD.

Wakacje z Microsoftem pod znakiem Summer of Arcade
Wakacje z Microsoftem pod znakiem Summer of Arcade

wiadomość10 lipca 2009

Ubiegłoroczna akcja Summer of Arcade, w ramach której Microsoft udostępnił za pośrednictwem Xbox Live Arcade szereg hitowych produkcji, okazała się wielkim sukcesem. Wystarczy wspomnieć, że XBLA odnotowało wówczas aż 67% wzrost sprzedaży (w stosunku do wakacji 2007 roku, kiedy to akcja nie była organizowana). Istnieje spora szansa, że tegoroczne Summer of Arcade spotka się z równie ciepłym przyjęciem.

Wieści ze świata (Burnout Paradise, Tales of Monkey Island, Last.fm) 9/06/09

wiadomość9 czerwca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: cena Big Surf Island, Games on Demand w Xbox Live, japońskie gry już bez scen gwałtu, PSP bez Trofeów, Tales of Monkey Island ze starymi znajomymi i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
Wii
PS3