Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PSV
Okładka The Sly Collection (PS3)

The Sly Collection

The Sly Trilogy

The Sly Collection jest kompilacją trzech przygodowych gier akcji autorstwa ekipy deweloperskiej studia Sucker Punch. W zestawie znalazły się: Sly Raccoon, Sly 2: Band of Thieves oraz Sly 3: Honor Among Thieves.

Akcji | TPP | skradanki | platformówki 3D | pakiet | PlayStation Move | reedycje/remastery/remaki | obraz w 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka The Sly Collection (PS3)

data premiery gry:

9lis2010

PS3

16kwi2014

PSV

The Sly Collection to usprawniona graficznie przeróbka trzech popularnych gier autorstwa ekipy Sucker Punch, które pierwotnie wydano na PlayStation 2. W skład zestawu wchodzą Sly Raccoon, Sly 2: Band of Thieves oraz Sly 3: Honor Among Thieves.

Głównym bohaterem jest szop Sly - jeden z członków legendarnego złodziejskiego klanu Cooperów. Gdy zaczyna się pierwsza część (Sly Raccoon) próbuje on odzyskać skradzioną przed laty jego rodzinie księgę Thievius Raccoonus. Nie może ona wpaść w niepowołane ręce, gdyż opisuje dokładnie wszystkie techniki złodziejskie, z których korzystała od wielu pokoleń rodzina Cooperów. Gdy zaczyna się Sly 2: Band of Thieves, do głównego bohatera docierają plotki, według których Interpol znalazł mechaniczne pozostałości po Clockwerku - głównym czarnym charakterze, którego pokonaliśmy w pierwszej części. Szybko okazuje się, że za wszystkim stoi niesławny gang Klaww, który usiłuje odbudować wroga klanu Cooperów. Dlatego teraz Sly i jego ekipa muszą odzyskać i zniszczyć wszystkie moduły, z których zbudowany był mechaniczny nieprzyjaciel, tak by na zawsze uniemożliwić jego odrodzenie. W Sly 3: Honor Among Thieves z kolei przyjdzie nam zmierzyć się z Dr. N - tajemniczym mężczyzną, który nie przebierając w środkach próbuje przejąć rodzinny majątek klanu Cooperów.

We wszystkich trzech grach zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji i unikaniu patrolujących poziomy nieprzyjaciół. Podobnie jak w bardziej dorosłych grach „skradankowych” nasz bohater potrafi „przyklejać się do ścian”, przemieszczać się pozostając ukrytym w beczce, wywabiać przeciwników oraz korzystać z szeregu zaawansowanych gadżetów (m.in. lornetek, bomb, spadochronów oraz kamer). Szop jest bardzo sprawny i wszystkie akrobacje przychodzą mu bez większych problemów. Przeciwnicy charakteryzują się wysokim poziomem inteligencji. Podczas patroli dokładniej badają podejrzane fragmenty planszy, w sytuacji zagrożenia są też w stanie wezwać niezbędne posiłki. Od Sly 2: Band of Thieves jako grywalne postacie poza tytułowym szopem dostępni są także Murray oraz Bentley. Każdy bohater posiada własne unikalne zdolności i osobowość.

Wszystkie trzy gry wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości i wzbogacone zostały o Trofea oraz mini gierki demonstrujące możliwości technologii Move. Dodatkowo Sly 3: Honor Among Thieves posiada podobnie jak pierwowzór z PlayStation 2 opcję wyświetlania obrazu w 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 262 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Sly Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
God of War Collection i The Sly Trilogy trafią wkrótce na PlayStation Vita
God of War Collection i The Sly Trilogy trafią wkrótce na PlayStation Vita

wiadomość11 lutego 2014

Koncern Sony ujawnił daty premier God of War Collection i The Sly Trilogy na handhelda PlayStation Vita. Obie kompilacje ukazały się wcześniej na konsoli PlayStation 3, a wkrótce zostaną udostępnione użytkownikom kieszonsolki.

Jak & Daxter Trilogy oraz The Sly Collection zmierzają na PlayStation Vita
Jak & Daxter Trilogy oraz The Sly Collection zmierzają na PlayStation Vita

wiadomość21 kwietnia 2013

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała wydanie kompilacji Jak & Daxter Trilogy w wersji na PlayStation Vita. Tymczasem z informacji na stronach amerykańskiej organizacji ESRB wynika, że na przenośną platformę sprzętową zmierza również The Sly Collection.

Wieści ze świata (Tropico 4: Modern Times, Forza Motorsport 4, Sly Cooper: Thieves in Time) 2/3/12
Wieści ze świata (Tropico 4: Modern Times, Forza Motorsport 4, Sly Cooper: Thieves in Time) 2/3/12

wiadomość2 marca 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przybliżonym terminie premiery Sly Cooper: Thieves in Time, dodatku DLC do gry Forza Motorsport 4, dacie debiutu Tropico 4: Modern Times, a także domniemanej kolekcji Ratchet & Clank HD Collection.

Data europejskiej premiery The Sly Trilogy i zapowiedź Sly 4
Data europejskiej premiery The Sly Trilogy i zapowiedź Sly 4

wiadomość15 listopada 2010

Firma Sony Computer Entertainment Europe ujawniła, że The Sly Trilogy – kompilacja trzech przygód tytułowego szopa-złodziejaszka znanych z PlayStation 2 – trafi na półki europejskich sklepów 3 grudnia. Zestaw będą mogli zakupić posiadacze konsoli PlayStation 3. Jego cena ustalona została na poziomie 39,99 euro (ok. 157 złotych).

Wieści ze świata (Bad Company 2, Team Fortress 2, Test Drive Unlimited 2) 29/10/10
Wieści ze świata (Bad Company 2, Team Fortress 2, Test Drive Unlimited 2) 29/10/10

wiadomość29 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zapowiedzianych dodatkach typu DLC do gier Enslaved: Odyssey to the West, MAG i Monday Night Combat, aktualizacjach do Battlefield: Bad Company 2 i Team Fortress 2 oraz niespodziankach w The Sly Collection Zapraszamy do lektury.

PS3
PSV