Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2014, 13:41

autor: Orbech

Sly Cooper – film na bazie serii platformówek w kinach w 2016 roku

Studia Blockade Entertainment i Rainmaker Entertainment ujawniły, że trwają prace nad filmem animowanym Sly Cooper, który opowie historię znanego szopa, Sly’a, należącego do złodziejskiego klanu Cooperów.

Film na podstawie serii gier o sławnym złodzieju-szopie trafi do kin w 2016 roku. - Sly Cooper – film na bazie serii platformówek w kinach w 2016 roku - wiadomość - 2014-01-28
Film na podstawie serii gier o sławnym złodzieju-szopie trafi do kin w 2016 roku.

W kwietniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że koncern Sony tworzy film oparty na popularnej serii zręcznościówek Ratchet & Clank. Dzisiaj zapowiedziano nowy obraz na licencji gier japońskiej firmy. Dzięki informacjom opublikowanym na Facebooku, dowiedzieliśmy się, że w 2016 roku na ekrany kin trafi Sly Cooper, będący adaptacją serii platformówek studia Sucker Punch (cykl inFamous). Będzie to animowana komedia utrzymana w klimatach obrazów z rodzaju „heist”. Film przedstawi historię znanego złodzieja-szopa Sly’a i jego przyjaciół, którzy będą poszukiwać stronic pradawnej księgi, by odkryć tajemnice klanu Cooperów. Przeciwnkiem będzie arcywróg – Clockwerk, czyli zła metalowa sowa rosyjskiego pochodzenia.

Za produkcję filmu odpowiedzialne są firmy Blockade Entertainment i Rainmaker Entertainment. Reżyserem i scenarzystą obrazu został Kevin Munroe („Wojownicze Żółwie Ninja” z 2007 roku). Na razie brak daty premiery albo jakichkolwiek informacji czy film trafi do Polski.

Sly Cooper jest popularną serią platformówek, która swój debiut miała jeszcze na konsoli PlayStation 2. W stworzonej przez studio Sucker Punch serii wcielamy się w sympatycznego szopa, Sly’a, który należy do złodziejskiego rodu Cooperów. W jego przygodach towarzyszą mu wierni przyjaciele - Bentley i Murray.

W 2010 roku wydano odświeżoną trylogię na konsolę PlayStation 3 – The Sly Collection. Ostatnią odsłoną cyklu była gra Sly Cooper: Złodzieje w czasie, wydana 5 lutego 2013 roku (27 marca w Polsce) na PlayStation 3 i PlayStation Vita.