Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 lipca 2014, 11:22

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Heavenly Sword – nowy zwiastun filmu i data premiery

Filmowa adaptacja gry Heavenly Sword otrzymała nowy zwiastun, na którym pojawiła się data premiery widowiska. Ekranizacja jednej z pierwszych produkcji na PlayStation 3 ukaże się 2 września na dyskach Blu-ray oraz DVD.

Pod koniec października zeszłego roku poinformowaliśmy was o nadchodzącym animowanym filmie na podstawie gry Heavenly Sword, a teraz wraz z ukazaniem się nowego zwiastunu poznaliśmy oficjalną datę premiery widowiska. Ekranizacja przygód rudowłosej wojowniczki Nariko ukaże się 2 września na Blu-ray i DVD. Historia ukazana w filmie ma być identyczna, jak ta w grze. Nie ma na razie żadnych informacji o tym czy produkcja będzie wyświetlana w kinach. Zgodnie z wcześniejszymi wieściami, w rolę głównej bohaterki wcieli się Anna Torv (Fringe), która użyczyła głosu oryginalnej bohaterce gry. W filmie wystąpi również Alfred Molina (Spider-Man 2) jako król Bohan, natomiast Thomas Jane (Punisher) podłoży głos Lokiemu. Za scenariusz odpowiada Todd Farmer (Drive Angry), zaś produkcją obrazu zajmuje się wytwórnia Blockade Entertainment, która równocześnie tworzy film na podstawie cyklu Ratchet & Clank oraz widowisko oparte na serii Sly Cooper.

Nariko nie będzie miała łatwo. Czeka ją równie ciężka przeprawa, co w grze.

Stworzona przez brytyjskie studio Ninja Theory w 2007 roku gra Heavenly Sword była jedną z pierwszych produkcji wydanych na konsolę PlayStation 3, która pokazała moc drzemiącą w tym sprzęcie.

W grze wcielamy się w piękną, rudowłosą wojowniczkę o imieniu Nariko, pałającą żądzą zemsty na królu Bohanie za zabicie swoich bliskich. Protagonistka dzierży tytułowy Niebiański Miecz, który ma pomóc jej w wykonaniu wyroku. Ostrze to, choć potężne ma również swoje wady, bowiem powoli wysysa życie ze swojego właściciela. Jakby tego było mało ojciec Nariko, Shen, został porwany. Wojowniczka walczy więc z czasem, by uratować swojego ojca oraz uwolnić rodaków spod jarzma okrutnego tyrana.