Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PSV
Okładka The Sly Collection (PS3)
OkładkaThe Sly Collection (PS3)

The Sly Collection

The Sly Trilogy

The Sly Collection jest kompilacją trzech przygodowych gier akcji autorstwa ekipy deweloperskiej studia Sucker Punch. W zestawie znalazły się: Sly Raccoon, Sly 2: Band of Thieves oraz Sly 3: Honor Among Thieves.

Akcji | TPP | skradanki | platformówki 3D | pakiet | PlayStation Move | reedycje/remastery/remaki | obraz w 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

The Sly Collection to usprawniona graficznie przeróbka trzech popularnych gier autorstwa ekipy Sucker Punch, które pierwotnie wydano na PlayStation 2. W skład zestawu wchodzą Sly Raccoon, Sly 2: Band of Thieves oraz Sly 3: Honor Among Thieves.

Głównym bohaterem jest szop Sly - jeden z członków legendarnego złodziejskiego klanu Cooperów. Gdy zaczyna się pierwsza część (Sly Raccoon) próbuje on odzyskać skradzioną przed laty jego rodzinie księgę Thievius Raccoonus. Nie może ona wpaść w niepowołane ręce, gdyż opisuje dokładnie wszystkie techniki złodziejskie, z których korzystała od wielu pokoleń rodzina Cooperów. Gdy zaczyna się Sly 2: Band of Thieves, do głównego bohatera docierają plotki, według których Interpol znalazł mechaniczne pozostałości po Clockwerku - głównym czarnym charakterze, którego pokonaliśmy w pierwszej części. Szybko okazuje się, że za wszystkim stoi niesławny gang Klaww, który usiłuje odbudować wroga klanu Cooperów. Dlatego teraz Sly i jego ekipa muszą odzyskać i zniszczyć wszystkie moduły, z których zbudowany był mechaniczny nieprzyjaciel, tak by na zawsze uniemożliwić jego odrodzenie. W Sly 3: Honor Among Thieves z kolei przyjdzie nam zmierzyć się z Dr. N - tajemniczym mężczyzną, który nie przebierając w środkach próbuje przejąć rodzinny majątek klanu Cooperów.

We wszystkich trzech grach zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji i unikaniu patrolujących poziomy nieprzyjaciół. Podobnie jak w bardziej dorosłych grach „skradankowych” nasz bohater potrafi „przyklejać się do ścian”, przemieszczać się pozostając ukrytym w beczce, wywabiać przeciwników oraz korzystać z szeregu zaawansowanych gadżetów (m.in. lornetek, bomb, spadochronów oraz kamer). Szop jest bardzo sprawny i wszystkie akrobacje przychodzą mu bez większych problemów. Przeciwnicy charakteryzują się wysokim poziomem inteligencji. Podczas patroli dokładniej badają podejrzane fragmenty planszy, w sytuacji zagrożenia są też w stanie wezwać niezbędne posiłki. Od Sly 2: Band of Thieves jako grywalne postacie poza tytułowym szopem dostępni są także Murray oraz Bentley. Każdy bohater posiada własne unikalne zdolności i osobowość.

Wszystkie trzy gry wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości i wzbogacone zostały o Trofea oraz mini gierki demonstrujące możliwości technologii Move. Dodatkowo Sly 3: Honor Among Thieves posiada podobnie jak pierwowzór z PlayStation 2 opcję wyświetlania obrazu w 3D.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 266 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

The Sly Collection cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Sly Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
PSV