Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 października 2013, 09:08

autor: luckie

Heavenly Sword jako film animowany wiosną 2014 roku

Gra Heavenly Sword doczeka się filmowej adaptacji. Animowany komputerowo obraz zadebiutuje wiosną 2014 roku w dystrybucji cyfrowej oraz w wybranych kinach. W roli głównej wystąpi znana fanom oryginału Anna Torv.

Heavenly Sword już wkrótce na dużych ekranach - Heavenly Sword jako film animowany wiosną 2014 roku - wiadomość - 2013-10-31
Heavenly Sword już wkrótce na dużych ekranach

Firma Sony poinformowała, że pod jej skrzydłami powstał animowany komputerowo film opowiadający historię z Heavenly Sword – gry wydanej w 2007 roku na PlayStation 3. Ekranizacja zadebiutuje wiosną 2014 roku w formie cyfrowej, a ponadto będzie wyświetlana w kinach w wybranych krajach (nie podano na razie w których). Pierwszy zwiastun produkcji znajdziecie poniżej:

Film Heavenly Sword
  1. Adaptacja gry z 2007 roku
  2. Producent: Blockade Entertainment
  3. Scenarzysta: Todd Farmer (Drive Angry).
  4. W rolach głównych: Anna Torv (Nariko), Alfred Molina (król Bohan) oraz Thomas Jane (Loki)
  5. Grafika animowana komputerowo
  6. Premiera: wiosna 2014 roku (dystrybucja cyfrowa, projekcje w wybranych kinach)

Filmowym postaciom głosu użyczą Anna Torv (wcielała się w rolę Nariko w grze), Alfred Molina (król Bohan) oraz Thomas Jane (Loki; znany także z filmów Punisher i Mgła). Co ciekawe, od czasów swego debiutu w oryginalnym Heavenly Sword, Anna Torv zyskała sporą sławę za sprawą roli we Fringe, za którą otrzymała cztery nagrody Saturn i sześć nominacji.

Scenariuszem produkcji zajął się Todd Farmer (Drive Angry), a za stworzenie obrazu odpowiedzialne jest studio Blockade Entertainment. Zespół pracuje obecnie nad podobnym filmowym przedsięwzięciem, bazującym na marce Ratchet & Clank. Pomocą służył również dorobek studia Ninja Theory (deweloper Heavenly Sword), który okazał się źródłem wielu materiałów wykorzystanych w ekranizacji.

Ukończony film Heavenly Sword został zaprezentowany wcześniej w tym roku na festiwalu filmowym w Cannes, gdzie spotkał się z pozytywnym odbiorem oraz zyskał zainteresowanie ze strony wielu kin na świecie. Czekamy na premierę!

Nariko ponownie chwyci za Niebiański Miecz - Heavenly Sword jako film animowany wiosną 2014 roku - wiadomość - 2013-10-31
Nariko ponownie chwyci za Niebiański Miecz

Heavenly Sword opowiada historię Nariko, czerwonowłosej wojowniczki, która szuka zemsty na najeźdźcach – złym królu Bohanie i jego armii. W tym celu sięga po tytułowy Niebiański Miecz – potężną broń, która powoli wysysa życie z władającego nią śmiertelnika. Nariko musi zmierzyć się nie tylko z hordami wrogów, lecz także z uciekającym czasem, by pomścić rodaków i uratować pojmanego ojca.

  1. Gra Heavenly Sword na stronie PlayStation
  2. Heavenly Sword - recenzja gry