Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Heavenly Sword (PS3)

Heavenly Sword PS3

Osadzona w realiach fantasy trzecioosobowa gra akcji z gatunku hack-and-slash, za której przygotowanie odpowiada brytyjskie studio Ninja Theory. Fabuła gry Heavenly Sword osnuta została wokół tytułowego miecza, którego posiadacz zyskuje ogromną moc.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Heavenly Sword (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

12września2007

19września2007

pudełko PL

Heavenly Sword to przygotowana przez studio Ninja Theory we współpracy z korporacją Sony Computer Entertainment gra akcji. Fabuła rozgrywki skupia się na czerwonowłosej wojowniczce Nariko, która po śmierci bliskich jej osób, owładnięta rządzą zemsty postanawia wymierzyć sprawiedliwość królowi Bohanowi. W wypełnianiu obowiązku wykorzystuje niezwykłe umiejętności posługiwania się mieczem.

Tytułowy „Niebiański Miecz” to najważniejszy skarb rodziny, który miał zadecydować o świetlanej przyszłości dziewczyny. Legenda głosi, że posiadacz tej broni obdarzany jest ogromną mocą, zdolną do pokonania armii. Na nieszczęście, ojciec Nariko – Shen, został schwytany przez Bohana – złego władcę pragnącego zagarnąć artefakt dla siebie. Dziewczyna wyrusza w długą podróż, mając świadomość nieuchronności swojego losu – posiadacz miecza według przepowiedni ma okupić swoje zwycięstwo życiem.

Rozgrywka skupia się na dynamicznej walce na różnorodnych arenach. Zmagamy się z kilkoma lub nawet kilkunastoma oponentami naraz. W pokonywaniu przeciwników pomaga nam nowoczesny system wyprowadzania combosów, który łączy trzy sposoby zadawania ciosów: na dystans, przy użyciu dużej siły lub korzystając z szybkości bohaterki. Sporo możliwości związane jest z użyciem kontrolera SIXAXIS, który przydaje się w sekwencjach pomiędzy poszczególnymi walkami, w których strzelamy z łuku czy też obsługujemy katapultę. W grze zawarte są również walki z bossami, którzy chętnie korzystają z zastępów poddanych im wojaków.

Heavenly Sword został zaopatrzony w oprawę audiowizualną charakteryzującą się bardzo dokładnymi teksturami i nowoczesnymi efektami specjalnymi. Zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu mocy konsol nowej generacji poziomy są bardzo rozległe i bogate w detale. Autorzy zadbali również o należyty wygląd postaci. Podczas intensywniejszych starć zarówno Nariko jak i przeciwnicy nie tracą nic ze swojego uroku. Na uwagę zasługuje też bardzo dobry dubbing oraz animacja twarzy postaci. Zastosowanie technologii motion capture w grze było nadzorowane przez znanego z roli Golluma w Trylogii Władcy Pierścieni Andy’ego Serkisa, który podłożył także głos pod króla Bohana.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 954 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229 PLN

Klasyfikacja PEGI Heavenly Sword

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Heavenly Sword - recenzja gry
Heavenly Sword - recenzja gry

Recenzja 24 września 2007, 09:35

Lista dostępnych ataków ulega rozszerzeniu w miarę rozwoju akcji, a dodatkowo w momencie uzyskania tytułowego Niebiańskiego Miecza garnitur ciosów bohaterki powiększa się o wymachiwanie nim samym oraz kręcenie ostrzami na łańcuchach niczym Kratos z God of War. Dodatkowo po naładowaniu trzystopniowego wskaźnika uaktywnia się wyjątkowo niszczycielskie ataki, wymierzone w jednego lub kilku oponentów. Rzecz jasna w kluczowych momentach czekają na dzielną heroinę bossowie, znacznie potężniejsi od zwykłych nieprzyjaciół. Najsilniejszy jest Król Bohan, któremu głosu i aparycji użyczył Andy Serkis – urodzony w Anglii aktor, mający na swoim koncie dwie słynne role u Petera Jacksona (Golluma we Władcy Pierścieni i Konga w King Kongu). Nie jest to zresztą jedyny filmowy weteran w obsadzie Heavenly Sword. W postać Flying Foxa, czyli jednego z bossów, wcielił się bowiem Steven Berkoff. Wystąpił on m.in. w drugiej części cyklu Rambo i serialu Children of Dune, a w branży gier podkładał już głos Generała Lente w Killzone.