Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 października 2013, 09:08

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Heavenly Sword jako film animowany wiosną 2014 roku

Gra Heavenly Sword doczeka się filmowej adaptacji. Animowany komputerowo obraz zadebiutuje wiosną 2014 roku w dystrybucji cyfrowej oraz w wybranych kinach. W roli głównej wystąpi znana fanom oryginału Anna Torv.

Heavenly Sword już wkrótce na dużych ekranach

Firma Sony poinformowała, że pod jej skrzydłami powstał animowany komputerowo film opowiadający historię z Heavenly Sword – gry wydanej w 2007 roku na PlayStation 3. Ekranizacja zadebiutuje wiosną 2014 roku w formie cyfrowej, a ponadto będzie wyświetlana w kinach w wybranych krajach (nie podano na razie w których). Pierwszy zwiastun produkcji znajdziecie poniżej:

Film Heavenly Sword
  1. Adaptacja gry z 2007 roku
  2. Producent: Blockade Entertainment
  3. Scenarzysta: Todd Farmer (Drive Angry).
  4. W rolach głównych: Anna Torv (Nariko), Alfred Molina (król Bohan) oraz Thomas Jane (Loki)
  5. Grafika animowana komputerowo
  6. Premiera: wiosna 2014 roku (dystrybucja cyfrowa, projekcje w wybranych kinach)

Filmowym postaciom głosu użyczą Anna Torv (wcielała się w rolę Nariko w grze), Alfred Molina (król Bohan) oraz Thomas Jane (Loki; znany także z filmów Punisher i Mgła). Co ciekawe, od czasów swego debiutu w oryginalnym Heavenly Sword, Anna Torv zyskała sporą sławę za sprawą roli we Fringe, za którą otrzymała cztery nagrody Saturn i sześć nominacji.

Scenariuszem produkcji zajął się Todd Farmer (Drive Angry), a za stworzenie obrazu odpowiedzialne jest studio Blockade Entertainment. Zespół pracuje obecnie nad podobnym filmowym przedsięwzięciem, bazującym na marce Ratchet & Clank. Pomocą służył również dorobek studia Ninja Theory (deweloper Heavenly Sword), który okazał się źródłem wielu materiałów wykorzystanych w ekranizacji.

Ukończony film Heavenly Sword został zaprezentowany wcześniej w tym roku na festiwalu filmowym w Cannes, gdzie spotkał się z pozytywnym odbiorem oraz zyskał zainteresowanie ze strony wielu kin na świecie. Czekamy na premierę!

Nariko ponownie chwyci za Niebiański Miecz

Heavenly Sword opowiada historię Nariko, czerwonowłosej wojowniczki, która szuka zemsty na najeźdźcach – złym królu Bohanie i jego armii. W tym celu sięga po tytułowy Niebiański Miecz – potężną broń, która powoli wysysa życie z władającego nią śmiertelnika. Nariko musi zmierzyć się nie tylko z hordami wrogów, lecz także z uciekającym czasem, by pomścić rodaków i uratować pojmanego ojca.

  1. Gra Heavenly Sword na stronie PlayStation
  2. Heavenly Sword - recenzja gry